Журналісти Агенції поговорили з перехожими на вулицях міста про те, що таке місцеві ініціативи, як працює цей інструмент локальної (місцевої) демократії, для чого він, та найголовніше, чи використовували його вінничани у повсякденному житті. Опитування проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)
Що таке місцеві ініціативи ?
Це – це можливість жителям міста самостійно підготувати проект рішення, який обов’язково розглядається на сесії місцевої ради.
Які правові засади? Регламентується Законодавством України та «Положенням про місцеві ініціативи в місті Вінниці».
Хто ініціатор? Місцева ініціатива може бути внесена безпосередньо членами територіальної громади з правом голосу, об’єднаними в ініціативну групу в кількості від 3 до 9 осіб, що обираються на зборах членів громади. Для внесення місцевої ініціативи, ініціативній групі необхідно зібрати не менше як 250 підписів членів територіальної громади міста Вінниці з правом голосу. Якщо ініціаторами внесення місцевої ініціативи є три громадських об’єднання, благодійних організації, ОСББ, ОСН, підписи членів територіальної громади не збираються.
Які птання розглядаються?. У порядку місцевої ініціативи члени громади можуть внести проект рішення для розгляду на пленарне засідання Вінницької міської ради будь-якого питання віднесеного до відання місцевого самоврядування.
Який результат ? Після обговорення проекту рішення, поданого в порядку місцевої ініціативи, він обов’язково ставиться на голосування сесії міської ради.