Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Через додаткові вимоги тендеру залізниця переплатить 600 тисяч за ремонт туалетів

Через додаткові вимоги тендеру залізниця переплатить 600 тисяч за ремонт туалетів

Філія “Пасажирська компанія” АТ “Укрзалізниця” провела тендер на отримання послуг з ремонту системи вакуумних туалетів пасажирських вагонів очікуваною вартістю 3,9 млн. грн, повідомляє Zалізниця без корупції.

Згідно з тендерною документацією відремонтувати потрібно шість вагонів, у яких знаходиться по два туалети.

Ремонт біотуалетів включає в себе такі роботи:
1. Діагностування роботи обладнання для виявлення несправних окремих елементів;
2. Відключення від електричної, повітряної та водяної системи вагона;
3. Демонтаж несправного устаткування;
4. Розбирання знятих вузлів;
5. Заміна запасних частин та комплектуючих;
6. Збирання вузлів;
7. Монтаж відремонтованого устаткування;
8. Тестування (перевірка функціювання).

За результатами тендеру перемогу мало б отримати ТОВ “НВО “А.Т.О.Р.” з найнижчою ціновою пропозицією 3,2 млн. грн., проте через внесені замовником зміни до тендерної документації, в частині підтвердження офіційних зв’язків з виробником комплектуючих, найдешевшу пропозицію було відхилено.

Тендер було оголошено 15 травня, а зміни до тендерної документації замовник оприлюднив 30 травня.

До кінця не зрозуміло, на чому ґрунтується вимога замовника, адже у тендерній документації аналогічної закупівлі даної вимоги не було. Водночас, невідома причина необхідності документального підтвердження стосунків із виробником запасних частин, адже предметом закупівлі є не постачання товарів, а надання послуг.

Таким чином перемогу в тендері отримало ТОВ НВП “Мегалайт Груп” з сумою на 600 тис. грн. вищою від пропозиції ТОВ “НВО “А.Т.О.Р.”.

ТОВ «НВП «Мегалайт Груп» зареєстроване на Ольгу Андрієнко з Одеси. До 2018 року фірма ніколи не перемагала в державних тендерах. Але торік виграла відразу 3 закупівлі Філії «Пасажирська компанія» на загальну суму 8,5 млн. грн. Предметом всіх тендерів стали миючі засоби.

У своїй тендерній документації «Мегалайт Груп» надає копію аналогічного договору на ремонт біотуалетів у пасажирських вагонах з ТОВ “Брізольс”, яке зареєстроване всього 8 місяців тому. Одразу виникає логічне питання, звідки у “Брізольс” взялись пасажирські вагони, адже всі види діяльності фірми пов’язані виключно з будівництвом.

Сума договору з “Брізольс” становить всього 217 тис. грн з ПДВ за дві туалетні системи (один вагон) у той час, як для “Укрзалізниці” ці послуги вже коштують 640 тис. грн. з ПДВ.

До 2015 року ТОВ «НВП «Мегалайт Груп» було прописане в Луганську, потім переїхало до Одеси і з минулого року зареєстроване в Києві. Торік також змінилася назва компанії з «Інтерінвестком» на «НВП «Магалайт Груп» та директор фірми. Ним стала Світлана Казакова, яка є власником співзвучного ТОВ «Мегалайт Груп» (без приставки НВП).

Світлана Казакова прописана в окупованому Луганську.

До 2017 року ТОВ «Мегалайт Груп» мало чисельні контракти з Донецькою та Південною залізницями. Але потім АМКУ виявив змову в тендерах цього постачальника та оштрафував його на 408 тисяч грн. Одночасно з цим фірма втратила можливість приймати участь в публічних закупівлях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *