Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » ТОП-Grand collections, або У кого з держслужбовців «найбільше» почуття прекрасного

ТОП-Grand collections, або У кого з держслужбовців «найбільше» почуття прекрасного

Більше дев’яти тисяч предметів старожитностей та японські меблі, понад дві тисячі антикварних монет та 760 пляшек вина. А ще – понад 500 одиниць холодної зброї та понад сто одиниць вогнепальної. Інкрустовані діамантами портсигари та понад сто самоварів. Такими різними та такими яскравими колекціями можуть похвалитись українські держслужбовці, повідомляє . Справжній блиск та розкіш, зібрання картин рівня світових галерей та ікони, яких немає в відомих соборах. Хто ж з чиновників має, на наш погляд, заробив би найбільше на Сотсбі – читайте далі.

Перший у рейтингу – колекціонер із власним сімейним зібранням старожитностей, депутат Верховної Ради Сергій Тарута. 9025 предметів у колекції Платонових і Тарут Платар. І це ще далеко не все із задекларованого. Вироби мистецтва та антикваріат розтягнулись на кілька десятків сторінок у декларації. Срібло імператора Пу – 143 предмети, 8 скульптур Родена, понад 200 картин та більше 100 скульптур. І це ще не рахуючи ікон та кераміки і виробів мистецтва Японії. Здається, колекції позафракційного народного депутата міг би позаздрити великий міський музей. А може навіть мистецьке і історичне надбання невеличкої держави.

Срібло ж у колекції народного депутата від «Опозиційного блоку» Нестора Шуфрича. Мистецтво закарпатському нардепу теж не чуже: чого варті тільки більше 200 картин, старовинні кам’яні годинники та понад 100 скульптур. Та, насправді, як бачимо, Нестор Шуфрич полюбляє зброю – в його декларації понад півтисячі одиниць холодної та більше 100 вогнепальної. Захоплюється колишній голова МЧС і історією: має понад 100 старовинних ікон та книг.

Якщо позафракційний Сергій Тарута має колекцію скульптур Родена, то міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – літографію Пабло Пікассо. Він впевнено, на думку багатьох ЗМІ, тримає пальму першості у рейтингу grand collections Кабміну. Очільник міністерства справжній нумізмат, бо задекларував більше двох тисяч монет, сомельє з колекцією у понад 700 пляшок вина та поціновувач мистецтва з зібранням у понад 100 картин.

Другий заслужений сомельє ж серед держслужбовців – це народний депутат Андрій Лозовий з фракції Олега Ляшка. Він задекларував 186 пляшок. За бокалом витонченого напою він, мабуть, любить переглянути колекцію старовинних ікон кількістю більше 70, сидячи на англійських та голандських меблях 19 століття. А під склом у депутата – колекція холодної зброї у 32 одиниці.

Трішки менше ікон, ніж у Андрія Лозового, задекларував депутат Одеської облради Юрій Маслов. Його колекція, напевне, допоможе відтворити сторінки історії: 69 старовинних образів, 137 старовинних друків та книг і понад два десятки старовинних карт. Чим не документи для створення вичерпної картини розвитку суспільства у давнині?

Найекзотичнішу ж колекцію має депутат з «Опозиційного блоку» Дмитро Шенцев. Він назбирав і задекларував 170 самоварів 19-20 століття. При цьому ціна на один такий раритетний виріб відомої торгової марки сягає на сайтах продажу 32 тисяч гривень. Щоправда, трапляються і значно дешевші – від двох тисяч гривень. Крім самоварів нардеп задекларував ще 20 ікон.

І останній у цьому рейтингу, але не серед держслужбовців-колекціонерів – парламентар Олесь Довгий. Він має понад 60 картин та 10 статуй.

В українській столиці та містах є багато архітектурних шедеврів та виробів мистецтва, що створили чи зібрали для широкого загалу українські меценати ще у 19- на початку 20 століття. Чого вартий лише славетний музей Ханенків! Колекції сучасних українських держслужбовців поки що переглядаємо лише у е-деклараціях та подібних статтях. Пересічні громадяни помилуватися антикваріатом не можуть. Хоча, може, щось зміниться через сто років?

За матеріалами bihus.info, видань http://businessviews.com.ua, https://glavnovosti.com та бази даних https://declarations.com.ua/

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” в рамках проекту “Декларації”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *