Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі переселенці пообіцяли оселитись в міськраді, якщо їм не виділять землю під житло

Вінницькі переселенці пообіцяли оселитись в міськраді, якщо їм не виділять землю під житло

«Я хочу жити в Україні», «Украина – общий дом, почему я стал бомжом?», «Переселенці, це живі люди, а не статистика» – з такими лозунгами сьогодні, 3 травня під стінами мерії відбувалась мирна акція «Житло переселенцям: коли будуть зрушення?».  

Більше сотні внутрішніх переселенців з Донецької, Луганської областей та Криму, які мешкають у Вінниці, прийшли  до міської влади вимагати виділення земельної ділянки,  для будівництва багатоквартирного будинку. Люди хотіли поспілкуватись з міським головою Сергієм Моргуновим, проте мер так і не вийшов. Пізніше мітингарям повідомили, що мер у відрядженні.  За словами людей, є звернення до влади про виділення землі поблизу колишнього вінницького підшипникового заводу. Люди створили  житлово-будівельний кооператив, але не можуть почати будуватися, бо землю не виділяють.

 – У нас з 2015 року йде робота над утворенням житлово-будівельного кооперативу. Ми хочемо будувати житло для переселенців. І зробили все для цього. Місто нам сказало: організуйте нам 100 відсотків учасників ЖБК (житлово будівельний кооператив), щоб переселенці готові були будувати, тоді ми йдемо на поступки по проектно-кошторисній документації. Ми виконали умови міста. Зробили анкетування 700 сімей на предмет участі в житлових програмах та надали результати анкетування в мерію. В результаті нам сказали: у Вінниці є програма «Муніципальне житло», йдіть, купуйте там. В програмі «Муніципального житла» ціна квадратного метра майже 11 тисяч, тоді як у нас – 7 000 тисяч. Відчуваєте різницю? Це соціальний проект, не комерційний. Ми відкрили благодійний фонд, щоб знаходити додаткове фінансування.  А влада просто боїться приймати вольові рішення.  – розповідає організатор акції, керівник ГО «Об’єднання переселенців «Спільна справа»  Юрій Зиков.

 – Сьогодні переселенці прийшли вимагати дозволу на будівництво житла. Вони звернулись до національних дружин та національного корпусу, щоб ми їх підтримали в їхньому прагненні жити у власному житлі. – розповідає Олександр Яремчук 

 

 – Сьогодні спільнота переселенців вінницького регіону прийшла до міського голови, з тим, що все ж таки вони мають право на житло. За чотири роки це питання ніяк не вирішилось, хоча і були напрямки роботи найбільших організацій переселенців у Вінниці «Спільною справою». Багато організацій підписало листи підтримки про те, що вони підтримують це мирне зібрання – каже Юлія Піскунова, ГО «Автомайдан».

Після промови деяких мітингувальників, люди починають скандувати  – «Мер – выходи!» та вимагати спілкування з Сергієм Моргуновим. Переселенці вимагали від чиновників пояснень та пошуку рішень їх проблеми.

Однак, ні міський голова,  ні з представники влади до людей не виходять.  Втративши терпіння мітингарі заходять до холу мерії та влаштовують пікет там. Деякі учасники акції розкладають посеред холу каремати говорячи, що будуть тут жити, поки не вирішиться житлове питання. Інша частина мітингарів намагається пробратись через турнікет, але їх зупиняє «Муніципальна поліція».

З рештою, до людей виходить керівниця департаменту соцполітики міськради Лариса Попова, пояснює, що міський голова у відрядженні та запрошує ініціативну групу для розмови з заступниками мера  Галиною Якубович та Сергієм Тимощуком.

Результатом зустрічі ініціативної групи з чиновниками стала підписання ще одного гарантійного листа, що земельна ділянка під будинок для переселенців буде виділена поблизу колишнього вінницького підшипникового заводу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *