Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Ви впливаєте на все», - вінницький адвокат про незалежну журналістику

«Ви впливаєте на все», – вінницький адвокат про незалежну журналістику

Вінницький адвокат Олександр Хейніс вважає журналістів четвертою владою. На його думку, вони впливають на всі процеси у суспільстві. Про незалежну журналістику та соціально відповідальний бізнес Агенція спілкувалась із Олександром Хейнісом в рамках проекту “Впливаймо на владу разом”.

Чи вірите Ви в незалежну журналістику у Вінниці?

Є залежні, є незалежні журналісти. Я, до речі, у залежній журналістиці нічого поганого не бачу. Нехай люди заробляють гроші так, як вважають за необхідне.

 

Чи відчуваєте Ви тиск на свій бізнес з боку влади чи політичних партій?

Ні.

 

Чи писали на Вас чи Ваш бізнес замовні матеріали?

Ні.

 

Звідки дізнаєтесь про події в місті?

З інтернет-ресурсів.

 

Чи є улюблений журналіст-сайт-телеканал-друковане видання-You Tube-канал, блог, сторінки в соцмережах?

Я користуюсь ресурсом Укрнет. В мене він у закладках. Там є розділ Вінницькі новини. Звідти переходжу на сайт Вежа, 0432, Власно.інфо., інші. Аналітичні статті читаю на загальноукраїнських ресурсах. Подобається “Українська правда”.

 

Якій тематиці надаєте перевагу?

До недавнього часу дуже захоплювався політикою. Перестав цікавитись цією тематикою, оскільки був розчарований тим, що відбувалось в політиці. Читаю багато професійної літератури за юридичним напрямком. Підписався на цікавий телеграм-канал з добіркою чинного законодавства і судової аналітики.

 

Якої інформації про місто Вам не вистачає?

Немає вінницького ресурсу, який би охоплював всі сфери з життя міста. Одні пишуть про концерти, інші — про політику, треті -дають рекламу якихось підприємств. Хотілось би, щоб у Вінниці був ресурс, який би давав глобальну картину того, що відбувається у місті.

 

Чи можуть журналісти вплинути на вирішення важливих для життя міста питань? Яким чином?

Звісно. Це четверта влада. Всі майдани зробило телебачення і журналісти. Президентів призначають журналісти. Хіба був би зараз, скажімо, той же самий президент, якби його не підтримував найбільший медіаресурс? Ви впливаєте на все. Можете підняти і опустити.

 

На вашу думку, чи потрібно проводити журналістські розслідування у Вінниці? Якщо так, то на які теми?

Так. У кожного адвоката, що практикує, є набір цікавих справ, які було б добре висвітити і обговорити за участю громадськості, щоб допомогти людям, права яких порушені.

 

Чи готові Ви підтримувати (фінансово, експертно, у якості партнера чи якимось іншим чином) діяльність незалежних журналістів?

На взаємовигідних умовах. Якщо будуть висвітлюватися ті теми, які ми вважаємо важливими для нашого міста, для мешканців нашого міста і мають велике соціальне значення.

 

Чи вважаєте Ви роботу незалежних журналістів суспільно важливою?

Так.

Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Фото 20.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *