Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » В цільовий фонд охорони культурної спадщини Вінниці за минулий рік надійшло нуль гривень

В цільовий фонд охорони культурної спадщини Вінниці за минулий рік надійшло нуль гривень

На останній сесії Вінницької міської ради депутати затвердили «Звіт про надходження та використання коштів цільового фонду містобудівного розвитку та охорони культурної спадщини за 2019 рік “, який був представлений департаментом архітектури та містобудування.

За інформацією, що міститься в звіті, у минулому році до фонду не надійшло жодної гривні…

Міський голова Сергій Моргунов запитав представника департаменту,  про те, чому так сталось. Він відповів, що фонд наповнювався коштами від незаконного будівництва, але комісії, яка раніше стягувала за це штрафи вже нема.

Наслідок зрозумілий, а от причина залишилась під питанням – чи у Вінниці закінчились незаконні будівництва, чи, можливо, збережена вся культурна спадщина?

Положення  про цільовий фонд містобудівного розвитку та охорони культурної спадщини міські депутати затвердили своїм рішенням  у червні 2016 року.

Основною метою цільового фонду містобудівного розвитку та охорони культурної спадщини (далі Фонд) є акумулювання відповідних надходжень та їх використання в інтересах сталого розвитку міста, регулювання забудови, ефективного землекористування, залучення інвестицій, підвищення естетичних якостей міського середовища, охорони пам’яток культурної спадщини, збереження історичного середовища міста.

Фонд відповідно до положення формувався з коштів, які надходять з таких джерел : – сплата внесків за пропозицією комісії зі спорів в сфері містобудування у розмірі до 10 відсотків від загальної вартості будівельних робіт юридичними та фізичними особами, що самочинно розпочали/здійснили будівельні роботи в обсягах нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення виробничих та інших будівель; – добровільні, благодійні внески підприємств, установ, організацій, громадян, суб’єктів підприємницької діяльності; – інші джерела згідно з чинним законодавством.

Напрямки використання коштів

За кошти фонду має відбуватись розробка містобудівної та науково-проектної документації на реставрацію об’єктів культурної спадщини; виготовлення загальноміських дизайн-проектів, проведення архітектурних та містобудівних конкурсів, реалізація програм архітектурно-художнього оформлення міста; науково-дослідні, проектні та ремонтно-реставраційні роботи (реставрація, консервація, капітальний та поточний ремонт, реконструкція та пристосування, музеєфікація, протиаварійні заходи, відтворення) на пам’ятках культурної спадщини, благоустрій території об’єктів культурної спадщини; заходи з обліку та охорони пам’яток культурної спадщини: їх виявлення та обстеження, паспортизація, виготовлення та встановлення охоронних дощок; корегування історико-архітектурного опорного плану, проектів зон охорони та правил забудови в зонах охорони, меж та правил використання територій історичного ареалу міста.

60 об’єктів культурної потребують реставрації

Відповідно до «Програми реставрації об’єктів культурної спадщини на території м. Вінниці на 2018-2020 роки» ,  станом на 01.12.2018 р. на державному обліку перебуває 178 об’єктів культурної спадщини м. Вінниці, в тому числі 5 – археології, 120 – архітектури та містобудування, 44 – історії, 9 – монументального мистецтва, а також 12 об’єктів природно-заповідного фонду. З них національного значення – 17 пам’яток, серед яких Єзуїтський та Домініканський монастирі, музей-садиба М. І. Пирогова, садиба М. М. Коцюбинського та інші. Крім того, 43 пам’ятки національного і місцевого значення, що потребують спеціального режиму охорони, включені до Переліку об’єктів культурної спадщини України, які не підлягають приватизації. У місті визначено близько 60 пам’яток архітектури, які потребують ремонтно-реставраційних робіт у першу чергу, в т. ч. 5 об’єктів культурної спадщини національного значення.

Читайте також: Вінницькі чиновники «мають на увазі» створення музею «Підземна Вінниця»

Головне фото: https://wikiway.com/

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *