Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Інформація про 100-річний німецький вагон у Вінниці є “таємницею”: історія нереалізованого постаменту україно-польської дружби

Інформація про 100-річний німецький вагон у Вінниці є “таємницею”: історія нереалізованого постаменту україно-польської дружби

У Вінниці часто безжально нищать  “історію”. Це стосується й унікальних трамваїв, старовинних підземних ходів, маєтків, парків, дореволюційних будівель. Про знищення історичного центру Вінниці ми робили окреме розслідування та свого часу проводили антикорупційну екскурсію. Під утилізацію міг би потрапити й унікальний історічний німецький вагон, але його врятувало те, що він перебуває на підприємстві, яке не підпорядковується місту. Взагалі дуже мало хто знає про цей залізничний об’єкт.

Ammendorf 

Орієнтовний рік виробництва – 1922. На думку експертів – це пасажирський вагон заводу Ammendorf. Після Другої світової війни залишився у Вінниці як трофей. За часи Незалежності виконував функцію “битовки” та знаходився біля залізничних колій в районі вулиці Київської.  

Коли про існування цього вагону дізнались у керівництві міста, виникла ідея зробити з нього постамент на залізничному вокзалі, який символізував прибуття у 1920 році Юзефа Пілсудського у Вінницю.  За приклад взяли вагон на фастівському вокзалі, де був підписаний акт злуки УНР та ЗУНР  

Вагон перевезли до державного підприємства, яке підпорядковується АТ “Укрзалізниця”. Через те, що це стратегічний об’єкт, ми не публікуємо його назву. Саме там обіцяли реставрувати цей вагон і на цьому все “заглохло”. Про вагон всі забули, і нікому до нього, поки що, немає діла.

“Укрзалізниці” не до цього 

Ми направили  запит в АТ “Укрзалізниця”, щоб дізнатись  інформацію по вагону і чи планують його все ж таки реставрувати. Перша відповідь була з вимогою надати копію посвідчення журналіста. 

Відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації» цього не потрібно робити, але щоб не витрачати час на суперечки, ми надіслали повторний запит з копіями запитуваних документів. Але й на цей раз  відповіді по суті запиту ми не отримали. На думку службових осіб підприємства, дана інформація не представляє суспільного інтересу.

Оскільки вагон знаходиться на території стратегічного підприємства, то під час війни доступ до нього дійсно обмежений. 

Після перемоги  прикладемо максимум зусиль, щоб потрапити на територію цієї компанії та побачити вагон на власні очі. 

фото https://ukrainaincognita.com/ 

 

 

Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *