Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Через друзів-журналістів власник туристичної фірми «Свіжий вітер» не вірить в існування незалежної журналістики

Через друзів-журналістів власник туристичної фірми «Свіжий вітер» не вірить в існування незалежної журналістики

Про  журналістику, борщ та перспективи  розвитку туристичного бізнесу у Вінниці та Вінницькій області  Агенція спілкувалась з власником туристичної фірми «Свіжий вітер» Олександром Яременко

Чи вірите ви у незалежну журналістику у Вінниці?

– У мене є друзі журналісти, то вони кажуть, що коли їх навчали журналістиці, то їм казали що незалежної журналістики немає. Тому я якось не вірю у незалежну журналістику.

Чи відчуваєте ви тиск на свій бізнес з боку влади?

– Ні.

Чи писали на вас чи на ваш бізнес замовні матеріали?

— Ні.

Звідки ви дізнаєтесь про події в місті?

– Фейсбук.

Якій тематиці віддаєте перевагу?

– Політика.

Якої інформації про місто вам не вистачає?

– Про інвестиційний розвиток міста. Про таке дізнаєшся лише тоді, коли щось вже відкривається.

Чи звертались ви до журналістів з проханням поширити  чи написати матеріал?

– Ні, навпаки, це журналісти до мене звертаються.

Чи потрібно проводити журналістські розслідування у Вінниці?

– Звичайно.

На які теми?

– Корупція.

Чи готові ви підтримувати діяльність незалежних журналістів?

– Готовий, але дивлячись на те, що я з цього буду мати. Якщо буде реклама мого бізнесу, то так.

Олександр  Яременко  також розповів чим, на його думку,  відрізняється туристична фірма «Свіжий вітер» від інших подібних організацій  у Вінниці.

– Я не такий як усі, тому що моя турфірма є юридичною особою. Ми не виїжджаємо на великих знижках на путівки. Наприклад, у торговому центрі відкрилось невелике туристичне агентство, яке поставило у себе великі знижки на путівки. Пройшло кілька місяців, оренда це агентство «задушила» і воно закрилось. Ми надаємо людині те, що вона бажає, щоб приїхала з відпочинку задоволена. Професіоналізм – ось наше кредо. У Вінниці є ще приблизно 19 туристичних агентств з 90-х років, які також добре працюють, – каже власник ТОВ «СТП «Свіжий вітер» .

 

Розповів Олександр Яременко й про своє бачення  розвитку туристичного бізнесу у Вінниці та області.

– Якщо розробляти пішохідний маршрут по Вінниці, то це треба на кілька годин і не більше. По області – це автобусний маршрут. Туристичні маршрути по області – це цікава тема, яку потрібно просувати. Я чому зараз цим не займаюсь, тому що сьогодні цим займається, хто завгодно. Ціни на тури дуже різні. Роботи багато, а прибуток дуже маленький. Якщо говорити про екскурсії у Вінниці, то катастрофічно не вистачає екскурсоводів по місту у літній сезон. По області з екскурсіями все погано. Їхати дві години до якихось розвалин – ніхто не забажає бажаючих небагато. Дуже дивно, що майже не займаються популяризацією подільської кухні. У Вінниці немає жодного ресторану з справжньою українською кухнею. Більшість  населення  великих міст вже забули,  коли останній раз куштували справжнього українського борщу. Ось за це люди готові платити, щоб кудись поїхати і  разом скуштувати таку страву та інші блюда української кухні, – каже  підприємець.

Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX),Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *