Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

Безкоштовна страхова медицина, 48 камер відеонагляду та власна вагова станція – Вороновицька ОТГ

Безкоштовна страхова медицина, 48 камер відеонагляду та власна вагова станція – Вороновицька ОТГ

За 20 кілометрів від Вінниці знаходиться Вороновицька ОТГ, у склад якої входить два села: Вороновиця та Комарів. У грудні громаді виповниться три роки з моменту створення ОТГ. За цей час було зроблено чимало для комфортного проживання  людей: придбання власного поліцейського автомобілю, заасфальтовано чверть доріг у громаді, обладнана система відеоспостереження, запроваджена страхова медицина, проведена реставрація палацу ХІХ століття …

Система відеоспостереження

По кількості відеокамер Вороновицька ОТГ займає друге місце в області після Вінниці. У обласному центрі їх близько 800 штук, у Вороновицькій ОТГ – 48.

Придбали камери півтора року тому,а працюють вони близько року. Ситуаційний центр обладнали  у підвальному приміщенні за броньованими дверми. Тут знаходяться сервери та дисплей, на який транслюється зображення з  камер.

У нас була нарада у вінницькому ситуаційному центрі. Тоді вони були не проти підключити наші камери до їх серверів. Але потім вони щось передумали і нам доводиться всю систему забезпечувати власними силами. Також мав розмову з заступником голови Вінницької ОДА Андрієм Гижко. Я казав йому, щоб вони нам якось допомогли тому, що наші камери контролюють міжнародну трасу, але він відповів що на це немає коштів, – каже голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько.

Інтернет-кабелі в ОТГ встановлені власні, щоб бути незалежним від провайдера. За словами голови ОТГ, інтернет у них дуже потужний, вистачить, щоб скачувати інформацію одночасно з 200 камер. Перед тим як встановити систему відеонагляду, керівництво ОТГ вивчало досвід європейських міст.

Вороновиця є таким «спальним районом» Вінниці. Тут періодично відбуваються різні розбірки: стрілянини, крадіжки тощо. Недарма нас називають «Маленьке Чікаго», – додав Олександр Ковінько

Завдяки камерам у Вороновицькій ОТГ зменшилась кількість правопорушень. Раніше бувало навіть таке, що представники ромської громади кидались під автівки, щоб їм компенсували завдані збитки. Кажуть, що наразі такого такого вже немає. Легко розкриваються  крадіжки у домівках тому,  що камери зчитують лице людини та номерні знаки. Завдяки камерам, які стоять на міжнародній трасі Е-50, був знайдений позашляховик Range Rover, який вкрали у Вінниці. Крадій автівки їхав у напрямку Одеси, але правоохоронці знайшли автомобіль у Могилів-Подільському.

Були й курйозні випадки. Мешканець Вороновиці написав у поліцію заяву, що в нього вкрали валізу з грошима та документами на зупинці, де він її  забув. Але коли поліція подивилась по камерам, то виявилось,  що він у стані алкогольного сп’яніння вийшов з автобусу без валізи, він забрав свою заяву з поліції.

Система відеоспостереження обійшлася громаді приблизно у 1 300 000 бюджетних гривень.

Розташування камер відеонагляду

На виїзді/в’їзді у Вороновицю на міжнародну трасу Е-50 стоїть дві камери, які розпізнають номерні знаки та людей за кермом

При виїзді/в’їзді у Комарів стоїть три камери, але зараз їх всі тимчасово зняли через ремонт кабелів.

У центрі  Вороновиці на площі встановлено більше десяти камер. Покажемо деякі з них

Вороновицька селищна рада

Між селищною радою та виїздом на трасу

«Каравани» перевантажених фур та ваговий центр

Через Вороновицьку ОТГ проходить неформальний маршрут фур, які їдуть з півдня Вінниччини.

Це для нас справжня трагедія. Перевантажені фури масою 50-60 тон проїжджають нашу ОТГ кожен день, особливо зараз з зерном. Вони тут їздять, тому що немає по дорозі вагових центрів й тому можна їхати з перевантаженими на 10-20 тон. Всі села цим дуже обурені. Вони як їдуть, то всі домівки тремтять та дороги розбивають, які розраховані на 24 тони. Зазвичай вони роблять так: у нічний час посилають «гонця», який перевіряє чи є тут поліцейські патрулі чи ні. І якщо їх немає, то десь 20-30 штук перезавантажених автівок їде через село. Щоб це припинити, ми вирішили за власний кошт створити ваговий центр для фур, – каже голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько.

Зараз для майбутнього вантажного центру підготовлений майданчик, який знаходиться біля відремонтованої дороги за державний кошт (32 мільйона гривень), між Вороновицею та Кальнишівкою.

Ми сюди проведемо освітлення та інтернет. Збудуємо невелику будівлю, де будуть всі потрібні комунікації для персоналу, щоб можна було працювати у ваговій станції цілий рік, – говорить Олександр Ковінько

Асфальтування доріг громади

За словами голови ОТГ, зараз заасфальтовано чверть доріг зі ста  кілометрів, які є в громаді. Цікавий алгоритм відбору доріг, які треба заасфальтувати першочергово.

 Якщо люди бажають щоб на їх вулиці було заасфальтовано, то вони спочатку повинні прибрати все сміття біля дороги. У нас люблять викинути своє сміття де їм сподобається або палити його, а потім скаржитись що здоров’я погане. У нас є своє комунальне підприємство, що по графіку вивозить сміття два рази на місяць. В нашій громаді єдиний на район власний сертифікований сміттєвий полігон. Ось коли мешканці вулиці підпишуть контракт на вивіз сміття, тоді ми там заасфальтуємо дорогу, – каже голова Вороновицької ОТГ Олександр Ковінько

Які дороги були заасфальтовані останнім часом, ми відмітили на мапі

«Курси комп’ютерної грамотності 50 +»

У місцевій бібліотеці безкоштовно навчають людей старшого віку тому, як включати та виключати ком’ютер, елементарних операцій, як користуватися соцмережами та месенджерами тощо.

Популярність на цю послугу велика у нас, всім цікаво навчитися. Взагалі кажуть, що бібліотеки помирають у селах, але у нас такого не буде. У нас багато учнів та вчителів. Школа найбільша в районі на 700 учнів, ще є училище. Якщо разом підрахувати, то десь 300 вчителів можна нарахувати, – додав Олександр Ковінько

Але найцікавіше те, де саме розташована ця бібліотека – палац Грохольських-Можайських. Саме тут у другій половині ХІХ століття винахідних Олександр Можайський випробовував один із найперших літаків у світі.

У 2017 році був відреставрований палац Грохольських-Можайських у рамках проекту ЄС «Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку громад». Проект був реалізований зокрема й тому, що громада села, районна та обласна влада виявили справжню зацікавленість в реконструкції споруди. Загальна вартість відбудови резиденції Грохольських-Можайських коштувала європейським платникам податків неймовірну, як для українського села, суму –  300 тисяч євро.

Ми заплати з сільського бюджету 177 000 гривень. Зробили це одразу, а з обласного бюджету, як я знаю, досі не всі кошти були переведені на реконструкцію палацу, – каже Олександр Ковінько

Власний поліцейський автомобіль

Через кримінальну обстановку у громаді, була необхідність у власному поліцейському автомобілю, який би не покидав територію Вороновицької ОТГ. Тому кілька місяців тому майже за 500 тисяч гривень була придбана така автівка.

Безкоштовна страхова медицина

Керуючись позитивним європейським досвідом страхової медицини, у Вороновицькій ОТГ вперше в України була введена страхова медицина для всіх дітей у громаді віком до 18 років.Ми всіх дітей застрахували на 35 000 гривень. До нас приходять з діагнозом і у цей же день на картку скидаємо необхідні кошти. Також ми застрахували всіх, хто служив або зараз служить у зоні ООС. Таких у нас під сотню осіб, – каже Олександр Ковінько.

Як бачимо, що керуючись європейським досвідом та допомогою, можна у громаді втілювати будь-які проекти, не дивлячись на їх масштаб.

Поділитися:

Влад Боднар

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds