Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Підозрюваний в розтраті держкоштів екс-керівник вінницького реабілітаційного центру має сплатити чотириста тисяч застави

Підозрюваний в розтраті держкоштів екс-керівник вінницького реабілітаційного центру має сплатити чотириста тисяч застави

Якщо підозрюваний екс-директор одного з вінницьких дитячих реабілітаційних центрів не внесе майже чотириста тисяч гривень застави упродовж п’яти днів, йому доведеться залишитись під вартою до 8 вересня цього року. Так вирішив й суд. Про це сьогодні, 10 липня, на офіційному сайті повідомила прес-служба Вінницького апеляційного суду.

Суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора й обрав колишньому посадовцю запобіжний захід. Водночас скасував ухвалу слідчого судді міського суду про відмову у триманні його під вартою.

Виконуючи ж рішення міського суду, підозрюваний вже вніс більше 150 тисяч гривень застави. Тож його адвокат просив апеляційний суд врахувати цей факт під час розгляду апеляційної скарги

Нагадаємо, що колишнього директора підозрюють у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах). Він, ймовірно, виплачував собі премію у понаднормовому розмірі, безпідставно списував  пальне та їздив у відрядження. Відтак нібито завдав центру, який очолював, майже 400 тисяч гривень збитків.

За словами ж адвоката підозрюваного, із цієї суми, нарахованої йому за бухгалтерськими документами, підозрюваний сплатив майже 160 тисяч податків і зборів. А премії у розмірі 100% виписував й іншим працівникам установи. Так діяти, каже, дозволяв контракт.

Прокурор же зауважив, що суму винагороди він мав би узгоджувати з Міністерством соціальної політики України не інколи, а завжди.

«Я гарно виконував свою роботу і за це отримував премію», – сказав, зокрема, підозрюваний, розповідаючи про досягнення центру і про корисні службові поїздки до Одеси та Чернівців.

Що ж до його нібито незаконних відряджень до Києва, то підприємства, де він був, не перевіряли. Про це, зокрема, на судовому засіданні повідомив слідчий.

Додамо, що п’ятдесятисемилітній підозрюваний обіймав посаду директора реабілітаційної установи майже три роки, починаючи з кінця 2015 року.

Фото: vna.court.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *