Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Що вінничани знають про громадські ради? (відео)

Що вінничани знають про громадські ради? (відео)

Журналісти Агенції поговорили з перехожими  на вулицях міста про те, що таке консультативно-дорадчі органи, в тому числі громадські ради, як працює цей інструмент  локальної (місцевої) демократії, для чого він, та найголовніше, чи використовували його вінничани  у повсякденному житті.

Опитування проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

 

У Вінниці на громадських засадах  діє 24 консультативно-дорадчих органи, у тому числі громадські ради.

Громадські ради – що це?  – постійно діючі колегіально виборні консультативно-дорадчий орган, утворений для забезпечення здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю.

Які правові засади?  Регламентується Законодавством України та Статутом Вінниці.

Хто ініціатор?

За розпорядженням Вінницького міського голови можуть створюватись громадські ради, дорадчі комітети, інші дорадчі органи при міському голові, до яких входять представники інститутів громадянського суспільства, органів самоорганізації населення.
Згідно рішення Вінницької міської ради «Про Регламент виконавчих органів міської ради» від 20.12.2018 р. №2876 виконавчий комітет міської ради для забезпечення здійснення своїх повноважень утворює комісії, ради та інші допоміжні органи, затверджує або змінює їх склад, керує їх роботою.

Які питання розглядають?

Основним завданням дорадчих органів є підготовка пропозицій щодо вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування, системи господарювання у Вінниці.

 

Який результат? 

Громадськість через громадські ради може оперативно ініціювати прийняття нового акту чи внесення необхідних змін в уже діючі акти, громадські ради виконують функцію громадської експертизи та координують заходи, пов’язані із проведенням консультацій з громадськістю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *