Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Папа Римський отримав лист з проханням про допомогу у порятунку підземної Вінниці

Папа Римський отримав лист з проханням про допомогу у порятунку підземної Вінниці

Вчора, 19 вересня, надійшло підтвердження про отримання Ватиканом листа від інніціативної групи вінничанок, які  звернулися до Папи Римського, щоб отримати копії планів вінницьких підземель.

Нагадаємо, що лист двома мовами – українською та італійською було відправлено  поштою 19 серпня.  Звернутися до Папи Римського можна лише поштою, публічної  електронної адреси не існує.

Навіщо писати Папі Римському?

Відомо, що в історичному центрі Вінниці монахи-єзуїти в 1610-1617 роках збудували Єзуїтський костел з колегіумом, конвікт, навколо яких були зведені стіни з вежею. Трохи пізніше, в 1624 році, ченці-домініканці спорудили поряд монастир. У 1746 року майже навпроти від наявних монастирських споруд був побудований монастир капуцинів. Усі монастирі становили собою єдину тріаду і, як показують багато історичних джерел, були з’єднані між собою підземними ходами. Саме ці ходи використовували для втечі від ворога, з військовою стратегічною метою, можливістю контратакувати. Лише одне підземелля зберегли та реставрували у Вінниці, яке знаходиться в монастирі капуцинів (зараз храм Діви Марії Ангельської). Тут можна дізнатися історію міста. Інші підземні ходи не були досліджені.

–  В одній із старих газет ми побачили  фразу про те, що плани вінницького підземелля знаходяться у Ватикані, тому виникла ідея надіслати листа Папі Римському.  Перша причина, чому ми вирішили відправити лист: ці монастирі належали раніше католицьким орденам. Там були захоронені монахи, тобто, це духовна спадщина католиків. Через це звернулися до них. Друга причина – завжди на скарги відповідають: “Жалійтеся хоч Папі Римському!”. Для того, щоб ця фраза перестала бути якимось тролінгом, ми вирішили не поскаржитися, а попросити про допомогу, – розповідає представниця ініціативної групи, керівник центру громадського контролю “ДІЙ! Вінниця”  Інга Фляжнікова.

Звернення до Його Святості написано двома мовами – українською та італійською. Італійською писала Ганна Давиденко:

– Теоретично, якби ми відправили лист українською – у Ватикані його б переклали італійською. Це б забрало додатковий час. Ми сподіваємося, що італійською Його Святість швидше зможе ознайомитись зі змістом листа і відреагувати. Для вінничан у збереженні Вінницьких підземель важливий кожний день, – каже вона.

Вінничанки у листі просять Папу надати копії планів вінницьких підземель. Якщо ж їх не існує, ініціативна група просить його написати звернення до Вінницької міської влади про те, щоб ці підземелля були дослідженні і збережені.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *