Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничани хочуть змусити відкрити дані про вільну землю та витрачені бюджетні кошти

Вінничани хочуть змусити відкрити дані про вільну землю та витрачені бюджетні кошти

Журналісти Центру громадського контролю «ДІЙ!-Вінниця» запитали у вінничан, що вони знають про термін Open Data, які відкриті  дані використовують у повсякденному житті, навіщо вони їм та якої  інформації у форматі відкритих даних не вистачає сьогодні?

Відкриті дані – публічна інформація, оприлюднена у форматі відкритих даних, коли комп’ютерні програми можуть зчитувати інформацію, опрацьовувати, використовувати її.

Відкриті дані – це ринок, який приносить вигоди, користь, гроші місту та громадянам, а отже і дивіденди місцевій владі. Півтисячі міст в Європі вирішили, що відкриті дані – це той напрямок, у якому буде розвиватись місто.

Перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню  у формі відкритих даних, а також рекомендації стосовно оприлюднення даних містяться в Постанові Кабінету Міністрів України № 835 від 21 жовтня 2015 року .

Відео у форматі соціальної реклами створено Центром громадського контролю “Дій_Вінниця” у рамках адвокаційної кампанії з відкриття місцевою владою інформації  у форматі Open Data з метою створення попиту на відкриті дані серед вінничан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *