Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Після звернення до Антимонопольного комітету «Перший трубний завод» «взяв» п`ять тендерів «Вінницяміськтеплоенерго» в один день

Після звернення до Антимонопольного комітету «Перший трубний завод» «взяв» п`ять тендерів «Вінницяміськтеплоенерго» в один день

Скарга щодо встановлення дискримінаційних умов у тендерній документації – звернення до Антимонопольного комітету – рішення АМКУ щодо змін умов у ТД – перемога в тендері. Такий шлях пройшло товариство з обмеженою відповідальністю «Перший трубний завод», перш ніж вибороти перемогу в п`яти тендерах на «постачання труб сталевих теплоізольованих та фасонних виробів», замовник яких – комунальне підприємство Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» (ВМТЕ), повідомляє портал державних закупівель Prozorro. Усі вони відбулися в один день – 11 червня, і в усіх них брали учать ті ж самі приватні підприємства: вже згадуване ТОВ «Перший трубний завод», корпорація “Енергоресурс-інвест” та ТОВ Термо – Ізол.

Очікувана вартість тендерів становила 596 493,68, 2 320 386,36, 2 895 725,64,  2 301 979,65 та 645 059,04 гривні, тобто загалом – 8 759 644,37. При цьому сумарний розмір пропозицій ТОВ «ПТЗ» склав 5 819 641,71 гривні. Таким чином, якщо ця компанія буде визнана переможцем – а наразі вона перебуває у статусі «очікує рішення», – ВМТЕ, яке знаходиться у комунальній власності територіальної громади Вінниці, зекономить понад 2 900 000 гривень.

Згідно із тендерною документацію усіх п`яти аукціонів, первинною вимогою замовника тендерів, тобто ВМТЕ, до труб було «формування поліуретанової теплоізоляції на основі циклопентанового вспінення». Але, на думку ТОВ «ПТЗ» така вимога була дискримінаційною, тож підприємство зажадало, аби замовник до тендерної документації вніс певні зміни: «Внесіть зміни до тендерної документації та видаліть вимогу щодо формування поліуретанової теплоізоляції на основі циклопентанового вспінення, замінивши її посиланням на відповідність поліуретанової теплоізоляції вимогам ДСТУ Б.В.2.5-31:2007, що в свою чергу приведе до розширення кола Учасників, відповідного збільшення конкуренції серед Учасників торгів та не буде створювати можливість для корупційних діянь та зловживань».

Але ВМТЕ відмовилося йти назустріч, посилаючись на тривалий досвід використання саме зазначеної у тендерній документації технології, а також на те, що «ДСТУ Б.В.2.5-31-2007 та ГСТУ 34-204-88-002 не регламентує тип вспінювача, який повинен застосовуватись для утворення пінополіуретанової ізоляції, Замовник має право самостійно робити вибір щодо застосування вище згаданого компоненту».

Скаржилося ТОВ «ПТЗ» і на неправомірність, на його думку, вимог ВМТЕ щодо права замовника тендера виїжджати на виробничі площі учасника тендеру для огляду обладнання та процесу виробництва з метою виявлення відповідності наданої інформації дійсності. «Учасник повинен надати лист-згоду для даного огляду, у разі, якщо учасник не є виробником товару, то він повинен надати згоду виробника», – йшлося у тендерній документації. Але, на переконання ТОВ «ПТЗ», ця вимога порушує комерційну таємницю.

Тож ТОВ «ПТЗ» звернулося до Антимонопольного комітету України. Той, у свою чергу, зобов`язав ВМТЕ внести зміни до тендерної документації у частині скасування вимоги щодо права виїзду на виробничі площі. «… представник Замовника не надав обґрунтування необхідності вказаної умови Документації та погодився внести зміни до Документації в цій частині», – йдеться у рішенні.

Натомість частина скарги стосовно теплоізоляції задоволена не була – з огляду на відсутність підстав для задоволення.

І так – в усіх п`яти тендерах.

Але на цьому історія не закінчується. На 14 червня ВМТЕ запланувало проведення ще двох тендерів на «постачання труб сталевих теплоізольованих та фасонних виробів» з очікуваною вартістю 1 913 958,88 та 3 463 298,56 гривень відповідно. Обидва вони були свого часу призупинені рішенням АМКУ, до якого на дискримінаційні умови поскаржилося вже знайоме нам ТОВ «ПТЗ». Чи допоможе це «Першому трубному заводу» цього разу – дізнаємося вже незабаром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *