Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » На «голландському» аукціоні через ProZorro у центрі Вінниці продають квартиру

На «голландському» аукціоні через ProZorro у центрі Вінниці продають квартиру

Двокімнатну квартиру у центрі Вінниці можна придбати з “голландського” аукціону. Оголошення про проведення відкритих торгів наразі розміщене в електронній торговій системі ProZorro.Sale, що займається реалізацією активів неплатоспроможних банків та майна державних і комунальних підприємств по всій Україні.

Початкова ціна продажу лоту – 411 392.80 гривень з ПДВ. До цієї суми входить і вартість, за якою оцінили Сервер Dell PowerEdge R720, який продають разом з нерухомістю.

Відповідно до інформації ProZorro.Sale і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) квартира і сервер належать до активів (майна) ПАТ “Банк “Фінанси та кредит”. Наразі ця фінансова установа перебуває в переліку банків, що ліквідуються.

Загальна площа квартири, яку виставили на аукціон, — 38,3 квадратних метри. З них житлова — 28,2 квадратних метри. Розташована нерухомість по вулиці Магістратській.

За інформацією ProZorro.Sale, особливість “голландського” аукціону у тому, що стартова ціна лоту автоматично понижується, доки хтось з учасників аукціону не зупинить пониження. За класичним (англійським) аукціоном в ProZorro.Продажі покупці можуть пропонувати лише ціни вище, ніж стартова ціна. Тому багато аукціонів не відбуваються взагалі. Продаж одного лоту іноді триває місяцями. “Голландці” ж дають можливість скоротити цей період до 5-6 годин. За цей час від 100% вартості триває пониження по 1% за крок. Таке зниження може відбуватися до 80 кроків. В даному ж випадку, відповідно до оголошення, кількість кроків етапу зниження стартової вартості дорівнює 50.

Відповідно до інформації ФГВФО, мінімальна ціна цього лоту згідно чинного законодавства може становити 205 696,40 гривень з/без ПДВ. 

Як роз’яснюють експерти ProZorro.Продажі, після зупинення одним з учасників автоматичного зниження ціни, відбувається етап подачі закритих цінових пропозицій. Інші учасники аукціону мають змогу запропонувати більшу ціну, ніж зафіксовано. Все це робиться для того, щоб учасники “голландського” аукціону змагалися між собою, а держава отримала більш високу ціну за лот.

Аукціон з продажу нерухомості у центрі Вінниці відбудеться 10 квітня. Учасниками цих відкритих торгів можуть стати як юридичні, так і фізичні особи.

Фото google.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *