Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Копії декларацій головних лікарів Вінниці надають з переадресацією

Копії декларацій головних лікарів Вінниці надають з переадресацією

Обласна дитяча лікарня – найперша, лікарня ім. Ющенка – найоригінальніша, а на Центр матері і дитини довелося поскаржитися

Услід за вишами “Вінницький «політех» надав декларації з обмеженим доступом до доходів” Агенція вирішила перевірити, як дотримуються законодавства щодо надання публічної інформації лікарні Вінниці – як міського, так і обласного підпорядкування.

У період із 9 по 24 березня Агенція надіслала електронні листи із проханням надати копії декларацій про майнові права та доходи головних лікарів до понад десятка медичних закладів Вінниці.

Область: швидко та оригінально

Найдисциплінованішою та найсумліннішою виявилася Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня: декларації головного лікаря закладу Василя Паненка надійшли вже наступного дня після отримання запиту.

Швидко відреагувало і Вінницьке обласне спеціалізоване територіальне медичне об`єднання «Фтизіатрія»: отримавши запит 9 березня, надіслало відповідь 16.

Найоригінальніше повівся керівник Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка Вадим Клочко. У відповіді на запит він повідомив, що «власником Вінницької обласної психоневрологічної лікарні є Обласна Рада (орган управління майном)», тож звертатися по декларації потрібно саме туди.

Дослухавшись до поради пана Клочка та з метою уникнення зайвої переадресації, Агенція написала запит на надання копій його декларацій до Вінницької облдержадміністрації. У цьому ж листі попросила надати копії декларацій головних лікарів Вінницького обласного клінічного ендокринологічного диспансеру, Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру та Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.

Запит був переадресований до Департаменту охорони здоров`я ОДА, а звідти – до зазначених закладів. І якщо головний лікар онкодиспансеру Володимир Шамрай надав копії декларацій у встановлені терміни, то від головного лікаря ендокринологічного диспансеру Пилипа Прудиуса Агенція поки що отримала лист від 30.03.17 із запевненням, що копії декларацій будуть надані найближчим часом. Сподіваємося, що «найближчий час» співпаде із зазначеним у законі 5-денним терміном.

Натомість головний лікар лікарні ім. Ющенка вирішив тримати марку та зажадав запита, адресованого особисто йому. Як пояснила у телефонній розмові юрист закладу, це пов`язано із тим, що декларація – то особиста власність пана Клочка, тож лікарня не має права надавати її від свого імені. Втім, після отримання персонального запиту Вадим Леонідович копії декларацій таки надав.

Що стосується лікарні ім. Пирогова, то копій декларацій її головного лікаря Олександра Жупанова Агенція не отримала й досі, хоча запит був надісланий ще 14 березня. У відповідь на повторний запит до Вінницької ОДА учора, 4 квітня, надійшла копія листа від 22 березня, адресованого Агенції та Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. Пирогова. Згідно з документом, запит на інформацію спрямований «за належністю для відповідного розгляду і надання відповіді згідно чинного законодавства».

Учора, 5 квітня, Агенція надіслала запит на надання копій декларацій головного лікаря лікарні ім. Пирогова вже безпосередньо до закладу. І вже сьогодні, 6 квітня, Олександр Жупанов особисто зателефонував журналісту Агенції та пообіцяв надати декларації наступного тижня.

Місто: повна переадресація

Що стосується лікарень, які знаходяться у підпорядкуванні Департаменту охорони здоров`я Вінницької міської ради, то всі вони надали відповіді у встановлений законодавством термін. Однак відповідь ця була про те, що запити переправлено за належністю до Вінницької міської ради. Міська рада, в особі начальника відділу звернень Ірини Єлізарової, також у свою чергу надала відповіді протягом передбачених законом «Про доступ до публічної інформації» п`яти робочих днів.

Виключенням із цього правила став Центр матері і дитини, якій запит проігнорував. Тож Агенції довелося поскаржитися до Департаменту охорони здоров`я ВМР та Уповноваженому Верховної ради України з прав людини. Термін, протягом якого мають надійти відповіді на скарги, ще не сплив. Натомість відповідь на запит щодо надання копій декларацій головного лікаря Центру Володимира Присяжнюка Агенція вже отримала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *