Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Смешко більше половини грошей на кампанію отримав від Поживанова з “Аграрної партії”

Смешко більше половини грошей на кампанію отримав від Поживанова з “Аграрної партії”

Кандидат на пост Президента України Ігор Смешко отримав від Михайла Поживанова 1 мільйон гривень. Загалом на виборчий фонд Смешко назбирав 1,8 мільйонів гривень. Така інформація, пише ЧЕСНО, опублікована у проміжному фінансовому звіті про надходження та витрати з виборчого фонду кандидата на сайтах ЦВК і НАЗК

Згідно зі звітом, Смешко у власну кампанію вклав 500 гривень. Решту отримав від фізичних осіб.

Мільйон гривень, а це більша половина внесків, кандидату перерахував член президії політради “Аграрної партії”, голова громадської організації “Фонд муніципальних реформ “Магдебурзьке право”,  Михайло Поживанов. Політик був нардепом чотирьох скликань. У 2-му скликанні він був безпартійним, у 4-му і 5-му від “Народного Руху України”, а у 6-му скликанні був обраний по багатомандатному загальнодержавному округу по списку “Блоку Юлії Тимошенко”.

Протягом 2008-2010 Поживанов займав посаду заступника міністра економіки Богдана Данилишина.

У 2010 Служба безпеки України порушувала щодо Поживанова  кримінальну справу. Його звинувачували у вчиненні розкрадання державних коштів у сумі майже 35 мільйонів. У 2014 провадження закрили.

Михайлу Поживаному належить центральний універмаг Маріуполя, також його пов’язують з компанією “Київтурекспрес”.

У “Аграрної партії” на президентських виборах 2019 року немає власного кандидата.

Судячи із великої кількості зовнішньої реклами та реклами на ТБ в минулому році від “Аграрної партії” у президенти збирався висуватися Віталій Скоцик. Однак,  на початку осені в “Аграрній партії” відбувся конфлікт між Віталієм Скоциком і більшістю членів політради. Після цього Віталій Скоцик заснував громадську організацію “Аграрна платформа Віталія Скоцика” та пішов на вибори самовисуванцем.

Внески інших донорів Ігора Смешка були набагато меншими. Так, власниця фермерського господарства з Вінниччини “Роксана-К” Оксана Решетник дала Смешку 150 тисяч гривень. Киянин Олександр Кравець дав 100 тисяч, а житель села Орадівка, Христинівського району Черкаської області дав 50 тисяч гривень. Інші внески набагато менші – від 30 тисяч до 90 гривень.

Витрачався Ігор Смешко переважно на піар у медіа та друк агітаційних листівок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *