Майже у всіх людних місцях Вінниці встановлені камери відеонагляду. Станом на вересень 2016 року у Вінниці за офіційними даними було лише 70 камер, а сьогодні – 489. За встановленням та обслуговуванням відеоспостереження у Вінниці займається КП “Вінницький інформаційний центр”. Відповідно до аналітичної системи YouControl, статутний капітал підприємства 13 мільйонів гривень. Керівник КП “Вінницький інформаційний центр” Сергій Бригадир. Згідно з його декларацією він не має великих статків.
За інформацією Вінницької міської ради, найближчим часом заплановано встановити ще 133 камери: вулиця Бучми ( в районі залізничного мосту), на виїзді з міста, на площах автовокзалів та на площі Привокзальній тощо.
На пряме питання в запиті на публічну інформацію про суму коштів витрачених на придбання та встановлення камер, міська влада не надала відповіді. У відповіді йдеться про те, що це бюджетні кошти. Таку відповідь журналісти розцінюють, як приховування інформації. Громада має право знати, як витрачаються її кошти.
Для вінничан, важливо знати, що записи з відеокамер також є публічною інформацією. За офіційною інформацією міськради, кожен громадянин може отримати відеозаписи з камер, якщо на них зафіксовані кримінальні дії, які були застосовані до нього. Для цього достатньо письмово звернутися з заявою до Вінницької міської ради і вам буде наданий запитуваний відрізок відеозапису.