Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Будівлю з підземним ходом у центрі Вінниці збираються продати за чотири з половиною мільйонів гривень

Будівлю з підземним ходом у центрі Вінниці збираються продати за чотири з половиною мільйонів гривень

У Вінниці очікує рішення про викуп двоповерхова будівля з підземними ходами по вулиці Монастирській,1. Торги відбулися 7 травня, станом на 13 травня – очікується рішення про викуп. На аукціон надійшла лише одна пропозиція від Романа Миколайовича Ларіна. Будівлю виставили на продаж за стартовою  ціною  – 3 802 150 гривень. Підприємець запропонував викупити її за  4 480 000 гривень.

Роман Ларін – відомий вінницький бізнесмен, власник ПП «Діамант-Л»  що займається ремонтом годинників і ювелірних виробів. У політичних колах його пам’ятають як колишнього депутата Вінницької обласної ради 5 і 6 скликань.

Фото: oporaua.org

Роман також є власником кількох офісних приміщень в центрі міста. Зокрема, згідно кадастрової карти та реєстру речових прав на нерухоме майно йому належать будівлі офісних центрів по Соборній,20 (де розташовується магазин Шик і Блиск) та реконструйована будівля за адресою Артинова 13 (приміщення біля міського суду), землю під якою Роман Ларін орендує у міста.

Imeda Вінниця - 40 реальних відгуків - ТОП 20

Фото: Соборна, 20  (20.ua)

Роман Ларін, окрім ПП «Діамант-Л» є власником ще кількох підприємств – ТОВ “ОСПРОМ-2”, ПП “МЕГАСЕРВІС-2010”. Роман Ларін до травня 2019 року був засновником та власником ТОВ “АРТ МЕНЕДЖ”.  Зараз власниками цього підприємства є Андрій Жуков та Віталій Пшеничний, які окрім цієї фірми, мають спільний бізнес з відомим вінницьким бізнесменом Сергієм Капустою.

Вони усі разом володіють фірмами ТОВ “АБК “Созідант”, ТОВ “Сквер ДІЛ”, ТОВ “Поділля Приват”, ТОВ “Поділля Концерт Холл”, ТОВ “ОВ “Розбудова та розвиток”.

Нагадаємо, в умовах продажу будівлі прописано, що у дворічний строк з моменту реєстрації покупцем права власності на об’єкт приватизації новий власник має “провести (замовити) археологічне дослідження підземних приміщень об’єкта та ділянки культурного шару, результатом якого має бути висновок спеціалізованої організації відносно результатів вивчення з відповідними рекомендаціями (або охорона, консервація та музеєфікація виявлених і залишених на місці фрагментів стародавніх будівель і споруд, або за рішенням державних органів культурної спадщини виключення зі складу зон охорони археологічного культурного шару”.

В умовах також знаходимо інформацію про те що будівля знаходиться в центральній історичній частині міста, а земельна ділянка, на якій вона  розміщена має обмеження у використанні – охоронна зона навколо об’єкту культурної спадщини.

Ці умови були визначені рішенням виконкому ВМР 8 квітня, а уже 11 квітня будівлю виставили на аукціон.

Нагадаємо, що влітку 2019 року  у цій будівлі , яка знаходиться  у комунальній власності, дослідники  спільноти «Тіні. Вінниця» виявили  майже 13-метровий підземний хід. Він має два розгалуження – одне з них веде у бік проїжджої частини вулиці Монастирської і будівлі ліцею, інше – у протилежний – до вулиці Князів Коріатовичів і Південного Бугу.

Тоді будівля також була  виставлена на продаж, але без жодних умов, інформацію про підземні ходи під нею не розголошували. Її намагались продати за  4 мільйони гривень, потім ціна впала до двох мільйонів, але торги відмінили.

 

Головне фото: Анастасія Демянчук

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *