Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Зміни до плану зонування Вінниці погодили на слуханнях без їх попереднього оприлюднення

Зміни до плану зонування Вінниці погодили на слуханнях без їх попереднього оприлюднення

Менше сотні вінничан, вчора, 19 лютого, на громадських слуханнях погодили внесення змін до одного з головних містобудівних документів Вінниці – Плану зонування територій.

Лише мешканці мікрорайону Поділля, які проявили громадянську позицію і  прийшли на захід делегацією у понад двадцять людей, змогли добитися того, щоб зміни в плані, які дозволили б побудувати у мікрорайоні дві додаткових десятиповерхівки , вилучили з проекту. Їм пообіцяли, що це питання додатково обговорять  на окремих  слуханнях з мешканцями всього мікрорайону.

– Я голосувала проти і вважаю, що порушена процедура громадських слухань, і рішення прийняте на них є нелегітимним. У Законі чітко прописано, що Замовники містобудівної документації зобов’язані забезпечити: оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними наслідками та наслідками для довкілля, у тому числі для здоров’я населення; оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, пояснювальної записки, розділу “Охорона навколишнього природного середовища” або звіту про стратегічну екологічну оцінку на своїх офіційних веб-сайтах, а також вільний доступ до такої інформації громадськості. Нічого цього зроблено не було. У вільному доступі не було ні текстової частини Плану зонування, у яку вносились зміни, ні опису тих змін, що пропонувались. Тобто громада не мала змоги ознайомитись з тим, що обговорювалось на громадських слуханнях, – каже координаторка центру громадського контролю «ДІЙ!-Вінниця» Інга Фляжнікова.

Пані Фляжнікова на слуханнях задавала питання про те, чи не є порушенням, що у вільному доступі немає текстової частини плану зонування. Вона розповіла про те, що її не надали на запит щодо доступу до публічної інформації. Через це у рамках проекту ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» було подано судовий позов, але він нічим не завершився через процедурні питання. Відповідь на слуханнях не прозвучала.

Експерт з містобудування Григорій Могильний зазначив, що вимоги до того, що та в якому об’ємі має бути оприлюднено до громадських слухань, де обговорюють зміни до містобудівної документації, визначено у статті 21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»

Про основні зміни, які плануються, розкажемо детальніше в іншому матеріалі.

Нагадаємо, що вчора,  19 лютого 2020 року о 18.30 год, за адресою: м. Вінниця, вул. Пушкіна, 11 (HUB Місто змістів) відбулися громадські слухання з обговорення містобудівної документації – проекту містобудівної документації: «Проект внесення змін до плану зонування території м. Вінниця».

Організатором громадського обговорення був департамент правової політики та якості Вінницької міської ради. Замовником виготовлення документації – департамент архітектури та містобудування Вінницької міської ради. Розробник – МКП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури».

На слуханнях зареєструвалось понад 120 вінниччан. 87 – проголосувало за внесення змін до Плану зонування території м.Вінниця, шестро було проти, вісім – утрималось.

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *