Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Медична реформа на Вінниччині: понад тисячу лікарів підписали більше мільйона декларацій

Медична реформа на Вінниччині: понад тисячу лікарів підписали більше мільйона декларацій

Сьогодні кожний житель Вінниччини, як і кожний мешканець країни, може вибрати свого сімейного лікаря та отримати  гарантований державою пакет послуг. За інформацією Вінницької Облдержадміністрації своїм правом скористалось майже 70 відсотків населення області. Це найвищий рівень в Україні. Станом на 31 жовтня 2018 року в системі «eHealth» зареєстровані усі заклади первинного рівня Вінницької області, відповідно 1049 лікарів, підписано 1 076 776 декларацій.

У процесі реформування медичні заклади стають автономними та перетворюються на підприємства, які переходять  на нову форму фінансування з двох джерел :

  • Підприємство надає медичну послугу, за яку платить Національна служба здоров’я. Базисна умова – послуга має бути якісною і доступною.
  • За утримання закладу платить власник (обласна, районна, міська ради, ОТГ).

 

Заробітна плата медпрацівників

Спостерігається ріст заробітної плати медичних працівників підприємств, які заключили та отримують кошти з НСЗУ. Так, заробітна плата сімейних лікарів у жовтні місяці склала:

  • від 11 до 15 тисяч гривень 219 лікарям;
  • від 15 до 18 тисяч гривень 190 лікарям:
  • більше 18 тисяч гривень 214 лікарям.

Сімейних медичних сестер склала:

  • від 6 тисяч гривень до 9 тисяч гривень 287 м/с
  • від 9 тисяч гривень до 11 тисяч гривень 185 м/с
  • від 11 тисяч гривень 146 м/с

Найвища середня заробітна плата сімейних лікарів в Ямпільському центрі – в середньому 19 800 гривень.

 

Динаміка мережі закладів

2014 рік:

В області функціонує 33 центри ПМСД, до складу яких входять 318 лікарських амбулаторій, 881 фельдшерсько – акушерських пункт та фельдшерський пункт.

2015 рік:

Функціонувало 322 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та 856 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів у складі 33-х центрів первинної медико-санітарної допомоги.

2016 рік:

Станом на 01січня 2017 року амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню області надавали 36 ЦПМСД, до складу яких входило 325 лікарських амбулаторій та 838 ФАПів.

2017 рік:

Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню області надавав 41 заклад ПМСД, до складу яких входили 326 лікарських амбулаторій та 823 ФАПи, 42 поліклініки у складі лікарняних закладів, 8 диспансерів, 8 стоматологічних поліклінік. Крім того, в області функціонувало 8 санаторіїв, 2 будинки дитини, 5 інших закладів.

2018 рік:

Станом на 01 жовтня 2018 року в області функціонує 49 закладів первинної медичної допомоги, до складу яких входять 317 лікарських амбулаторії, 795 ФАПів. Медичну допомогу населенню надають 53 лікарняних заклади, 6 диспансерів, 8 стоматологічних поліклінік. Крім того, в області працюють Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (до складу якого входять 8 станцій ШМД), 1 станція переливання крові, 7 санаторіїв,   2 будинки дитини, 4 інших закладів охорони здоров’я.

 

Створення госпітальних округів

Мета створення госпітальний округів – це взяти на себе 80% всієї стаціонарної допомоги, яка необхідна для людей і максимально її наблизити.

 Північний госпітальний округ

Найбільший госпітальний округ, до складу якого входять 38 адміністративно-територіальних одиниць, (4 міста обласного підпорядкування, 12 районів, 22 ОТГ). Чисельність населення 956 100 осіб. Центр округу розташований у Вінниці, оскільки тут зосереджені основні заклади медичної допомоги.\

Східний госпітальний округ

10 адміністративно-територіальних одиниць (1 місто обласного підпорядкування, 5 районів, 4 ОТГ).Чисельність населення – 224 837 осіб. Східний госпітальний округ охоплює заклади, розміщені на території: Ладижина, Бершадського, Гайсинського, Теплицького, Тростянецького, Чечельницького районів.

Західний госпітальний округ

10 адміністративно-територіальних одиниць (1 місто обласного підпорядкування, 6 районів, 3 ОТГ). Чисельність населення – 259 521 особа. До Західного госпітального округу входить місто Могилів-Подільський та райони: Барський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Чернівецький, Шаргородський, Ямпільський.

Південний госпітальний округ

9 адміністративно-територіальних одиниць (4 райони, 5 ОТГ). Чисельність населення – 142 814 осіб. Південний госпітальний округ складається із закладів, розміщених на території Крижопільського, Піщанського, Томашпільського та Тульчинського районів.

На базі зазначених госпітальних округів створено 4 госпітальні ради , до складу яких ввійшли представників територіальних громад районів, міст, ОТГ, представники медичної спільноти, що входять у межі визначених госпітальних округів. Перші організаційні засідання сформованих госпітальних рад відбулися у квітні 2018 року. На них були обрані голови госпітальних рад , їх заступники та секретарі. Після засідань розпочались об’їзди всіх членів госпітальних рад закладів охорони здоров’я вторинного рівня даних госпітальних округів. Наразі триває робота з визначення центру госпітального округу, що є виключно повноваження засідань госпітальних рад, напрацьовуються пропозиції щодо реорганізації та перепрофілювання закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в межах одного госпітального округу, в тому числі створення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування І та ІІ рівнів.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *