Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Що вінничани знають про електронні петиції ? (відео)

Що вінничани знають про електронні петиції ? (відео)

Журналісти Агенції поговорили з перехожими  на вулицях міста про те, що таке електронні петиції, як працює цей інструмент  локальної (місцевої) демократії, для чого він, та найголовніше, чи використовували його вінничани  у повсякденному житті. Опитування проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Електронні петиції – що це?  Це особлива форма колективного звернення громадян до Вінницької міської ради, яка подається через офіційний сайт.

Які правові засади? Петиції  розглядається відповідно до Закону України «Про звернення громадян» і  «Порядку розгляду електронних петицій, адресованих Вінницькій міській раді».

Хто ініціатор?  Електронну петицію вінничани можуть подати через офіційний сайт міської ради  у розділі «Петиції та звернення громадян» через Єдину систему місцевих петицій . Для створення Петиції автор заповнює спеціальну форму та розміщує текст петиції.

Які питання розглядаються?

Петиція розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 350 підписів громадян протягом 14 календарних днів. У петиціях можна порушувати будь-які питання та вносити пропозиції місцевого значення, що відносяться до компетенції органів місцевого самоврядування.

Який результат? Якщо вирішення питань вимагають скликання сесії або розгляду на засіданні виконкому – проект рішення готується виконавчим органом міськради. Розгляд здійснюється на найближчому пленарному засіданні.  На офіційному сайті міськради оприлюднюється оголошення щодо підтримки або не підтримки Петиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *