Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » У Вінниці залишки стоянок перших людей часів палеоліту забудовують приватними будинками

У Вінниці залишки стоянок перших людей часів палеоліту забудовують приватними будинками

golovna

На крутих берегах Південного Бугу на території сучасній Вінниці оселялися люди ще тисячі років тому. Хоча офіційна дата заснування Вінниці – 1363 рік. Люди обирали ці місця в першу чергу тому, що з них добре видно навколишню територію, та в разі нападу було зручно оборонятися. Сучасних  вінничан також приваблюють береги річки для побудови приватних будинків.

На місці кладовища Вінницької обласної психоневрологічна лікарня імени академіка О.І. Ющенка знаходиться  кругле городище датоване VIII – ХI та ХIV – ХV століть, оточене валом і ровом. Довжина – 181 метрі, ширина – 47 метрів. В документі 1639 року це городище названо: «городище старого двору Кмитинське».

 

1

Напроти цього городища, де річка Вишенька впадає в Південний Буг, на вершині пагорба знаходиться вулиця Вишневий узвіз.  У книзі «Пам’ятки історії та культури Вінницької області. Вінниця» 2016 року випуску, описується, що на цьому  місці були знайдені найдревніші залишки стоянки людей у Вінниці датованих 40-50 тисяч років тому. Починаючи з 1990-х років цю вулицю почали забудовувати приватними будинками. Забудова продовжується по сьогодні. Тут побудували свої «маєтки» підприємці. Чиновників серед них у Державному  реєстрі речових  прав на нерухоме майно журналісти  не знайшли.

2

3

4

5

В цих місцях робили розвідку в 1960-років, то були знайдені залишки поселень людей різних епох. Починаючи з палеоліту і закінчуючи епохою Київської русі, – каже етнолог Віктор Косаківський.

Також почалася  забудова  протилежного берегу  Південного Бугу, навпроти вулиці Вишневий узвіз. Тут також за інформацією отриманою з Державного  реєстру речових  прав на нерухоме майно будуються підприємці. Серед них є представник партії «Опоблок» Микола Моричереда та партії «Батьківщина» В’ячеслав Андрійчук.

6

фото www.panoramio.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *