Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Скандал навколо будівництва у центрі Вінниці: мешканці вважають, що в них забирають прилеглу до будинку територію

Скандал навколо будівництва у центрі Вінниці: мешканці вважають, що в них забирають прилеглу до будинку територію

Сьогодні відбудуться громадські слухання, на яких обговорять можливість будівництва торговельно-офісного центру по вул. Гоголя, 3. Оголошення про громадські слухання оприлюднено на офіційному сайті Вінницької міської ради. Відповідно до нього замовником виготовлення документації на роботи, що плануються, є громадянин Кожухівський Станіслав Володимирович. Як виглядатиме новий торгівельно-офісний центр, можна ознайомитись за матеріалами містобудівного розрахунку для проекту. 

За інформацією аналітичної системи Youcontrol, Кожухівський Володимир Станіславович є власником та співвласником кількох підприємств. Зокрема, він є кінцевим бенефіціарним власником ПП “Продкомпанія”, на яке зареєстровано торгову марку Торговий центр Бастилія.

Обговорення щодо даного питання тривають з 10 травня.

Хоча можливість будівництва лише обговорюють, вінничани, що живуть у прилеглих будинках, вже занепокоєні майбутнім сусідством.

Мешканці будинку №5 по вулиці Гоголя зазначають, що, відповідно до матеріалів для обговорення проекту, прилеглу до їх будинку територію планують використати під нове будівництво.

“Наш 36-квартирний будинок розташований нижче будинку №3, за адресою вул. Гоголя, буд. 5. Перед нашим будинком ділянка, яка відведена нам як прилегла територія нашого будинку. Отже, і ця ділянка, і ділянка будинку №3 відведені під будівництво торгово-офісного центру”, – зауважили вони у своїй заяві в рамках громадського обговорення. Текст заяви оприлюднено на сайті Вінницької міської ради.

Також мешканці зауважили, що прилеглою до їх будинку ділянкою вони користувалися до 2003 року. На цій території розташовувався дитячий майданчик та були висаджені дерева. Втім, у 2003 році, зазначають мешканці, ділянку було захоплено новим власником двоповерхового будинку по вул. Гоголя, 3.

У заяві мешканці також повідомили, що право на користування ділянкою вони повернули через суд.

“Сьогодні ми бачимо, що будинок №3 має нового власника, і ділянка, прилегла до нашого будинку, вже відводиться під будівництво торговельного центру”, – звертаються вони до влади.

Мешканці побоюються, що замість зеленої зони і дитячого майданчика вони матимуть під вікнами парковку. Вони вважають, що нова чотириповерхова споруда закриє їм сонячне світло.

В рамках громадського обговорення мешканці одразу трьох прилеглих до запроектованого об’\єкту будинків у листі до Вінницького міського голови і департаменту архітектури і містобудування просять врахувати їх інтереси щодо питання організації заїзду до запроектованої підземної парковки торгово-офісного центру. А саме, організувати заїзд по території ділянки, яка перебуває у власності громадянина Кожухівського, без використання проїзду загального користування до будинків №5, №9, №11 по вулиці Гоголя.

Вони також зауважили, що заїзд на парковку з боку проїзду загального користування транспорту викличе значні ускладнення в під‘їзді до будинків та їх дворів, а також збільшить потік автотранспорту на території дворів. Мешканці також зазначили, що за власний рахунок оздоблювали проїзд тротуарною плиткою та асфальтували частину проїзду.

Громадські слухання відбудуться о 18 год. 30 хв., за адресою вулиця Гоголя, 3.

Для участі у громадських слуханнях потрібно мати при собі документ, який посвідчує особу та підтверджує місце реєстрації.

З вищезазначеними матеріалами та додатковою інформацією можна ознайомитися в департаменті правової політики та якості Вінницької міської ради за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 59, каб. 710, тел. 59-51-55, 59-51-59.

Відповідальні особи щодо розгляду пропозицій – працівники Відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради, тел. 67-22-76.

Фото vmr.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *