Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

Із помічників у “слуги”: хто зі списку Зеленського працював з Партією регіонів, БПП та іншими

Із помічників у “слуги”: хто зі списку Зеленського працював з Партією регіонів, БПП та іншими

Голова політичної партії “Слуга народу” Дмитро Разумков чотири роки був членом “Партії регіонів” і працював помічником регіоналки. Керівник виборчого штабу партії Олександр Корнієнко та ідеолог партії, представник президента в парламенті Руслан Стефанчук були помічниками депутатів-“НУНСівців”. 

Загалом, у списку кандидатів “Слуги народу” до Верховної Ради балотуються майже чотири десятки повних тезок помічників нардепів різних скликань, які, ймовірно, є одними й тими самими людьми, пише Рух ЧЕСНО.

Серед них – помічники Табачника, Королевської, Сівковича, Геращенка, Кубіва та Катеринчука. А також помічники депутатів з “Партії регіонів”, “Блоку Петра Порошенка”, “Народного фронту”, “Батьківщини”, “Самопомочі” та партії “Відродження”. Стосовно решти тезок Рух ЧЕСНО звернувся до штабу партії “Слуга народу” та Апарату Верховної Ради.

Знищені справи і помічники без підтвердження

Щоб з’ясувати, чи балотуються до Верховної Ради від партії “Слуга народу” помічники колишніх та діючих нардепів, або ж це їх повні тезки, ЧЕСНО надіслав у Апарат Верховної Ради перелік кандидатів, вказавши дати їх народження. Але на наш запит Апарат ВРУ відповів, що у них “немає можливості підтвердити, що це одні і ті ж особи, оскільки особові справи помічників-консультантів на громадських засадах нардепів ВРУ 4, 5, 6 скликання знищено у встановленому порядку відповідно до Номенклатури справ Верховної Ради, як такі, що не мають науково-історичної цінності та втратили практичне значення“.

 

ВІДПОВІДЬ АПАРАТУ ВРУ НА ЗАПИТ ЧЕСНО

Чому Апарат ВРУ вирішив знищити частину політичної пам’яті, визначивши, що така інформація не має науково-історичної цінності – питання відкрите. Крім того, така відповідь виглядає дуже дивною, адже у 2016 році Апарат ВРУ давав відповідь на аналогічний запит представника Руху ЧЕСНО щодо помічництва в Олега Царьова лідера партії “УКРОП”, де була вказана дата народження помічника. Це дозволяє уникнути звинувачень з боку помічників, що інформація їх не стосується і йдеться нібито про повного тезку.

ЧЕСНО повторно звернувся до Апарату ВРУ, щоб з‘ясувати, коли розпочалось знищення особових справ помічників-консультантів народних депутатів України. У відповіді Апарату йдеться про те, що перше знищення документів відбулось 17 січня 2018 року (Акт №1).

 

Разом з тим Руху ЧЕСНО вдалося встановити низку реальних помічників народних депутатів різних скликань, які зараз ідуть у списку “Слуги народу”.

Помічники у “слуги”

Лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков у Верховній Раді V скликання (2006-2007 рр.) працював на громадських засадах помічником регіоналки Валерії Матюхи, яка на той час була наймолодшою депутаткою парламенту. Крім того, з 2006-го до 2010 року він сам був членом “Партії регіонів” і вийшов з неї тоді, коли Віктор Янукович переміг на президентських виборах 2010 року.

“Мені тоді було 22 роки. Мій прихід у “Партію регіонів” був усвідомлений після 2004 року. Я не підтримував Віктора Ющенка. І так я потрапив у “Партію регіонів”. Я ніколи не був у “Молодих регіонах”. Це фейк. Прийшов туди, тому що не сприймав ситуацію в державі у 2004, 2005 і 2006 роках”, – так пояснив своє “регіональне” минуле Дмитро Разумков в ефірі одного з телеканалів.

Після цього (у 2010-2014 роках) Дмитро Разумков працював із Сергієм Тігіпком.

А керівник виборчого штабу партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко у ВРУ VІ скликання працював на громадських засадах у народного депутата від “Нашої України – Народної самооборони” Олександра Донія. Цей факт підтверджує й сам екс-депутат.

“Корнієнко працював у нас менеджером в “Останній барикаді” й, відповідно, моїм помічником на громадських засадах. Чи був він перед тим помічником інших депутатів, мені не відомо”, – зазначив у коментарі Руху ЧЕСНО Олександр Доній.

У ВРУ п’ятого скликання повний тезка Олександра Корнієнка був також помічником на громадських засадах у голови фракції “Партії регіонів” Олександра Єфремова, який вже три роки перебуває за ґратами за підозрою в зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, у прямій підтримці злочинної організації “ЛНР”, а також у незаконному заволодінні майном “Луганськвугілля”.

Прес-секретарка Олександра Корнієнка заперечує співпрацю керівника штабу “Слуги народу” з одіозним регіоналом Олександром Єфремовим, стверджуючи, що це, напевно, його повний тезка.

 

Крім того, ми додатково надіслали у партію “Слуга народу” для уточнення перелік осіб, які раніше працювали помічниками у депутатів-регіоналів, а наразі, ймовірно, балотуються від партії Володимира Зеленського. У партії відповіли, що перевіряють інформацію і нададуть відповідь до кінця тижня, однак відповідь ми так і не отримали.

 

Ідеолог партії “Слуга народу” та представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, який балотується у списку під №3, працював помічником на громадських засадах у ВРУ VI скликання в нардепа від блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, фігуранта антикорупційних розслідувань Анатолія Матвієнка, а також був радником віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку й торгівлі Степана Кубіва.

Крім того, щонайменше восьмеро повних тезок кандидатів у нардепи від “Слуги народу” раніше працювали помічниками депутатів від “Партії регіонів” у ВРУ різних скликань.

Наприклад, експерт з питань оподаткування, публічних фінансів і банківського права Данило Гетманцев, який іде під №20 у списку “Слуги народу”, у трьох скликаннях парламенту працював у колишнього нардепа-регіонала Володимира Сівковича.

Юрист Андрій Задорожний, №119 у списку “Слуги народу”, або ж його повний тезка був помічником на громадських засадах одіозного регіонала, екс-міністра освіти й науки, молоді та спорту, фігуранта антикорупційних розслідувань Дмитра Табачника у Верховній Раді IV скликання.

Під №96 у списку “Слуги народу” йде Артем Нагаєвський – підприємець і член команди “Зе” на президентських виборах у Київській області. Його повний тезка був помічником народних депутатів Віктора Тимошенка, прогульника, члена фракції Соціалістичної партії України у ВРУ IV скликання, та Олега Надоші, представника “Партії регіонів” у парламенті VI скликання.

Засновник інтернет-спільноти “Донецькі Київські”, гендиректор Міжнародного брендингового агентства Володимир Воронов балотується під №41 у списку. У ВРУ V скликання він або його повний тезка був помічником на громадських засадах у нардепа-прогульника, регіонала Олександра Заца.

Під №73 у списку “Слуги народу” перебуває підприємець, радник голови Івано-Франківської міської ради з питань розвитку підприємництва та віцепрезидент Федерації боксу Івано-Франківської області Роман Мулик. Він або ж його повний тезка працював на громадських засадах у ВРУ V скликання в депутата-регіонала Дмитра Волошенкова.

Громадський рух ЧЕСНО чекає на коментар від партії “Слуга народу”, аби з’ясувати, чи був хтось із її кандидатів помічником нардепів-регіоналів.

У списку партії “Слуга народу” є майже чотири десятки кандидатів, які є повними тезками тих, хто раніше щонайменше в одному скликанні ВРУ працював помічником народного депутата. Серед них можуть бути й чинні помічники нардепів з БПП, “Самопомочі”, “Відродження”, “Народного фронту” та позафракційних.

“Так, у нас помічників єврооптимістів зайде в наступний парламент більше, ніж нас самих”, – прокоментував Руху ЧЕСНО балотування під №82 у списку “Слуги народу” свого помічника Мар’яна Заблоцького чинний депутат від БПП Олексій Мушак.

Крім того, Мар’ян Заблоцький працював помічником на громадських засадах у депутата-“батьківщинівця”, прогульника Володимира Пилипенка у Верховній Раді VII скликання. Наразі Пилипенко очолює партію “Відродження” й балотується за списком “Опозиційного блоку” під №9.

У свою чергу позафракційна депутатка Наталія Веселова каже, що не знала про балотування свого помічника Арсенія Пушкаренка, який працював у неї на платних засадах, під №81 у списку “Слуги народу”:

“Я сама з газет дізналася про Арсенія. Ні, він не радився й не попереджав мене. Але він вів активну громадську діяльність, тому я не здивована”.

Крім того, Арсеній Пушкаренко був помічником на громадських засадах у депутата-“батьківщинівця”, прогульника Андрія Павловського у ВРУ VII скликання, а в парламенті VI скликання – у “бютівця”, прогульника Павла Мовчана.

Помічник народної депутатки з фракції “Самопоміч” Тетяни Острікової Михайло Соколов теж балотується у списку “Слуги народу” під №99. За інформацією ЗМІ, кандидат має російське громадянство, а в Україні працює заступником керівника “Всеукраїнської аграрної ради”.

 

Михайло Соколов стоїть біля нардепа Юрія Мірошниченка під час підписання меморандуму про підтримку і взаємодію між об’єднанням сільгоспвиробників “Всеукраїнська аграрна рада” та кандидатом у Президенти України Юрієм Бойком 

Сама нардепка запевняє, що Соколов не повідомляв її про свої плани йти до ВРУ, а про балотування від “Слуги народу” дізналась із соцмереж.

“У нас комітет економічний, а не політичний. Михайла знаю з 2015 року як співавтора ліберального Податкового кодексу. Ми з ним співпрацювали виключно по темі оподаткування с/г товаровиробників, зокрема фіксованого с/г податку, податку на нерухомість с/г призначення, введення умовного податку з 1 гектара землі та з питань боротьби з фіктивним аграрним ПДВ. Ці питання часто розглядаються на робочих групах у ДФС та Мінфіні, куди складно потрапити. Тож Михайло попросив мене оформити його на громадських засадах. Про його політичні амбіції мені не було відомо аж до цих вихідних. Для оформлення помічником він надав у мій секретаріат паспорт громадянина України”, – пояснює Руху ЧЕСНО депутатка Острікова.

Тетяна Острікова додала, що, оскільки балотування від іншої партії є конфліктом інтересів з партією “Самопоміч”, Михайло Соколов більше не може бути її помічником. Щодо наявності в нього закордонного паспорта РФ, депутатка твердить, що про це їй нічого не відомо:

Про паспорт закордонний РФ мені нічого не було відомо, адже для оформлення помічником на громадських засадах достатньо внутрішнього паспорта громадянина України. Я в 2015 році, коли писали ліберальний кодекс, знала, що він тоді був громадянином РФ, але дуже хотів отримати наше громадянство й подавав документи. А вже десь у 2018-му, коли Михайло отримав наш паспорт, попросив мене щодо співпраці на громадських засадах“, – каже Острікова.

Сам кандидат у депутати парламенту від “Слуги народу” Соколов так пояснює наявність у нього російського громадянства:

 

Скриншот зі сторінки Михайла Соколова у Facebook

Крім того, Михайло Соколов досі є виконавчим партнером у російській фірмі “Kesarev Consulting” kesarev.com, яка спеціалізується на лобізмі в РФ, Україні та Казахстані.

 

У Верховній Раді VI скликання Михайло Соколов або ж його повний тезка був помічником на громадських засадах у нардепів з Миколаївщини – регіонала Сергія Майбороди та “бютівця” Михайла Соколова.

Однак, за словами депутатки Тетяни Острікової, це повний тезка Михайла Соколова. Вона наводить його цитату: “Нет, я был только советником у Швайки и Данилюка.

Восьмий номер у списку “Слуги народу” – Анастасія Красносільська, експертка з питань боротьби з корупцією, судової та правоохоронної реформ. Від 2016-го до 2019 року була керівницею адвокаційних програм і членкинею правління ГО “Центр протидії корупції”.

 

На сайті ВРУ кандидатка досі залишається помічницею на громадських засадах нардепа з фракції БПП Павла Різаненка, який на цих позачергових виборах іде від партії “Голос” у 97-му мажоритарному окрузі в Київській області.

Ще один кандидат у нардепи під №19 у списку партії “Слуга народу” – експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього Денис Монастирський, який був помічником на громадських засадах народного депутата від “Народного фронту” Антона Геращенка.

№62 у списку “Слуги народу” Марина Бардіна – чинна помічниця на платних засадах позафракційного нардепа Сергія Лещенка, який балотується по 220-му мажоритарному окрузі в Києві, на Подолі.

Під №86 у списку “Слуги народу” балотується Олексій Устенко – колишній помічник депутата-“батьківщинівця” Валерія Дубіля або ж його повний тезка. Сам нардеп Дубіль у коментарі Руху ЧЕСНО каже, що не стежить за формуванням списку партії “Слуга народу”, але раніше в нього був помічник Олексій Устенко, проте він не може підтвердити або спростувати, що це саме він.

Ще один помічник нардепа, фігуранта антикорупційних розслідувань Артура Палатного з фракції БПП Василь Мокан – №103 у списку “Слуги народу”.

Експертка з комунікацій, очільниця прес-офісу партії “Слуга народу” Євгенія Кравчук іде під №112. Імовірно, вона є помічницею позафракційної депутатки Ірини Констанкевич, яка балотувалася до парламенту від УКРОПу. 2015 року Кравчук теж висувалася від УКРОПу до Київради. Раніше вона очолювала прес-службу партії УКРОП. Крім того, Євгенія Кравчук або ж її повна тезка у ВРУ VII скликання працювала на громадських засадах у нардепа-прогульника, регіонала Сергія Тігіпка.

Під №123 від “Слуги народу” йде фахівець із молодіжної політики Володимир Крейденко. Він працював на громадських засадах помічником чинного нардепа Валерія Карпунцова. Цей факт Руху ЧЕСНО підтвердив сам народний депутат від БПП.

№137 у списку “Слуги народу” є Олександр Санченко, який є чинним помічником на громадських засадах у нардепа з фракції “Самопоміч” Олексія Скрипника.

Олена Київець, яка йде у списку “Слуги народу” під №161, або ж її повна тезка є чинною помічницею на громадських засадах мажоритарника з партії “Відродження”, кнопкодава і “гречкосія”, а також фігуранта антикорупційних розслідувань Олега Кулініча.

У списку “Слуги народу” під №168 перебуває Дмитро Видолоб – чинний помічник на громадських засадах депутатки з фракції БПП Оксани Продан або ж його повний тезка. Депутатка Продан відмовилася коментувати Руху ЧЕСНО, чи балотується її помічник, і порадила написати офіційний запит.

Колишній помічник депутата з фракції БПП, кнопкодава та фігуранта антикорупційних розслідувань Олександра Домбровського або ж його повний тезка Станіслав Масевич іде від “Слуги народу” під №183.

Поділитися:

Анастасія Демянчук

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds