Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі активісти під прокуратурою святкували чергову річницю відкриття кримінального провадження по Вишенському озеру

Вінницькі активісти під прокуратурою святкували чергову річницю відкриття кримінального провадження по Вишенському озеру

«Три роки разом». Так назвали акцію, що сьогодні, 21 жовтня, проходила під Вінницькою місцевою прокуратурою активісти ГО «Автомайдан Вінниччини».

Ми сьогодні зібралися тут, щоб нагадати про те, що три роки тому було відкрите кримінальне провадження по Вишенському озеру, і воно досі не розслідуване. Його періодично відкриають-закривають. Там 160 земельних ділянок водного фонду передали в приватну власність. З тих пір ми намагаємось змусити прокуратуру розслідувати цю справу та повернути ці землі в комунальну власність. Найбільша проблема навіть не в тому, що цю землю роздали, а в тому, що люди які отримали там ділянки засипають будівельним сміттям джерела, що наповнюють озеро. Таким чином вони продовжують собі територію своїх ділянок. Три роки прокуратура не може провести експертизу, а ту, що провело, то по самим дальнім ділянкам… Взагалі там порушення природно-захисної смуги, але за планом, який нам надали ця територія знаходиться уже не на березі а на водяній гладі. Екологи кажуть, що якщо не зупинити цю ситуацію, то через десяток років озера уже не буде. На його місці утвориться болото. Від цього зміниться екосистема цілого району, – каже керівник ГО «Автомайдан Вінниччини» Таїса Гайда.

 

Активісти влаштували під воротами прокуратури імпровізоване святкування з повітряними кульками, стрічками, музикою та смаженими на мангалі ковбасками. Кульку у вигляді цифри три та приготовані на місці «смаколики» передали прокурору міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *