Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Опозиційна платформа – За життя» обіцяє вінничанам публічні обговорення рішень, облік цільового використання землі, місцеві субсидії на комуналку та зниження податкових ставок

«Опозиційна платформа – За життя» обіцяє вінничанам публічні обговорення рішень, облік цільового використання землі, місцеві субсидії на комуналку та зниження податкових ставок

Що обіцяють вінничанам  у передвиборній  програмі  Вінницької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна  платформа – За життя» для участі у виборах до Вінницької міської ради 25 жовтня 2020 року, проаналізували представники ЦГК «ДІЙ!-Вінниця».

Партія затвердила свою передвиборну програму у вересні 2020 року.  Вона доступна на сайті ЦВК.

Голова Вінницької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна  платформа – За життя» Ігор Кісільов.

Кандидат на посаду міського голови – В’ячеслав Узєлков

 

Що обіцяє вінничанам «Опозиційна  платформа – За життя»

Передвиборну програму називають «чесним суспільним договором між партією і українським народом». У передвиборній програмі партії  значна частина приділена описанню проблем українців та критиці влади на національному рівні.

Більшість обіцянок прописано декларативно без конкретних механізмів їх втілення: “наведемо порядок у місцевих бюджетах, покладемо край корупції і крадіжкам, захистимо культурні права та історичну пам’ять, захистимо землю та власність громад, подбаємо про безпеку людей, відремонтуємо дороги і мости, збудуємо доступне житло, захистимо медиків від медичної «реформи», забезпечимо реальне надання невідкладної медичної допомоги”. Партія планує відновити мир, відродити економіку, захистити людей та забезпечити соціальну справедливість.

Серед конкретних обіцянок –  “запровадимо публічні обговорення та місцеві опитування з важливих питань: думка людей визначатиме кожне рішення; проведемо повний облік землі та її цільового використання; вдосконалимо схеми транспортних маршрутів з урахуванням потреб наших земляків, впорядкуємо та облаштуємо стоянки для приватного і громадського транспорту; підтримаємо місцевих підприємців; забезпечимо гідні доплати медикам, вчителям та вихователям дитячих садів; надамо бюджетну допомогу багатодітним сім’ям, пенсіонерам, ветеранам, чорнобильцям та людям з особливими потребами; встановимо місцеві субсидії на комунальні послуги.”

За методологією, розробленою Мережею Центрів громадського контролю «Дій!», ми перевірили чи є в передвиборній  програмі партії пункти , які не є в повноваженнях депутата міської ради (відповідно до Законів України “Про статус депутатів місцевих рад” та “Про місцеве самоврядування в Україні”), чи немає  потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів, зробили загальний огляд пропозицій по різних  сферах: економіка, екологія, безпека, соціальна сфера, місцеве самоврядування, інфраструктура, культура, молодь і спорт.

Передвиборна програма  Політичної партії «Опозиційна  платформа – За життя»  містить  багато пунктів, які не є в повноваженнях депутатів місцевої  ради,  а саме: захистити інтереси громад на рівні країни, знизити тарифи, зупинити продаж землі, відновити економіку, повернути мир в Україну, відродження України як сучасної, індустріальної держави з високим рівнем науково-технологічного розвитку, конкурентною промисловістю, високими соціальними стандартами й рівнем життя громадян; передати податки від місцевих підприємств в місцевий бюджет; скасувати податок на прибуток;  забезпечення населення газом українського видобутку; захист медиків від медичної реформи; запровадження податкових канікул для малого і середнього бізнесу.

У програмі немає потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів.

У програмі зроблено акцент, що Політична партія «Опозиційна  платформа – За життя» йде на місцеві вибори,  щоб захистити інтереси мешканців Вінниччини, об’єднавши команду партійців на національному та місцевому рівнях.

 

Місцеве самоврядування

У передвиборній програмі обіцяють «навести порядок у місцевих бюджетах, покласти край корупції і крадіжкам», запровадити публічні обговорення та місцеві опитування з важливих питань, щоб думка людей визначала  кожне рішення. Також у програмі пишуть: «Захистимо землю та власність громад. Зупинимо махінації з реєстрами землі та нерухомості. Проведемо повний облік землі та її цільового використання»

Здоров’я

У програмі пишуть: «Не допустимо закриття лікарень, скорочення медичних працівників», «збережемо і розширимо мережу поліклінік та амбулаторій. Захистимо медиків від медичної «реформи», забезпечимо реальне надання невідкладної медичної допомоги». Також у програмі є пункт про забезпечення доплат медикам.

Освіта

У програмі обіцяють відремонтувати школи та забезпечити  їх сучасним обладнанням. Також у програмі є пункт про забезпечення доплат  вчителям та вихователям дитячих садів.

Безпека

У програмі пишуть: «Подбаємо про безпеку людей»

Соціальні послуги

У програмі обіцяють зниження тарифів за рахунок забезпечення населення газом українського видобутку, забезпечити  якісні послуги обслуговуючих компаній. Також у програмі прописано: «Надамо бюджетну допомогу багатодітним сім’ям, пенсіонерам, ветеранам, чорнобильцям та людям з особливими потребами.  Встановимо місцеві субсидії на комунальні послуги»

Економіка

У програмі обіцяють підтримати місцевих підприємців. відновити економіку та створити робочі місця, реалізувати ефективну програму економічного розвитку області, громад та районів: «Податки від підприємств, розташованих на нашій території — в місцевий бюджет. Ми стоїмо на вимогах скасування податку на прибуток, зниженні податкових ставок, запровадженні податкових канікул для малого і середнього бізнесу»

Інфраструктура

У програмі обіцяють відремонтувати дороги і мости та збудувати доступне житло. «Вдосконалимо схеми транспортних маршрутів з урахуванням потреб наших земляків, впорядкуємо та облаштуємо стоянки для приватного і громадського транспорту.»

Культура

У програмі пишуть: «Захистимо культурні права та історичну пам’ять. Люди самі вирішуватимуть, як називати вулиці, які ставити пам’ятники, якою мовою розмовляти і вчити дітей»

Щодо наступних напрямків таких як  робота з молоддю та спорт  у програмі інформації немає.

опзж

 

Із програмою партії «Опозиційна  платформа – За життя»  можна ознайомитися за посиланням.

Із офіційними програмами політичних сил, які балотуються на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року можна ознайомитися на сайті ЦВК.

ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» продовжує аналізувати програми політичних партій, які за   результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг»  протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці, долають 4 відсотковий бар’єр  – «Українська стратегія», «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Партія Вінничан».

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *