Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Добровільній пожежній бригаді у Северинівці зарплатню виплачуватимуть місцеві підприємці

Добровільній пожежній бригаді у Северинівці зарплатню виплачуватимуть місцеві підприємці

Створення власної пожежної частини, система відеоспостереження, «Шкільна служба порозуміння»  – все це про «Центр безпеки» у Северинівській ОТГ на Вінниччині. Коли була створена Северинівська ОТГ у 2016 році, то від неї відмовились всі зі словами: «…раз ви забажали бути окремою адміністративною одиницею, то будьте тоді в усьому самостійними…». Тому Северинівській ОТГ довелося створювати все з нуля.

Ця наша «війна» з районним центром, зі Жмеринкою, для них виявилась не на їх користь. Зараз же не тільки села укрупнюються в ОТГ, а й райони. Спочатку повинна була Жмеринка бути у нас центральним районом, але ці повноваження будуть згодом у Могилів-Подільському. Жмеринка втратила села Могилівку та Демидівку, які увійшли у склад Гніванської ОТГ. У тих селах знаходяться кар’єри, які приносять додаткових 16 мільйонів гривень у рік у місцевий бюджет, – каже спеціаліст з інформаційного забезпечення Северинівської ОТГ Владислав Підгаєць.

13 вересня 2018 року у Северинівці офіційно відкрили «Центр безпеки». На відкритті були присутні  представники Вінницької ОДА, ДСНС та МВС у Вінницькій області, Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці,  Міжнародного Фонду «Відродження» та Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки  Програми «U-LEAD з Європою».

Першим етапом проекту «Центр безпеки» було створення у 2018 році системи відеоспостереження у Северинівці та Чернятині.

Наступний етап – це створення власної пожежної частини.

 

Пожежна автівка

Северинівська ОТГ має дружні відносини з Гміною Пунськ. Це сільська гміна (як у нас ОТГ) у східній Польщі. Належить до Сейненського повіту Підляського воєводства. Коли поляки дізнались про проблеми у Северинівській ОТГ, вони вирішили у 2018 році подарувати свій пожежний автомобіль марки Jelcz.

За  інформацією з Вікіпедії, Jelcz — польський виробник вантажних автомобілів, автобусів, а також тролейбусів з міста Єльч-Лясковіце. Останній автобус під маркою Jelcz був випущений в кінці жовтня 2008 року. Більшість вироблених автобусів призначалося для покриття потреб Польщі, в незначних кількостях вони потрапляли і в інші країни колишнього соцтабору. Тобто, зараз у робочому стані автівок марки Jelcz на території України – одиниці, що робить пожежну машину у Северинвці унікальною.

Ми разом з головою ОТГ у минулому році пригнали цю автівку з Польші. На кордоні до нас «причепився» працівник митниці, тому довго нас тримали на кордоні. Митник все питав: «А де тут бочка? А чи є драбина чи телескоп?». Давав нам фотоапарат, щоб все це йому сфотографували. Тоді пожежний автомобіль був у поганому стані, тому той факт, що ми його власним ходом пригнали до Северинівки – великий фарт, – додав Владислав Підгаєць.

Зараз автомобіль перебуває у гарному робочому стані і завжди готовий до гасіння пожежі. За словами Владислава, серед пожежних машин у районі ця автівка вміщує більше всього води – 6 кубів, тому що пожежні автомобілі у Жмеринці вміщують 3-4 куба води.

 

Влітку 2019 року подібну пожежну машину виставив на продаж мер польського міста Лапі .  Ціна автівки 10 500 злотих – 66 045 гривень.

Пожежний автомобіль у Северинівці тимчасово знаходиться на базі, де розташована вся комунальна спецтехніка громади. Цілодобово за автомобілем слідкує камера відеоспостереження

Пожежне депо

За кошти інфраструктурної субвенції  наразі відбувається реконструкція старої пожежної частини, де й буде знаходитись пожежний автомобіль. Через відсутність пожежного депо, взимку не могли використовувати пожежну машину тому,  що вода у мороз замерзала на вулиці.

Йде робота над створенням добровільної пожежної бригади. Мали розмову з місцевими підприємцями, щоб вони давали своїх працівників на один день для чергування, і щоб відшкодовували заробітну плати за власний рахунок, – каже каже спеціаліст з інформаційного забезпечення Северинівської ОТГ Владислав Підгаєць.

Інші проекти Северинівської ОТГ

  • У рамках проекту «Центр безпеки» зараз повним ходом йде створення «Шкільної служби порозуміння». Головна місія цієї служби – недопущення шкільного булінгу. Наприкінці вересня у Северинівку приїдуть представники громад зі всієї України, щоб перейняти досвід створення «Центру безпеки»
  • Планується створити три безпечні зупинки
  • У найближчий час встановлять карти-банери перед в’їздом у Северинівку та Чернятин, щоб населенню, правоохоронцям та рятувальним службам було зручно знайти ту чи іншу вулицю
  • Планується відродження газети «Моя Северинівка», щоб місцеве населення було проінформоване про розподіл бюджетних та грантових коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *