Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

Десятка “Голосу”: Вакарчук, антикорупціонери та депутат Київради

Десятка “Голосу”: Вакарчук, антикорупціонери та депутат Київради

Більшість претендентів на посаду народного депутата від партії “Голос” іде до Верховної Ради вперше – серед них активісти, ІТ-шниця та журналіст. Хоча партія анонсувала, що не візьме чинних нардепів, однак у списку є двоє екс-депутатів Київради від “Самопомочі”. Серед кандидатів, яких партія підтримає на мажоритарних округах, є четверо чинних народних депутатів. 

Рух ЧЕСНО проаналізував першу десятку списку партії “Голос”.

“Партія “Голос” іде в політику, щоб повернути людину в центр держави. Аби перестати ділитися на лівих і правих, на націоналістів і лібералів, а об’єднатися навколо людини та її непорушної гідності. Людина, громадянин чи громадянка України – понад усе. Держава – на долоні в людини, а не людина в кулаку в держави”, – заявив на з’їзді 8 червня лідер партії Святослав Вакарчук.

За словами Вакарчука, “Голос” відкрив процес номінації кандидатів за списком для всіх охочих – й отримав понад 600 заявок. У штабі сформували номінаційний комітет, залучили фахівців і перевірили всі заявки на відповідність 10-ти критеріям, раніше озвученим партією.

У партії запевняють, що серед кандидатів немає нікого, хто підпадає під люстрацію, співпрацював з режимом Януковича, Компартією, спецслужбами тоталітарних режимів, сепаратистами та проросійськими силами, хто має громадянство чи економічні інтереси у країні-агресорі. Нема й тих, хто протидіяв Революції Гідності або не визнавав факту російської агресії та непорушності територіальної цілісності України.

Останнім критерієм формування списку “Голосу” є вимога “Не є чинними народними депутатами України“, але з’ясувалося, що чинних нардепів партія підтримує на мажоритарних округах.

Зокрема, від “Голосу” балотуватимуться Вікторія Войціцька (фракція “Самопоміч”, висувається на 155-му окрузі в Рівненській області), Вікторія Пташник (позафракційна, балотується на 223-му окрузі в Києві), Леонід Ємець(фракція “Народний фронт”, висувається на 221-му окрузі в Києві) та Павло Різаненко (фракція БПП, балотується на 97-му окрузі в Київській області).

За даними соцопитувань, партія Голос” перетнула прохідний бар’єр, і станом на 10 червня мала 5,6%. Але в політсилі серйозно розраховували потроїти цей відсоток, щоб прохідна частина їхнього списку становила 40-50 людей. Партійці роблять ставку на тур Україною й зустрічі з людьми.

Після закінчення формальної частини з’їзду відбувся прес-брифінг за участю Святослава Вакарчука та представників першої двадцятки партії. Захід завершився безкоштовним концертом гурту “Океан Ельзи” та презентацією нової пісні Святослава Вакарчука.

Сам Вакарчук не вважає цей безкоштовний концерт після офіційної частини з’їзду за політичну агітацію чи гречкосійство.

“А яким чином ми підкуповуємо виборців? Я що, збираюся хоч слово агітації говорити? До того ж агітація зараз заборонена, бо ми ще не є учасниками виборчого процесу. А по-друге, відколи це концерт для людей, де не буде жодного слова про політику, став підкупом виборців? Ви вважаєте, що наша музика може продаватися за гроші?” – сказав Вакарчук.

Зазначимо, що чинне законодавство, зокрема закон “Про вибори народних депутатів України”, визначає прямий і непрямий підкуп, а також те, що він може бути не лише у формі грошей чи товарів, а й безоплатних чи наданих на пільгових умовах “робіт, послуг, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей”.

Коментуючи закиди журналістів щодо аналогічної технології у Президента Зеленського, коли під час виборчої кампанії в різних містах України виступала “Ліга сміху”, Вакарчук запевнив, що на концертах у межах “Туру змін” не агітуватиме за партію “Голос”.

“Я думаю, що ми будемо раді почути будь-які думки. Але ми точно не збираємося робити платні концерти та агітувати людей на концертах. Коли ми станемо суб’єктом виборчого процесу, мені не спаде на думку закликати своїх прихильників зі сцени голосувати за політичну партію “Голос”, – додав Вакарчук.

Отож, у першій десятці партійного списку “Голосу”:

1. Святослав Вакарчук

2. Юлія Клименко

3. Кіра Рудик

4. Ярослав Железняк

5. Олександра Устінова

6. Олег Макаров

7. Ярослав Юрчишин

8. Сергій Рахманін

9. Соломія Бобровська

10. Ольга Стефанишина

Крім того, до списку ввійшли Сергій Притула, Інна Совсун, Андрій Шараскін, Іван Примаченко, Таміла Ташева, Рустем Умеров, Олександра Дворецька, Юрій Соколов та інші.

1. Святослав Вакарчук – лідер гурту “Океан Ельзи”.

2007 року після Помаранчевої революції Вакарчук ішов 15-м номером у списку блоку партій “Наша Україна – Народна самооборона”, однак уже 2008-го склав депутатські повноваження. Тоді він став першим депутатом, який відмовився від мандата достроково.

“Політичне життя держави звузилося до безжалісної боротьби за владу. Її жертвами стають не тільки моральні принципи, а й національні інтереси, про які так часто говорять політики всіх кольорів і таборів. За таких обставин єдиний спосіб бути собою – це піти. Залишитися – для мене означає втекти. Втекти від зобов’язань перед виборцями, зрадити присягу про вірність народу”, – пояснив своє рішення Вакарчук.

У Верховній Раді VI скликання Святослав Вакарчук входив до складу Комітету з питань свободи слова та інформації.

За період роботи нардепом Вакарчук не подав жодного депутатського запиту, запропонував лише дві поправки до законопроектів – “Про рекламу” (щодо реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв) та стосовно вдосконалення організаційно-правових засад виявлення, запобігання та припинення діяльності організованої злочинності й корупції. За цей час він п’ять разів виступав у сесійній залі з місця.

За каденцію в парламенті, згідно з критеріями Руху ЧЕСНО, потрапив до лав прогульників. За даними реєстрації в електронній системі “Рада”, він був присутній на 71 засіданні та відсутній на 56-ти. Однак у партії “Голос” наголосили, що засідання, які пропустив Вакарчук, були вже після написання ним заяви про складання депутатських повноважень, адже Верховна Рада зволікала з розглядом заяви депутата й використовувала його картку для політичних маніпуляцій (заяву було подано 11 вересня 2008 року, а припинення депутатських повноважень відбулося 16 грудня 2008-го).

“11 вересня 2008 року я офіційно написав заяву про складання мандата і вважав за потрібне з того моменту більше не приходити в парламент. Тодішній голова Верховної Ради Яценюк підписав її, і я сказав, що більше не прийду. Не хотіли вони голосувати за зняття з мене статусу депутата. Чому? Тому що їм моя карточка була потрібна. Я не віддав їм свою карточку.

 

Усі ці три місяці я офіційно вважався депутатом. Мені писали прогули, тому що я не ходив. Коли ми порахували, скільки реально, поки я був депутатом, я не приходив, виявилося, що це було 10% часу”, – зазначив Вакарчук в інтерв’ю журналістці Яніні Соколовій в ефірі “5 каналу”.

2. Юлія Клименко – голова виборчого штабу партії “Голос”. У 2015-2016 роках працювала в уряді на посаді заступниці міністра економіки – керівниці апарату.

Віце-президентка Київської школи економіки. До цього працювала у приватному секторі на керівних посадах у компаніях з іноземними інвестиціями.

3. Кіра Рудик – IT-підприємниця, очільниця компанії Ring Ukraine. У лютому 2018 року цю фірму купив технологічний гігант Amazon за 1 мільярд доларів.

Фото зі сторінки Кіри Рудик у Facebook

У Ring Ukraine, яка розробляє смарт-гаджети для безпечного житла, Рудик відповідала за операційні завдання, а також керувала PR та HR департаментами.

4. Ярослав Желєзняк – заступник керівника виборчого штабу партії “Голос”.

Із 2016 року був радником у складі стратегічної консультативної групи з підтримки реформ в Україні (SAGSUR), а з 2017-го – радником прем’єр-міністра з парламентських відносин.

Фото зі сторінки Ярослава Желєзняка у Facebook

Cпівзасновник проекту PolitEyes, викладає в Київській школі економіки.

5. Олександра Устінова – антикорупційна активістка, екс-членкиня правління Центру протидії корупції. Випускниця програми Стенфордського університету для нових лідерів України 2019 року.

Фото зі сторінки Олександри Устінової у Facebook

6. Олег Макаров – депутат Київської міської ради, який до саморозпуску був заступником голови фракції “Самопоміч”, а після того ввійшов до “Київської команди” Сергія Гусовського.

Фото Олега Макарова зі сторінки у Facebook

Із 1992 року донині Макаров є партнером у юридичній фірмі “Василь Кісіль і партнери”.

7. Ярослав Юрчишин – громадський активіст, екс-керівник Transparency International в Україні.

Член Ради громадського контролю при НАБУ (2016-2017), член конкурсних комісій з обрання прокурорів САП і голови АРМА.

У 2014-2016 роках працював менеджером з адвокації коаліції громадських організацій “Реанімаційний пакет реформ”.

2014 року – радник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Андрія Парубія.

У 2008-2014 рр. – помічник-консультант народної депутатки України Лесі Оробець, у 2007-2012 рр. – помічник на громадських засадах народного депутата Ігоря Кріля.

2007 року на виборах до парламенту був помічником заступника голови центрального штабу блоку “НУНС” з оргпитань.

Із березня до вересня 2014 року очолював Київську міську територіальну організацію партії “ДемАльянс”.

8. Сергій Рахманін – журналіст, заступник головного редактора газети “Дзеркало тижня”.

9. Соломія Бобровська – співзасновниця громадських ініціатив “Євромайдан SOS” та “Допомога ДПСУ”.

Фото зі сторінки Соломії Бобровської у Facebook

У квітні-грудні 2014 року була радницею віце-прем’єра України з гуманітарних питань Олександра Сича.

У жовтні 2015-го – квітні 2016-го працювала радницею голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі.

Із квітня 2016 до січня 2017 року була заступницею очільника Одеської ОДА.

Із 9 листопада 2016 до 12 січня 2017 року виконувала обов’язки голови Одеської облдержадміністрації.

У 2012-2013 роках була учасницею Громадського руху ЧЕСНО.

10. Ольга Стефанишина – екс-заступниця міністра охорони здоров’я.

Фото зі сторінки Ольги Стефанишиної у Facebook

Із січня 2018-го до червня 2019 року працювала в МОЗ України на посаді заступниці міністра з питань європейської інтеграції та координувала такі напрями роботи, як виконання євроінтеграційних зобов’язань України у сфері охорони здоров’я, державні закупівлі ліків і медвиробів, вакцинацію та громадське здоров’я.

У 2011-2018 роках була виконавчою директоркою БФ “Пацієнти України”, створеного для захисту прав та адвокації інтересів пацієнтів України щодо доступу до лікування.

Крім того, №14 та №20 у списку йдуть відомі “кіборги” – Роман Костенко з позивним “Гром” та Андрій Шараскін з позивним “Богема”.

“Кіборг” Роман Костенко під час АТО

 

“Кіборг” Андрій Шараскін

А під №30 у списку – актор і шоумен Сергій Притула, який свідомо обрав таку позицію, аби спонукати виборців віддати більше голосів за партію “Голос”.

Фото зі сторінки Сергія Притули у Facebook

 

Поділитися:

Анастасія Демянчук

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds