Журналіст Антон Булгаков розмістив на своїй сторінці в Фейсбуці пост про те, що Національна Електронна Біржа виставила на продаж двоповерхову адміністративну будівлю з підвалом загальною площею 364,4 квадратних метри у Вінниці по вулиці Монастирська, 1. «Ціна складає лише 2 015 314 або 217 дол.кв.м. (І можливе ще зниження ціни!)», – йдеться в оголошенні. Якщо перерахувати ціну усієї будівлі за курсом долара, вона складе трохи більше 80 тисяч доларів.
Ще два дні тому на PROZORRO продажі ціна будівлі складала більше чотирьох мільйонів гривень, але електронний аукціон визнано таким, що не відбувся.
Чому ціна за день впала вдвічі, журналісти Агенції з’ясували у менеджера Національної Електроної Біржі, яка є однією з 52 акредитованих компаній для PROZORRO продажі , Олександра:
Яким чином, якщо аукціон не відбувся, будівля продається далі за вдвічі нижчою ціною?
- Згідно регламенту є постанова Кабміну за якою закріплена процедура проведення малої приватизації. В ній прописано, що власник виставляє ціну, назначає день аукціону, якщо аукціон не відбувся, то за регламентом ціна понижується на 50 відсотків. Автоматично розпочинаються другі торги уже за цією стартовою ціною. Але це ще аукціон на підвищення ціни. Доволі часто буває, що під час торгів ціна піднімається до тієї, що була спочатку або й більше.
Що буде якщо не відбудеться другий аукціон?
- Буде призначено третій аукціон. Стартова ціна буде тих самих два мільйона, але аукціон на пониження ціни. Тобто протягом дня ціна буде падати на один відсоток, аж доки не досягне мінус 99 відсотків. Це відповідно до законодавства. Але орган, який виставив майно на продаж, має право у будь-який момент зняти цей лот з продажу, якщо вони вважають, що це дешево. По Вінниці доволі часто так відбувається. Вони виставляють часто підвальні та напівпідвальні приміщення за ринковою ціною, але торги не відбулись, вони знімали їх з торгів і виставляли через якійсь час знову.
Це приміщення також можуть зняти з торгів?
- Все може бути. Якщо вважатимуть, що два мільйона – це дешево. Тому що, якщо хоч один учасник зареєструється і запропонує цю ціну, аукціон буде визнано таким, що відбувся, він матиме право на викуп.
Коли відбудеться наступний аукціон?
- 16 жовтня 2019 року.
Міська влада нічого не порушила у цьому випадку?
- Ні, вони нічого за законом не порушили. Справедлива чи не справедлива ціна цього лоту у два мільйони, це вже питання не до нас. Потрібно дивитись по ринку, щоб про це говорити.
Нагадаємо, що будівлю по вулиці Монастирська, 1 депутати міської ради дозволили своїм рішенням від 27 червня внести до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2019 році.
Наразі цю юридичну адресу за інформацією пошуково-аналітичної системи YouControl, має одна з управляючих компаній міста Вінниці ТОВ «ЖЕО-1». Керівник, засновник, бенефіціарний власник цього підприємства Ірина Коваль також є бенефіціаром ТОВ «ЖЕО». Ці два підприємства повязані між собою й іншими засновниками та беніфіціарами. Крім того, перша юридична адреса при реєстрації ТОВ «ЖЕО-1» була вулиця М.Оводова,1, як і в ТОВ «ЖЕО». Ще за цією ж адресою зареєстроване дочірнє підприємство “ЖЕО-Тепло” ТОВ “ЖЕО”, яке має тих самих зановників та бенефіціарів.
саме ця будівля на Монастирській,1, була в минулому році об’єктом журналістських розслідувань та соцального експерименту, коли журналісти намагались отримати закину будівлю в оренду для розміщення редакції.
Закинуту будівлю колишнього ЖЕКу по вулиці Монастирська,1, віддали в оренду ТОВ «ЖЕО».Таким було рішення виконкому №609 від 22 березня 2018 року. У рішенні йшлося про те, що ТОВ ЖЕО отримує будівлю в оренду строком на два роки 11 місяців. Попередній договір оренди на будівлю де-юре закінчився ще в листопаді 2017 року.
А уже 22 березня без жодних оголошень про конкурс та аукціон, будівлю передали в оренду ТОВ «ЖЕО» .
ей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .