Фото vmr.gov.ua
До 29 липня у Вінниці триває термін подачі заяв на участь у проєкті «Помічник ветерана», хоча уже розпочалися співбесіди з першими кандидатами, повідомляють на сайті Вінницької міської ради. Журналісти Агенції поспілкувались з завідувачкою сектору у Вінницькій області у справах ветеранів України Інною Скакун. Вона надає інформаційну підтримку у Вінниці тим, у кого виникають питання при подачі заяви на участь в проекті .
Скільки людей уже подало заявки на участь в проєкті?
Це приблизно 50 людей по Вінницькій області. З ними уже розпочалися співбесіди. Спочатку вони пройшли психологічне тестування після подачі заявок через сайт Міністерства у справах ветеранів України. На співбесіду 24 липня викликали 7 людей, комісія перевіряла рівень їхньої готовності до навчання. Воно буде проходити в Центрі ветеранського розвитку на базі ВНТУ із отриманням сертифікату Помічник ветерана. Цей Центр відкрили 19 липня. Він буде забезпечувати створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів та підготовки майбутніх помічників ветеранів.
Хто може взяти участь у Проєкті?
Ветерани війни, члени сім’ї ветерана, постраждалі учасники Революції Гідності, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана, член сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, що перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Потрібно мати ступінь освіти не нижче молодшого бакалавра.
Що передбачає Проєкт?
Підготовку фахівців по супроводу ветеранів. Ми виконуємо завдання нашого Прем’єра Дениса Шмигаля у тому, що ми повинні забезпечити гідне ставлення до ветеранів і забезпечити адаптацію наших ветеранів і ветеранок від військового до цивільного життя. Надати їм повний спектр послуг в адміністративно-соціальній сфері, а також психологічну допомогу та реабілітацію. До прикладу, повертається комісований наш ветеран, учасник бойових дій, який надалі не може продовжувати захищати нашу країну. Він до нас прибуває як переселенець з окупованих регіонів чи місць, де ведуться бойові дії. Людина залишилася без житла. І ось помічник ветерана зі всіма своїми знаннями у всіх напрямках, від законодавчого до психологічного, з емпатійним ставленням, з розумінням починає супроводжувати нашого ветерана в його адаптації та соціалізації. Сприяти у вирішенні проблем з житлом, якщо це переселенець. Далі з працевлаштуванням, наданням соціальних пільг та адміністративних послуг. Також, якщо необхідно, сприяє в проведені реабілітації, відновленні здоров’я, як фізичного, так психологічного.
Помічники ветерана – це волонтери?
Ні. Це оплачувана робота. (За інформацією Укрінформ, помічник ветерана отримуватиме за свою роботу орієнтовно 16 тисяч гривень. Про це поінформувала голова підкомітету з питань державної молодіжної політики Ірина Борзова в ефірі телемарафону “Єдині новини” – авт.) Планується створення сервісних офісів Помічника ветерана. У заявці поданій Вінницькою обласною військовою адміністрацією – 6 міст. Сервісні центри будуть створені у шести районних центрах: Вінницькій, Жмеринській, Тульчинській, Хмільницькій, Могилів-Подільській та Гайсинській громадах.
Скільки людей буде обслуговувати один помічник?
Сто ветеранів. Ми очікуємо, що наберемо сто Помічників, кожен з яких допомагатиме ста ветеранам.
Помічник ветерана – це експериментальний проєкт щодо запровадження Інституту помічника ветерана. Це проєкт для ветеранів та членів їх родин, які готові допомогти іншими ветеранам легко та гідно пройти шлях переходу від військової служби до цивільного життя, отримати послуги та пільги, які заслужено гарантовані їм державою. Наразі він запроваджується у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській і Миколаївській областях. Помічники ветерана працюватимуть за принципом «рівний-рівному» – соціальна підтримка відбувається тоді, коли люди діляться знаннями та своїм власним пережитим досвідом, допомагають та співчувають одне одному. Підхід відрізняється від інших видів підтримки тим, що джерело підтримки є рівна за статусом людина, яка фундаментально схожа на того, кому вона допомагає. Їх відносини будуються на принципі рівності. Рівна людина спроможна надати допомогу чи підтримати тільки тому, що в неї є відповідний досвід: він чи вона пережили теж саме і можуть відчути чи зрозуміти, що переживає людина в схожих обставинах.
Заявку на участь в Проекті можна подати на сайті Міністерства у справах ветеранів України https://eveteran.gov.ua/services/pomichnik-veterana
“Матеріал написаний за підтримки ГО “Інститут масової інформації, що реалізує проєкт “Підтримка активних громадян під тиском в Україні” за фінансової підтримки Європейського Союзу”