Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Чим різняться та що спільного в обіцянках кандидатів до міських рад у п’яти містах України аналізує Мережа «ДІЙ!»

Чим різняться та що спільного в обіцянках кандидатів до міських рад у п’яти містах України аналізує Мережа «ДІЙ!»

У рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні,  ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» розпочинає аналіз передвиборних програм  політичних партій, які висунули своїх кандидатів у депутати Вінницької міської ради  на місцевих виборах 2020 року. Таких партій 18.

Згідно ст.49 Закону «Про місцеві вибори», виборцям забезпечується можливість доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення. Інформація, що міститься у документах, поданих до відповідної виборчої комісії для реєстрації кандидатів є відкритою, тобто відноситься до публічної. Згідно з статтями 3,4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов’язком розпорядників інформації  надавати і оприлюднювати інформацію у тому числі за максимально спрощеною процедурою подання інформаційного запиту на інформацію.

ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» перевірив чи нададуть передвиборні  програми партій по завершенню реєстрації на запит щодо доступу до публічної інформації в Вінницькій міській територіальній виборчій комісії. Відповідь надійшла оперативно та в повному обсязі.

Такі запити 1 жовтня було надіслано і до центральних штабів політичних партій за електронними адресами, вказаними на офіційних сайтах.

Станом на 18 годину 5 жовтня ми отримали відповідь з передвиборною програмою від «Партії Вінничан» та партії “Європейська Солідарність”.  З адреси, що вказана на офіційному сайті  «Самопомочі» надійшла відповідь, що лист не доставлено.

ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» буде аналізувати лише програми політичних партій, які за   результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці, долають 4 відсотковий бар’єр  – «Українська стратегія», «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина» , «Партія Вінничан». Але усіх вінничан, щоб 25 жовтня обирати свідомо своїх представників до міської ради, запрошуємо ознайомитись з усіма програмами, що уже оприлюднено на офіційному сайті ЦВК.

За методологією, розробленою Мережею Центрів громадського контролю «Дій!», ми перевіримо чи є в передвиборній  програмі пункти , які не є в повноваженнях депутата міської ради (відповідно до Законів України “Про статус депутатів місцевих рад” та “Про місцеве самоврядування в Україні”), чи немає потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів, зробимо загальний огляд пропозицій по різних  сферах: економіка, екологія, безпека, соціальна сфера, місцеве самоврядування, інфраструктура, культура, молодь і спорт.

По завершенню аналізу результати будуть презентовані у ЗМІ та соціальних мережах.

 

Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *