Сьогодні, 4-го грудня, відбулась чергова сесія Вінницької міської ради 8-го скликання.
Менше ніж за годину депутати розглянули та проголосували майже одностайно за 35 питань, що були винесені на порядок денний. За деякі питання кілька депутатів іноді не голосували, у земельних питаннях лише один з депутатів утримувався.
Додаткові 33,34,35 питання, що не були попередньо оприлюднені у переліку проектів рішень міської ради до сесії стосувалися прийняття в Комунальну власність Вінницької міської територіальної громади нерухомого майна закладів освіти, культури та охорони здоров’я приєднаних сіл Писарівка, Вінницькі Хутори, Малі Крушлинці, Великі Крушлинці, Стадниця, Гавришівка, Щітки.
На початку сесії міський голова Сергій Моргунов привітав усіх з Днем місцевого самоврядування та вручив Почесні грамоти Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради депутатам Володимиру Малініну та Світлані Василюк, дипломи та премії переможцям конкурсу «Посадова особа виконавчих органів міської ради – 2020».
Також міський голова вручив посвідчення депутата голові Вінницької облдержадміністрації Сергію Борзову, який очолив фракцію «Слуги народу» у міській раді. Також було оголошено про створення фракцій політичних сил- «Українську стратегію Гройсмана», у міській раді очолив Володимир Малінін, «Європейську солідарність», – Валерій Камінський.
Нагадаємо, що аналізуючи проекти рішень до сесії, ми повідомляли, що депутати мають проголосувати за нову програму фінансування «кишенькових армій» та автівки техліцею віддати ГОшці. Вони це зробили одностайно, без жодних дискусій .
Депутати заслухали хід виконання «Комплексної програми заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у населених пунктах, що входять до Вінницької міської територіальної громади 2014-2019 роки» у 2020 році та затвердити нову програму на 2021-2023 роки. На фінансування програми передбачено витратити 6,6 млн. грн. З бюджету буде надаватись фінансування на такі громадські формування: «Захисник Вінниці», Спеціалізований загін сприяння міліції «Гепард-Антикримінал», «Вінницька варта», «Меч», Спеціалізований загін сприяння поліції «Безпека Вінниці».
Нагадаємо, що у 2018 році ми проводили розслідування про діяльність та фінансування цих громадських формувань – «Більше двох мільйонів гривень з бюджету міста витратять на «кишенькові армії» вінницького муніципалітету».
Тоді близько десяти мільйонів гривень з бюджету міста було заплановано виділити місцевим громадським організаціям. Лише 800 тисяч з них були розподілені за конкурсом проектів, участь у якому могли взяти усі бажаючі. А майже дев’ять мільйонів гривень були поділені без жодного відома та участі громади. Витрати «заховали» за міськими цільовими програмами. «Комплексна програма заходів із забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку у населених пунктах, що входять до Вінницької міської територіальної громади 2014-2019 роки» одна з них. Громадські формування, що фінансувалися за нею були обрані непрозоро без жодного конкурсу.
Своїм рішенням депутати також передали безоплатно з балансу комунального закладу «Вінницький технічний ліцей» у постійне користування громадській організації «Вінницька міська організація товариства сприяння обороні України». Підставою такої передачі зазначено звернення громадської організації. Тобто , не було було прозорого конкурсу на користування цими автомобілями.
Подробиці про питання, за які голосували сьогодні депутати, читайте у матеріалі Вінницькі депутати мають затвердити нову програму фінансування «кишенькових армій», віддати автівки техліцею ГОшці, дозволити аеропорту діяльність у сфері охорони здоров’я
Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.