Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінничанка запропонувала декомунізувати пам’ятник Горькому у Центральному парку

Вінничанка запропонувала декомунізувати пам’ятник Горькому у Центральному парку

Вінничанка Ольга Савчук пропонує замінити пам’ятник радянському письменнику Максиму Горькому у Центральному Парку культури і відпочинку у Вінниці пам’ятником українському композитору, автору всесвітньо відомого музичного твору “Щедрик” славетному земляку вінничан Миколі Леонтовичу. Відповідну петицію Ольга Савчук зареєструвала на сайті Вінницької міської ради сьогодні. Пам’ятник Горькому авторка петиції пропонує не знищувати, а перенести на задворки парку, як історичну пам’ятку.

Таку заміну вінничанка розцінює як своєрідний акт декомунізації та відходу від “совкових” традицій. За радянських часів пам’ятники Максиму Горькому встановлювали у центральних парках чи не всіх міст Радянського Союзу, зауважила вона.

Багато містян виражають подив, чому центральне місце парку присвячується радянському діячу, який ніяким чином не пов’язаний ні з Вінницею, ні навіть з Україною… В той час, як ми виражаємо таку надмірну повагу російському письменнику, ідолу комуністичної пропаганди, наш славетний земляк, автор твору «Щедрик», який у різдвяні свята чує і співає кожна людина у світі, музикант, вбитий агентами ЧК (ті, які і нав’язали нам своїх «класиків») – ніяк не вшанований на рідній землі, – обгрунтувала свою пропозицію авторка ініціативи.

Наразі петицію підписали 5 вінничан. Підтримати ініціативу Ольги Савчук можна тут

Нагадаємо, про демонтаж пам’ятника Максиму Горькому та спорудження на його місці пам’ятника Миколі Леонтовичу у вінницькій мерії говорили ще 2016 року. Тоді ще головний архітектор міста Олександр Рекута під час зустрічі із громадськістю та пресою зазначав, що у Вінниці може з’явитися парк “Щедрик”. На честь всесвітньовідомої композиції навіть думали створити музей “Щедрик”. Втім, минуло майже три роки, а пам’ять відомого композитора, який прославив Україну на весь світ, і досі не вшанована. А вінничан та гостей міста при вході у парк вже традиційно зустрічає Максим Горький.

Фото lookmytrips.com

Один відгук про “Вінничанка запропонувала декомунізувати пам’ятник Горькому у Центральному парку

  1. Вінничанин

    Цитата: “Багато містян виражають подив, чому центральне місце парку присвячується радянському діячу, який ніяким чином не пов’язаний ні з Вінницею, ні навіть з Україною…”

    Цікаво тоді, а як пов’язана площа “Ліверпуль” та гурт “Бітлз” з Вінницею та навіть з Україною, що для них виділено цілий сквер? Ну це ж не Ленін, може досить уже? Хочете Леонтовичу пам’ятник, зробіть, але ж для чого заміняти? Нехай часи совка для когось зараз це печаль і погані спогади, але ж це історія, війни та революції теж багато горя принесли в країну, але до цих пір про ці печальні події у нас стоять монументи які нам нагадують про гірке минуле, чому ж Горький не може бути спогадом про минуле?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *