Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » За гроші з міського бюджету патрульна поліція стежитиме за вінничанами з неба

За гроші з міського бюджету патрульна поліція стежитиме за вінничанами з неба

У допомогу вінницьким патрульним з міського бюджету планують придбати квадрокоптер. Відповідний проект рішення на засідання сесії Вінницької міської ради винесуть 28 вересня.

Питання виділення коштів не без жартів попередньо обговорили на постійних депутатських комісіях.

Зокрема, на комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг депутатів цікавило питання, для чого вінницьким патрульним квадрокоптер, та на яких саме територіях його збираються застосовувати для спостереження.

А нащо їм квадрокоптер? – цікавився і депутат міської ради Олександр Зєрщиков.

– Будуть моніторити ситуацію, – відповів директор департаменту правової політики та якості міської ради Роман Бочевар. – Щоб не витрачати пальне.

Депутати жартували, що за допомогою квадрокоптера поліція, мабуть, шукатиме коноплю на прилеглих до Вінниці територіях.

Кошти на поліцейського повітряного вартового” планують виділити в рамках “Комплексної правоохоронної програми на 2015-2018 роки”. За цією ж програмою автопарк вінницької поліції вже незабаром може поповнитися новеньким мікроавтобусом за 600 тисяч гривень.

Загалом на заходи, які виконують вінницькі поліцейські в рамках Комплексної правоохоронної програми, з міського бюджету планують виділити понад мільйон гривень.

На розгляд міської сесії винесуть й інші фінансові питання. Зокрема, щодо виділення коштів на проведення ремонтних та реставраційних робіт об’єктів культурної спадщини.

На реалізацію проекту з реставрації пам’ятки архітектури національного значення “Башта та мур” цього року місто передало в обласний бюджет субвенцію у розмірі 1 мільйон 380 тисяч гривень Минулого року участь міста у цьому проекті склала 2 мільйони 40 тисяч гривень. Реалізують його на умовах співфінансування.

За рахунок міського бюджету проводитимуть ремонт та реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення по Соборній 50, «Готель «Франсуа». Протягом 2018 року на ремонт та реставрацію цієї будівлі місто витратить близько двох мільйонів гривень.

Справжній сарказм під час обговорень в депутатській комісії викликала у міських обранців доповідь директора департаменту інформаційних технологій Володимира Романенка щодо внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених в міському бюджеті на надання фінансової підтримки комунальному підприємству «Вінницякартсервіс» на реалізацію проекту «Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд в громадському транспорті. А саме, що стосується дотацій на покриття збитків та дотацій на придбання основних засобів. Електронні квитки у вінницьких трамваях та тролейбусах мали запровадити до кінця цього року. Втім, система і досі не запрацювала навіть у тестовому режимі.

Володимир Романенко не зміг чітко відповісти депутатам, коли запрацює нова система.

– З 10 жовтня розпочнеться монтаж обладнання, – повідомив він журналісту “ВАЖР”. – Наприкінці лютого система запрацює у тестовому режимі. Коли запрацює у робочому режимі, поки що не відомо. Це залежить від багатьох факторів.

Завершення проекту вартістю понад п’ять мільйонів євро планують до 10 жовтня 2019 року. А поки що очікують першого траншу від ЄБРР.

Серед “шкурних” депутати розглянуть і питання виділення додаткових ставок до штату радіокомпанії “Місто над Бугом”, яка фінансується з міського бюджету. Ціна питання — 8,5 додаткових ставок.

Під час однієї з постійних депутатських комісій директорка департаменту у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Аліса Мисловська обґрунтувала потребу в додаткових штатних одиницях тим, що нещодавно радіокомпанія отримала ліцензію, яка дає можливість працювати в FM форматі. Відповідно до її умов радіокомпанія збільшить кількість передач та випусків новин. Тож, потрібні і нові працівники.

Під час засідання сесії вирішуватимуть депутати, чи давати добро на добровільне приєднання до міста Вінниці смт Десна, що в 2,5 км від Вінниці.

– Ми не об’єднуємось територіально. Ми будемо громадою, яка складається з двох населених пунктів, – зауважив з цього приводу директор департаменту правової політики та якості Роман Бочевар.
За його словами, якщо таке добровільне приєднання відбудеться, повноваження депутатів місцевої ради припиняться, а рішення депутатів Вінницької міської ради поширюватимуться і на територію смт Десна. Вони вирішуватимуть питання щодо землі, транспорту, доріг, житлового господарства на території цього населеного пункту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *