Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » З «луна-паркової» ділянки Центрального парку Вінниці планують зробити парковку, а ресторан «Імперіал» віддати інвестору

З «луна-паркової» ділянки Центрального парку Вінниці планують зробити парковку, а ресторан «Імперіал» віддати інвестору

Сьогодні, 6 квітня закінчується громадське обговорення щодо можливості розташування  «Багатофункціонального комплексу за адресою вулиця Магістратська». «ДІЙ!-Вінниця» надав свої пропозиції та зауваження, ґрунтуючись на аналізі презентації проекту забудови, відповідей  на запити та публікаціїй ЗМІ. Центр запропонував залишити Центральний парк Вінниці громаді без забудови готельного комплексу та запобігти подальшому зменшенню його території. 

Нагадали, що в 2012 році був проведений міжнародний  архітектурний конкурс, у якому переміг проект реконструкції Центрального парку Вінниці, що  передбачав викуп містом ділянок, які перебувають у приватній власності.  На цьому місці за проектом планувалась парковка та господарський двір парку.

фото: www.myvin.com.ua

 

Парковка замість Луна-парку

Журналісти уважно розглянули презентацію проекту готельно-ресторанного комплексу «NEW», який планують забудувати  на території, що знаходиться впритул до Центрального міського парку Вінниці. Як видно з графічних матеріалів презентації на місці заасфальтованої ділянки парку, на якій зазвичай розміщувались атракціони, що приїздили до Вінниці з інших міст та країн, планується зона парковки.

Майбутня парковка не входить до зони забудови готельно-ресторанного комплексу, але уже знаходиться за межами парку відповідно до генплану.

Журналісти попросили у запиті надати викопіювання з Генплану, яке містить інформацію про чіткі межі парку. У графічних матеріалах, що ми отримали, бачимо, що на них за межі парку винесена «луна-паркова» ділянка, нинішній господарський двір з майстернею атракціонів та нинішня платна автостоянка.

 

У парка немає документів на землю

Щоб порівняти межі парку нанесені на Генплан з його межами у технічній документації на землю, ми попросили надіслати копію «технічки». На що отримали відповідь, «згідно з рішенням ВМР у 2015 році Департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.  Рішення міською радою щодо затвердження даного проекту землеустрою не приймалось».

За рішенням 2015 року мав бути розроблений проект щодо відведення земельної ділянки у постійне користування розташованої за адресою вул. Хлібна,1 орієнтовною площею 30,6911 га для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення за рахунок земель комунальної власності.

Ми підготували інформзапит до Міністерство енергетики та захисту довкілля України, щоб спробувати дізнатись, якою  була територія парку у 1977 році, коли його постановою колегії Держкомприроди Української РСР від 27.07.1977 року зробили парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. За Законом Про природно-заповідний фонд України такі природо-охоронні об’єкти мають бути позначені межовими охоронними  знаками  природно-заповідного фонду – офіційна вивіска державного зразку, що встановлюється по периметру території природно-заповідного фонду та інформує про її охоронний статус.

На наш запит Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА надало відповідь, що у них немає паспорту Центрального парку, оскільки він не є об’єктом охорони культурної спадщини, а є пам’яткою природо заповідного фонду України. Наш запит переслали до Департаменту агропромислового розвитку, екології та природніх ресурсів.

 

 

«Імперіал» планують віддати інвестору

Будівля колишнього ресторану «Імперіал», що знаходиться в комунальній власності, якщо подивитись на викопіювання з Генплану надане нам, знаходиться впритул до межі парку та запланованого будівництва нового готельного комплексу.

У січні 2020 року міські депутати прийняли рішення, яким внесли зміни до «Переліку об’єктів інвестування, по яких інвестор визначається шляхом проведення конкурсу».

До переліку додали  нежитлову будівлю (літ. Е) за адресою Хлібна,1  та нежитлові будівлі комплексу літ. Б,В,Г,Д та огорожу за адресою Оводова,1 (Маєток Кумбари).

Оскільки за адресою парку Хлібна,1 у переліку об’єктів комунальної власності перебуває близько десяти будівель, журналісти отримали на запит усі технічні паспорти на них.

 

Лише таким чином вдалось дізнатись, яку саме будівлю під літерою Е внесли у перелік об’єктів інвестування. Виявилося, що інвестору планують віддати будівлю танцювальної зали Центрального парку. Вінничани знають її як ресторан «Імперіал» та кафе «Пікова дама». 

Ця будівля була побудована у 1952 році для потреб сільськогосподарських виставок та виставок народного образотворчого мистецтва. В 90-ті роки тут з’явилось кафе “Пікова дама” та ресторан “Імперіал”. 

Фото: Facebook – Alexandr Loginov

Зараз будівля знаходиться в занедбаному стані, ресторан та кафе вже давно не функціонують. Але, як пише на своїй сторінці у Фейсбук журналіст, Антон Булгаков, у цій будівлі зараз знаходяться експонати “Міні-Вінниці”, які забрали на реставрацію ще на початку грудня 2019 року.

Фото: Facebook Anton Bulhakov 

 

Станом на кінець березня, згідно відповіді міськради, конкурс на право реалізації інвестпроектів по Хлібній,1 та Оводова,1, не проводився.

 

Читайте також:

Майже половина території комплексу, що планують збудувати впритул до Центрального парку Вінниці, знаходилась в межах «червоних ліній»

Забудову готельно-ресторанного комплексу у Центральному парку Вінниці планують уже дванадцятий рік

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *