Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

Екс-регіонали, “не той” слуга та справжній полковник: Хто йде в Раду на 18 окрузі на Вінниччині

Екс-регіонали, “не той” слуга та справжній полковник: Хто йде в Раду на 18 окрузі на Вінниччині

Одномандатний виборчий округ №18 на Вінниччині включає території Іллінецького, Липовецького, Немирівського, Оратівського та Погребищенського районів та нараховує 135 901 виборця. Вже за два тижні, 21 липня, на позачергових парламентських виборах вони мають проголосувати за одного з 14 кандидатів-мажоритарників, що балотуються на окрузі. Що відомо про потенційних народних депутатів, з’ясовувала кореспондентка Depo.Вінниця.

Тричі депутат райради 

Перший у списку за алфавітом – висуванець від політичної партії Медведчука-Рабиновича “Опозиційна платформа – “За життя” безпартійний Микола Антонюк. За даними сайту ЦВК, він народився 25 серпня 1968 року в селі Човновиця Оратівського району, де й проживає. Працює консультантом-агротехнологом науково-виробничого підприємства “АІСТ”.

На сайті НАЗК розміщені щорічні декларації за 2016, 2017, 2018 роки Антонюка Миколи Павловича – депутата Оратівської районної ради. Згідно з останньою, джерелами його доходу минулого року була пенсія, яка склала 17 964 гривень, та дохід від підприємницької діяльності у розмірі 1 115 гривень.

Натомість дружина кандидата у нардепи Лариса Антонюк, як приватний підприємець заробила у 2018 році 980 тис. грн. Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ФОПом вона зареєструвалась у 2003 році з КВЕДом “Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами”.

Окрім доходу, в декларацію за 2018 рік Микола Антонюк вписав автомобіль OPEL VIVARO 2005 року випуску, який належить йому, та VOLKSWAGEN LT 35 2001року, що перебуває у власності його дружини.

Із нерухомого майна – житловий будинок площею 80,8 м кв., земельну ділянку 452 м кв., комплекс будівель 661,9 м кв. в с. Човновиця та квартира 57,6 м кв. у Вінниці.

Лікар – депутат – антикорупціонер: потрібне підкреслити

“Свободівець” Андрій Вигонюк – 1991 року народження є одним із наймолодших депутатів Вінницької обласної ради та головою постійної комісії Ради з питань законності, боротьби з корупцією, люстрації, регламенту та депутатської діяльності.

Андрій Вигонюк працює заступником головного лікаря НКП “Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення”.  До своєї декларації за 2018 рік він включив право власності на один винахід та дві корисні моделі в галузі медицини, а також  житловий будинок у 57,7 кв. м, який належить його матері.

У 2018 році депутат отримав за основним місцем роботи 80 030 гривень, а його дружина Наталія Гомон, яка працює у Вінницькому районному медичному центрі ПМСД, задекларувала 50 814 гривень зарплатні, а також 98 880 гривень доходу від відчуження нерухомого майна.

Окрім того, Андрій Вигонюк є засновником благодійної організації “Благодійний фонд “Волонтерський тил”, Наталія Гомон – благодійної організації “Благодійний фонд Поділля”.

Будівельник-самовисуванець із Віти-Поштової

Третім в алфавітному порядку йде Віталій Грусевич, який народився у Брацлаві та на даний час проживає в селі Віта-Поштова Києво-Святошинського району. Він обіймає посаду виконавчого директора Конфедерації будівельників України, мета якої – сприяння розвитку будівельної галузі в Україні, а також захист інтересів своїх членів.

Окрім того, протягом восьми років Віталій Грусевич очолював розвиток проектів у столичній компанії “НЕСТ”, яка працює на ринку нерухомості з 1997 року.

Нардеп від БПП

Четвертий рядок у списку посідає самовисуванець Руслан Демчак, народний депутат України від Блоку Петра Порошенка. У Верховній Раді він обіймає посаду заступника голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.

За інформацією ЗМІ, у якості передбвиборчої агітації на своєму окрузі Демчак Євгенійович за свій рахунок проводить медичний огляд жителів Липовецького району.

Ще раніше депутатові закидали незаконність придбання “РВС” Банку, оскільки він не відповідав вимогам до покупця – не мав бездоганної ділової репутації. Адже у 2014 році Демчак Руслан Євгенійович був визнаний винним в ухиленні від сплати податків на суму 15 млн грн. Сплативши борг, він був звільнений від кримінальної відповідальності.

Серед задекларованого Русланом Демчаком за 2018 рік рухомого та нерухомого майна значаться Mercedes Benz 2015 року випуску вартістю 2 852 000 гривень, що належить ТОВ “ТОРГБК БУДІВЕЛЬНИК”, та школа-пансіон у Великій Британії, де під час навчання проживають дочки депутата. Що стосується його минулорічних доходів, то вони склали 465 630 гривень заробітної плати за основним місцем роботи, 422 880 гривень коштів, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень, та 90 тис. грн компенсації вартості проїзду територією України.

“Дієвий демократ” від “Слуги народу”

Павло Довгань – безпартійний кандидат від “Слуги народу” народився 12 липня 1996 року в місті Ладижин Вінницької області, проживає у Вінниці та працює заступником директора науково-дослідного господарства “Агрономічне”. Був членом студентського Парламенту Вінничини від ВНАУ. За даними Opendatabot він є співзасновником громадської організації “Рух дієвих демкократів”

У свою чергу вінницькі ЗМІ називають його однією з “темних конячок”, яких Григорій Калетник, що також балотується по 18 округу, виставляє проти своїх опонентів.

Ще “Слуга”, але не той

“Слугу народу”, але не президентську партію, а громадську організацію “Громадський рух “Слуга народу” представляє ще один самовисуванець по 18 округу Андрій Зелінський, мешканець Липовця, 1975 року народження. Родом його занять на сайті ЦВК зазначено “керівник проектів”.

Громадська організація “Слуга народу”, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, була зареєстрована у Нікополі Дніпропетровської області 11 травня 2019 року.

Політичні динозаври в ділі

Найстарший за віком та за тривалістю політичний кар’єри кандидат по 18 округу – це Григорій Калетнік, колишній голова Вінницької ОДА (червень 2004 – січень 2005), а нині, як зазначено на сайті ЦВК, професор кафедри адміністративного менеджменту та альтернативних джерел енергії Вінницького національного аграрного університету. Безпартійний, самовисуванець.

Цьогорічний похід до Верховної Ради для Григорія Калетніка далеко не перший. У 2002 році він висувався від блоку “За єдину Україну” по 15 округу, де переміг. Під час наступних виборів 2006 року він пройшов до Ради вже від Партії регіонів, будучи №142 у списку. Депутатом від цієї ж партії він був і в Раді VI та VII cкликань. У 2012 році голосував за законопроект Ківалова-Колесніченка “Закон про засади державної мовної політики” та був одним із нардепів, які підтримали “диктаторські закони” 16 січня 2014 року.

За 2018 рік Григорій Калетнік задекларував 55 212 гривень заробітної плати за основним місцем роботи – в Національній академії аграрних наук України, 253 674 гривень заробітної плати, отриманої за сумісництвом у ВНАУ та 199 318 гривень пенсії. Окрім того, згідно з декларацією, він є кінцевим бенефіціарним власником п’яти товариств з обмеженою відповідальністю та одного приватного підприємства. Усі вони зареєстровані у Вінниці та Ямпільському районі області.

Справжній полковник

Балотується до Верховної Ради і начальник Немирівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області полковник Олександр Король, безпартійний самовисуванець.

Свою посаду він обіймає з травня 2016 року, до цього був начальником управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Нацполіції Вінниччини.

За 2018 рік він задекларував 178 876 гривень заробітної плати, автомобіль SKODA SUPER B 2013 року випуску вартістю 245 000 гривень, три квартири у Вінниці площею 44, 87,1 та 65,7 м кв, три земельні ділянки площею 100, 1000 та 11 947 м кв, а також житловий будинок площею 111 м кв. Його дружина Наталія Король працює керівником апарату Апеляційного суду Вінницької області. У 2018 році її заробітна плата склала 620 392 гривень.

Радикальний заступник

Від Радикальної партії Олега Ляшка до Верховної ради по 18 округу балотується заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк.

За 2018 рік Михайло Кременюк задекларував 413 424 гривень заробітної плати та 300 тис. гривень кредиту на придбання житла, отриманого від “Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву”. Цим житлом, вірогідно, є задекларована квартира площею 62,3 м кв вартістю 654 150 гривень.

Юний ФОП із таємничого “Розвитку”

Безпартійний підприємець 1997 року народження Михайло Лавровський – висуванець від політичної партії “Розвиток”. Щоправда, на сайті Міністерства юстиції України у списку партій станом на 1 січня 2019 року партія з такою назвою відсутня.

Що стосується самого Михайла Лавровського, то згідно з даними ЄДР він зареєструвався фізичною особою – підприємцем у  липні 2017 року з основним КВЕДом “Діяльність у сфері зв’язків із громадськістю”. Окрім того особа з такими ж ПІБ значиться як син у декларації за 2016 рік заступниці директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької обласної державної адмінстрації Альони Лавровської.

Борець за “Батьківщину”

Ще один підприємець у списку кандидатів по округу №18 – депутат Вінницької обласної ради від Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, член постійної комісії з питань регулювання комунальної власності та приватизації. Мейдич Олег Леонідович 1970 року народження.  У 2002 році він балотувався до Вінницької обласної ради як самовисуванець, у 2010 – від СПУ.

Працює Олег Мейдич директором ТОВ “Калинівський маслозавод” ЛТД, а також є засновником ГО “Асоціація спортивної боротьби Вінницької області”. Окрім того, в його декларації за 2018 рік в розділі “Членство суб’єкта декларування в організаціях та їх органах” зазначений відокремлений підрозділ в Вінницькій області ГО ” Всеукраїнська організація сприяння збройним силам України імені Гетьмана Сагайдачного” із кодом в ЄДР 39230586. Щоправда, в самому ЄДР інформація про юридичну особу з таким кодом відсутня. За даними ж YouControl, всеукраїнська ГО заснована в 2014 році та має відокремлені підрозділи у 16 регіонах України.

За 2018 рік депутат та кандидат у нардепи задекларував, зокрема, чоловічі годинники Ulysse Nardin, Breguet та Vacheron Constantin. Їхня вартість не зазначена, але зазвичай у гривнях вона вимірюється шести- та навіть семизначними цифрами. Також у декларації фігурують автомобілі Volkswagen Touareg вартістю 508 918 гривень, Toyota Land Cruiser 150 за 790 125 гривень та Land Rover Range Rover Evoque за 1 249 890 гривень. Також депутат та його дружина Тетяна Мейдич є кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ “Калинівський виробник”, ТОВ “Вінницький полк імені Івана Сірка”, серед КВЕДів якого – “Проведення розслідувань та забезпечення безпеки”, приватного підприємства “Продхолод” та ТОВ “Дистрибютцентр”.

Під час президентських виборів 2019 року Олег Мейдич був зареєстрований довіреною особою кандидатки на пост Президента Юлії Тимошенко по 18 округу.

Екс-регіонал, екс-голова РДА

Ще один колишній член Партії регіонів, який балотується по округу, – Петро Михайленко – нині безпартійний самовисуванець. Він є директором, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “Брацлав 3-М”, яке за даними Clarity Project спеціалізується на будівництві житлових та нежитлових приміщень.

Петро Михайленко був депутатом Вінницької обласної ради VI скликання від Партії регіонів, а в 2006 році балотувався до Верховної та обласної рад V скликання від Блоку Юрія Кармазіна.

У 2010 році його було призначено на посаду голови Немирівської райдержадміністрації, а в 2013 році його звинуватили у причетності до зупинки заводу Nemiroff.

Юрист і баяніст

Безпартійний, самовисуванець, адвокат – це основні дані про Сергія Павлюка, 1978 року народження, які містить сайт ЦВК. У 2016 році він, як представник громадськості, був обраний Вінницькою обласною радою до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, яка проводила відбір кадрів до поліції.

Павлюк із 2006 року є директором та засновником приватного підприємства “Юридична агенція “Варуна”, а адвокатською практикою займається з 2015 року. Ця ж агенція значиться у декларації депутата Сергія Павлюка за 2018 рік, яка розміщена на сайті НАЗК.

Відповідно до інформації, яку сам кандидат розміщує на власній сторінці у соцмережі “Фейсбук”, його, як кандидата в нардепи, підтримала партія “Українська стратегія”. Так, агітувати за Павлюка було “делеговано” гурт “ТІК” – кандидат з музикантами об’їхали з концертами мало не весь округ. Донедавна Сергій Павлюк був членом Радикальної партії Ляшка.

“Тимчасово не працює”

Кандидат у народні депутати від партії “Сила і честь”  Сергій Смотрич – депутат Вінницької обласної ради минулого скликання від “Партії регіонів”. Щоправда до ради у 2010 обирався по мажоритарці, а у 2015 році вже очолював обласний осередок партії “Наш край”. Має вищу освіту, тимчасово не працює, безпартійний. Народився 49-річний кандидат у Львові та проживає у Вінниці.

Поділитися:

Анастасія Демянчук

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds