Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницьке комунальне підприємство п’ять років незаконно надає кредити без ліцензії

Вінницьке комунальне підприємство п’ять років незаконно надає кредити без ліцензії

За інформацією Нацкомфінпослуг «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» не має ліцензії на надання фінансових послуг.

Юрист центру громадського контролю  «ДІЙ-Вінниця»  Сергій Корнійчук  написав запит щодо доступу на публічну інформацію до Вінницького міськвиконкому, щоб отримати копію ліцензії комунального підприємства «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» на надання фінансових послуг (Нацкомфінпослуг). Запит переслали відповідному розпоряднику, тобто самому підприємству. Усі законні терміни надання відповіді пройшли, а копію підприємство так і не надало.

Паралельно запит юрист надіслав й до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, у якому запитував чи «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» внесений до Державного реєстру фінансових установ та чи має воно ліцензію.

У своїй відповіді Нацкомфінпослуг заперечив наявність такої ліцензії у «Вінницького фонду муніципальних інвестицій».

В статуті КП надаються повноваження на надання фінансових послуг. Фінпослуги відповідно до ЗУ “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” надаються фін установами виключним видом діяльності яких є фінансова (ст.1 ч.1 п.1), а в статуті КП вказано декілька різних видів діяльності, тобто статут не відповідає вимогам щодо завдань для фінансової установи. Також відповідно до закону підприємство з надання фін. послуг повинно бути внесено до Реєстру фін.установ, та зазначеного КП не має в такому реєстрі, що є порушенням вимог ст.7 Закону ( юридична особа, яка має намір надавати фінансові послуги, зобов’язана звернутися до відповідного органу державного регулювання ринків фінансових послуг протягом тридцяти календарних днів з дати державної реєстрації для включення її до державного реєстру фінансових установ). Оскільки кошти статутного фонду поповнюються за рахунок коштів з бюджету і будуть використанні на кредити, позики і т.д., а всі вимоги чинного законодавства щодо цього виду діяльності не дотримані в даному випадку, то існує ризик нецільового використання бюджетних коштів, що порушую права та інтереси територіальної громади міста, – каже юрист «Плаформи прав людини» Олександр Бурмагін.

На 18-та сесія Вінницької міської ради 7 скликання, яка  відбудеться 28 квітня винесено  питання про чергове внесення змін до статуту комунального підприємства «Вінницький фонд муніципальних інвестицій».  Підприємство було створене у 2012 році. Основною статутною діяльністю підприємства  є надання кредитів (позик).

Які саме зміни будуть внесені порівняно з попередньою редакцією не уточнюються. З проекту рішення видно, що статутний капітал, який раніше складав 50 мільйонів гривень, збільшено до 100 мільйонів.

Нагадаємо, що КП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій» журналісти та активісти  повзують з забудовою  житлового комплексу  «AVALON 5», який має зв’язок з міським головою Сергієм Моргуновим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *