Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Сесія Вінницької міськради : чотири конфлікти інтересів та «добро» на приватизацію комунального готелю

Сесія Вінницької міськради : чотири конфлікти інтересів та «добро» на приватизацію комунального готелю

25 травня відбулась чергова 30 сесія Вінницької міської рaди 7-го скликaння.  За годину 48 присутніх  депутатів розглянули 38 питань порядку денного та різне.

Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за І квартал 2018 року та проголосували за збільшення статутного капіталу КП «Вінницька транспортна компанія» на майже 50 мільйонів гривень. За словами міського голови, кошти будуть виділені на модернізацію ще двох трамвайних вагонів, капітально-відновлювальний ремонт чотирьох автобусів, технічне переоснащення кабельних ліній.

Конфлікти та інтереси

В переліку земельних питань сьогоднішньої сесії, чотири депутати заявили про конфлікт інтересів. У 28 питанні Микола Тихонюк не голосував за надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею у майже 18 соток, підприємтсву «Океан-1», де він є власником.

Віктор Шеншин заявив конфлікт інтересів по двом пунктам у 29 питанні порядку денного.  Згідно матеріалів сесії, підприємству «Зовнішньоекономічна асоціація «Новосвіт», де пан Шеншин є радником генерального директора, затвердили проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення. Тепер 42 сотки землі за адресою: вул. Магістрацька,158 (колишня будівля банку «Хрещатик») та 60 соток землі за адресою: провулок Станіславського, 16 віднесли до категорії земель житлової та громадської забудови.

Депутат Олег Стукан заявив конфлікт інтересів по 30 питанню порядку денного. Депутати припинили дію встановлення земельного сервітуту укладеного з ТОВ «Будмонтажпроект», де пан Олег є комерційним директором,  на частку прибудинкової території по Соборній, 35 за згодою сторін.

Також мав конфлікт інтересів депутат Андрій Очеретний. Він не голосував за 34 питання порядку денного, в якому йшлось про перелік об’єктів, що пропонуються для передачі у комунальну власність місту. Фірма «Концерн Поділля»  передає у комунальну власність кабельну лінію зовнішнього освітлення і мікрорайоні «Академічному». Окрім кабельної лінії, до переліку об’єктів, Управління МВС України у Вінницькій області передало десять квартир у комунальну власність.

 

Приватизують Південний Буг

фото: www.vinnitsa.info 

Також на сесії депутати затвердили зміни до переліку комунальної власності, яка підлягає приватизації у 2018 року. Тепер до списку об’єктів приватизації додалась будівля готелю «Південний Буг». Для його продажу створять аукціонну комісію, яка розробить умови та продасть з молотка увесь комплекс.

Контроль за  виконанням рішення буде комісія з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності, головою якої є міський депутат Олександр Дан.

Також пан Олександр є співвласником підприємства «Фірма-Акцент», яка орендує будівлю готелю з 1993 року.

За інформацією реєстру юридичних та фізичних осіб, ТОВ «Фірма-Акцент» є правонаступником підприємства ЗАТ «Фірма  «Акцент», зареєстрованого у 1995 році.  Її засновниками були вінничани Світлана Продівус, Володимир Косенко та Віталій Вдовкін. У 2009 році ЗАТ «Фірма  «Акцент» припиняє своє існування і саме тоді її правонаступником стає ТОВ “Фірма-Акцент”. Кінцевими бенефіціарними власниками були Олександр та Віра Дан.

За інформацією аналітично-пошукової системи Youcontrol в січні 2017 року офіційним керівником підприємства та беніфіціаром став Ігор Бубело. 

Як розповідав журналістам у минулому році, Олександр Дан, 25-річний термін оренди готельного комплексу спливає 31 грудня 2018 року. Згідно із договором, нинішній орендар має «переважне право на його продовження». Однак, тоді депутат не приховував: планує взяти готель не просто в оренду, а приватизувати його, оскільки на це він також має першочергове право.

Нагадаємо, Вінниця ще досі не має актуального переліку об’єктів комунальної власності у вільному доступі. Останній перелік майна територіальної громади Вінниці був затверджений у 2007 році. З тих пір оновлені списки не оприлюднювались.  За десять років розпродажу комунального майна від деяких об’єктів зі списку навіть згадки не залишилось. Яскравим прикладом цього є міст, що вів на острів «Фестивальний». Його розібрали ще під час будівництва фонтану «Рошен» у 2011 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *