Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Вінницькі депутати у петиції вимагають припинити фінансування комунального телеканалу

Вінницькі депутати у петиції вимагають припинити фінансування комунального телеканалу

Депутати Вінницької міської ради Володимир Базелюк, Ганна Давиденко та Дмитро Уманець підписали петицію, яка була опублікована сьогодні, 4 вересня. Вони вимагають припинити фінансування з бюджету міста Вінниці комунального телеканалу «ВІТА». А вивільнені кошти, а це більше десяти мільйонів гривень на рік, направити на виплату надбавок вчителям.

У петиції йдеться : «Телеканал «ВІТА» є засобом для пропаганди та маніпуляцій зі свідомістю вінничан.  Інформація , яка подається як журналістські матеріали часто нічого спільного з журналістикою не має.  Викривлення фактів, однобока подача матеріалів, виривання фраз з контексту, а іноді, і відверта брехня.  Прикладом такої роботи є замовний сюжет, який вийшов 30 серпня 2019 року у новинах та був опублікований на Ютуб-каналі з назвою «Хто здіймає паніку».  З безграмотним з граматичними помилками та маніпулятивним описом. У ньому людина, яка називає себе журналістом, принижує гідність депутатів, дозволяючи собі образливі коментарі та висновки, вириває (вирізає) фрази з контексту, створюючи необхідний кут подачі інформації. За цю бридку роботу, якою промивають мозок та переконують, що чорне – то біле, сплачено з кишень вінничан».

У петиції наголошується на тому, що у цивілізованому світі не існує комунальних засобів масової інформації. «Роздержавлення уже пройшли друковані ЗМІ в Україні. Але ми досі, не маючи поки що закону про припинення діяльності таких ЗМІ, чіпляємось за комунальний телеканал, як засіб пропаганди та витрачаємо на нього гроші платників податків».

За день петицію підписали більше 60 вінничан. Збір підписів триватиме ще 13 днів.

«Хто здійняв паніку»

 

Нагадаємо, що сюжет про який йдеться в петиції, вийшов на телеканалі «ВІТА» після сесій, що відбулася 30 серпня. На ній Ганна Давиденко представляла проект рішення, який був поданий в порядку місцевої ініціативи групою громадських організацій. Цю громадську ініціативу, керуючись суспільним інтересом до цієї теми, підписала й наша Агенція, яка маючи статус інформаційної агенції, має правову форму громадської організації.

Дмитро Уманець та Володимир Базелюк були серед восьми депутатів, які підтримали проект рішення.

Суспільний інтерес

12 липня вінничанка Наталія Макарова зареєструвала петицію про перегляд рішення міськради щодо збільшення ставки земельного податку для населення. В ній вона вимагала зменшити ставки земельного податку для земель за цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для фізичних осіб та Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Петицію підтримали 434 людини при необхідних 350.

У відповіді вінничанам повідомили, що наразі відсутні підстави для вирішення питання, зазначеного у петиції, оскільки ставка податку, встановлена у розмірі 0,3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі, є значно нижчою за граничний розмір ставки, передбачений Податковим кодексом України.

Нагадаємо, що журналісти опитували  депутатів щодо голосування за зменшення земельного податку. Депутат від Батьківщини Вадим Кудіяров повідомив , що буде це питання вирішувати з мером. Депутат від партії ”Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчук підтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр КолісникЛюдмила КондратюкВіктор МартинюкОлег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.  А депутатка Людмила Ваколюк взагалі вважає, що депутати за підняття податку не голосували. Однопартієць Людмили Ваколюк – Микола Тихонюк вважає, що простим людям не потрібно більше 10 соток землі.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *