Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

Загадка для нового прокурора: хто роздав землю на Старому місті “достойним людям”?

Загадка для нового прокурора: хто роздав землю на Старому місті “достойним людям”?

У Вінниці на Старому місті на окремо обгороженій території знаходяться будинки та земельні ділянки суддів, колишнього міського голови і вінницьких бізнесменів, повідомляє сайт Депутати.ін.UA

Два роки тому активісти зрізали паркан навколо озера на Старому місті у Вінниці. Спонукало їх до цього те, що один із власників земельної ділянки, на якій розміщено озеро, почав його обгороджувати, захопивши ще й частину лісу.Те, що озеро, до якого роками безборонно ходили вінничани – вже приватне – стало несподіванкою для багатьох. Згодом, виявилось, що три земельних ділянки, через які проходить озеро, були приватизовані рішенням сусідньої з Вінницею сільської ради. Прокуратура відкрила кримінальну справу.

Згодом слідчі з’ясували, що рішення сільради – можливо, фальшиве і точно – незаконне. Із цим погодились і міська рада, і сільська рада, і суд, і прокуратура.

Тільки-от суд вирішив, що незаконність ця сталась давно, а відтак треба її пробачити. А прокуратура разом з поліцією за два роки розслідувань, так і не довели фальшивість документів.

У результаті, згідно до рішень судів, захоплені землі вінницької громади залишаться у приватних власників. Крім трьох земельних ділянок, приватизацію яких почали досліджувати правоохоронні органи, у елітному кварталі отримала землю також і ціла низка суддів, серед яких суддя Вінницького міського суду Ігор Вишар, про що свідчить витяг з кадастрової карти.

Отримали землю реакреаційного призначення недалеко від судді Вишара також і низка суддівських родин та навіть екс-мер Дмитро Дворкіс. Про це писали журналісти видання “Наші гроші”.

Але як видно з відповіді Вінницької міської ради жодного рішення щодо передачі земельних ділянок земельних ділянок “місцевому бомонду” міська рада не ухвалювала.

ВІдхрестилась від “елітних” земельних ділянок і Лука-Мелешківська сільська рада,яку прокуратура підозрювала у перевищенні повноважень через нібито підробні документи по видачі трьох ділянок.

А держгеокадастр підтвердив, що земля належала до Вінниці і видавати її могли тільки місцеві органи самоврядування.

Наразі рішення по 3 земельним ділянкам знаходяться в судах.Як відомо, суд повинен утверджувати як закон, так і справедливість. Але саме зі справедливістю у цій історії не склалось. Як, в принципі і з законом.Щоб у цьому переконатись, варто подивитись на хронологію подій.

Версія власників ділянки

Почнемо з тієї ділянки (0510100000:03:054:0028), де валили паркан. За логікою власника – Валентина Архіпова – все було законно.

Ще 4 грудня 1996 року сесія Луко-Мелешківської сільської ради  проголосувала за виділення йому землі. Через 5 (!) років він там же отримав Держакт на ділянку в 0,79 га.

Ще через 15 (!) років, у 2016-ому, Архіпов вирішив встановити межі ділянки і замовив техдокументацію у МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури». У грудні того ж року ділянку зареєстрували у Держземкадастрі та Державному реєстрі речових прав.

А у 2017-ому з’явився паркан…

Інші конфліктні ділянки пройшли практично той самий шлях, що й перша. З деякими відхиленнями. Луко-Мелешківська сільрада проголосувала за виділення ділянок (0,26 і 0.7 га) двом фізособам того ж – 4 грудня 1996 року. Держакти видали теж лише у 2001-ому. У 2017-ому ці ділянки придбала Яна Олішевська об’єднавши їх в одну – 0.96 га (0510100000:01:054:0029).

29.01.2018 виконком Вінницької міськради зареєстрував право власності. Теперішня карта ділянок виглядає так:

№ 1 Право власності на земельну ділянку розміром 0,9566 га зареєстровано 01.01.2018 року на Олішевську Яну Владиславівну для ведення особистого селянського господарства . За поданням слідчих органів на ділянку накладено арешт.

№ 2 Право власності на земельну ділянку розміром 0,7943 га зареєстровано 15.12.2016 року на Архіпова Валентина Ігоровича для ведення особистого селянського господарства . Накладено арешт.

№3 Право власності на земельну ділянку розміром 1,1905 га зареєстровано на Архіпова Валентина Ігоровича (Вінниця, вулиця Маяковського, 251). Однак у держреєстрі речових прав витяг не береться на цю ділянку.

№4-6. Земельні дялянки площею 0, 0562, 0, 4222 та 0, 3453 га відповідно з 2002 року знаходяться в оренді ТОВ «Сармат».А 26.12.2014 міськрада (рішення) поновила на 4 р і 11 міс договори оренди 08.12.2004 на ділянки (для туристично-оздоровчих потреб).

Позиція прокуратури

Прокуратура Вінницької області подала до суду на власників земельних ділянок з вимогою визнати державні акти не дійсними та повернути землю у комунальну власність громади Вінниці. Під час судових засідань жодна з сторін не заперечувала, що спірні земельні ділянки територіально відносилися і відносяться до меж м. Вінниця, Тому розпоряджатись землею згідно законодавства могла тільки Вінницька міська рада, яка жодного рішення з цього приводу не приймала та документів, що посвідчують право власності на спірні земельні ділянки не видавала. . Про це йдеться у рішеннях   Вінницького міського суду від 31 травня 2018 року та 19 жовтня 2018 року .

Тому щодо дій посадових осіб  Лука-Мелешківської сільської ради відкрито кримінальне провадження № 42017020000000227 від 22 червня 2017 року за статтями 364 ч.2 “Зловживання владою”, 358 ч.1 “Підроблення документів”, та статтею 367 “Службова недбалість”. Хоча жодного підтверджуючого документу, що на Х сесії 22 скликання Луко-Мелешківської сільської ради приймалось рішення щодо спірних земельних діляок немає. Про це йдеться у позові пркуратури. Важливо також, що в книзі реєстрації Лука-Мелешківської сільської ради під номером державного акту, який є у Архіпова , фігурує зовсім інша земельна ділянка з іншим прізвищем та іншим кадастровим номером.

Крім того, прокуратура надала документи, що спірні земельні ділянки відносяться до земель водного фонду і тому не можуть бути передані у приватну власність.

Позиція суду

Справи розглядались у Вінницькому міському суді, який залишив земельні ділянки за їх власниками. Вінницький апеляційний суд залишив рішення міського в силі і у задоволенні позову прокуратурі відмовив.

Аргументація суду досить проста, судді вважають, що Вінницька міська рада від імені якої виступала прокуратура, пропустила строки позовної давності, які становлять три роки. Адже відповідачі надали до суду копії відповіді Управління містобудування і архітектури Вінницької міської ради від 2004 та 2006 року, що міська рада не заперечувала проти будь-яких дій власників земельних ділянок з отриманою ними землею на озері.

Ні прокуратура, ні представник позивача не повідомив суд про поважність причин пропуску строку позовної давності, а судом такі причини – не встановлено. Саме тому суд вирішив у позові прокуратури відмовити .

На запит активістів з проханням надати копії таких листів,які стали ключовими у справі з озером, Вінницька міська рада відповіла, що не зберігає документацію з того періоду.

Також суд не прийняв до уваги оригінали рішень сесії та книги реєстрації державних актів, які під час суду на засідання приносила прокуратура. Саме ці документи свідчили про те, що жодного законного рішення Лука-Мелешківською сільською радою не приймалось. Суду документи здались нечитабельними. Судді не могли розгледіти ні прізвищ их кому видавали землю ні тих, хто це рішення приймав та підписував.

Хто винен?

За два роки прокуратура уже встигла і закрити кримінальне провадження і його поновити але до суду справа так і не дішла. Самим слідством не проведено жодної експертизи, яка б встановила хто і коли підробив документи, які стали підставою для видачі державних актів. Нікому не висунуто підозру.

Представник мерії в суді розповідав, що у Вінниці досі не проведена інвентаризація земель тому, що у них і де, вони знати не знають. В суд не подавали і землю повертати не планували тому і втрутилась прокуратура.

Судді ж під час засідань не взяли до уваги жодного документу, яки надала прокуратура і додатково не дослідили обставин , при яких були отримані у приватну власність земельні ділянки. У судді І інстанції Інни Борисюк, яка розглядала позов, активісти також знайшли у приватній власності загороджений парканом струмок, який є притокою Південного Бугу, що як і в історії з Архіповим є прямим порушенням Водного кодексу.

Пікантність історії додає ще той факт, що земелні ділянки, які у влсності Архіпова, знаходяться на одною адресою з земельними ділянками усієї суддівської еліти Вінниччини. Саме там проживає і колишній голова господарського суду Баранов і апеляційного суду. Також за цією адресою зареєстрована земельна ділянка колишнього мера Вінниці – Дворіса.

Попередній керівник обласної прокуратури Вячеслав Соколовий справу відкладав у довгий ящик тому єдину надію, що справу таки дорослідують і винних знайдуть, активісти покладають на прокурора ВІнницької області, якого ось-ось мають призначити.

Поділитися:

Анастасія Демянчук

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

1 Коментар

  • Олег

    Помнится, в начале нулевых ВМР рядом кому-то отдала в аренду огромную территорию то-ли пионерского лагеря, то-ли детского санатория – и тут же эти земли подерибанили судьи и бизнесмены. Интересно как они их узаконили. А еще какая-то история была с землями водного фонда у Вишенского озера.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • All Post
  • Інтерв'ю
  • Аналітика
  • Анонси
  • Без рубрики
  • Журналістам
  • Журналістські розслідування
  • Звіти
  • Корупція в історії
  • Новини
  • Новини партнерів
  • Проекти
  • Регіональні
  • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
  • Суспільство
  • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

  • All Post
  • Інтерв'ю
  • Аналітика
  • Анонси
  • Без рубрики
  • Журналістам
  • Журналістські розслідування
  • Звіти
  • Корупція в історії
  • Новини
  • Новини партнерів
  • Проекти
  • Регіональні
  • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
  • Суспільство
  • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds