Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Тринадцятиметровий підземний хід виявили під будівлею колишнього ЖЕКу у центрі Вінниці

Тринадцятиметровий підземний хід виявили під будівлею колишнього ЖЕКу у центрі Вінниці

Майже тринадцятиметровий підземний хід виявили дослідники-аматори Facebook–спільноти «Тіні. Вінниця»  під будівлею колишнього ЖЕКу на вулиці Монастирська, 1. Про це повідомляє сайт Na Парижі.

У матеріалі йдеться, що будівлю розташовано напроти середньовічного комплексу єзуїтського монастиря, який нині займає Держархів Вінницької області, і технічного ліцею. Легенди про те, що з території Мурів йшла розгалужена мережа підземних ходів, давно стали популярними, як і карти з «магістралями». Наразі можна підтвердити одну з гіпотез. До прямокутного підвального приміщення, збудованого ймовірно ще до зведення існуючої будівлі, веде замурований арочний прохід. У минулому сторіччі вхід до цього приміщення зробили інший – більш зручний. Так от, саме це приміщення цікаве не стільки побудованими у різні часи – зокрема і у ХХ сторіччі – кам’яними та цегляними стінами, як знову ж таки аркою, за якою починається доволі довгий хід униз під 15-20 градусів. Нажаль, частково він засипаний будівельним сміттям.  Підземний хід довжиною у 12,8 метрів, який йде паралельно вулиці Монастирської, має два розгалуження. Одне з них веде у бік проїжджої частини вулиці Монастирської і будівлі ліцею, інше – у протилежну – до вулиці Князів Коріатовичів і Південного Бугу. Дослідники підтвердили  існування ходів висотою до 1,1 метри (частково засипані) і шириною 1.3 метри. Щодо відгалуження у бік ліцею, то на відстані 3,4 метри його «перекрито» відносно молодою кладкою…

Чому департамент комунального майна приховував існування підземних ходів від громади?  Чому будівлю довели до руйнації, а тепер виставили на продаж за копійки замість того, щоб реконструювати її,  дослідити підземелля, та перетворити на музей, яки буде приносити кошти у бюджет міста? Ці питання мають зясувати правоохоронні органи, а ми як журналісти їм допоможемо.

Нагадаємо, що старовинну арку, що може вести у підземелля, у колишній будівлі ЖЕКу знайшла вінницька депутатка Ганна Давиденко.

Також ми писали про те, що двоповерхову комунальну будівлю у центрі Вінниці влада продає за два мільйони гривень. Та про те, що у центрі Вінниці дореволюційний маєток влада перетворила на закинутий склад.

 

Фото та відео: Na Парижі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *