Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » «Слуга народу» обіцяє вінничанам бізнес без «схем» та «відкатів», пляжі на Вишенському озері, 3D тури у місцевих музеях та збереження історичного центру

«Слуга народу» обіцяє вінничанам бізнес без «схем» та «відкатів», пляжі на Вишенському озері, 3D тури у місцевих музеях та збереження історичного центру

Що обіцяють вінничанам  у передвиборній  програмі  Вінницької Обласної організації Політичної партії «Слуга народу» для участі у виборах до Вінницької міської ради 25 жовтня 2020 року, проаналізували представники ЦГК «ДІЙ!-Вінниця».

Партія затвердила свою передвиборну програму у вересні 2020 року.  Вона доступна на сайті ЦВК.

Голова Вінницької Обласної організації Політичної партії «Слуга народу» – Ірина Борзова. Кандидат  на посаду міського голови – Сергій Борзов.

 

Що обіцяє вінничанам «Слуга народу»

Передвиборна програма розрахована на Вінницьку об’єднану територіальну громаду. У програмі багато конкретних обіцянок: розробити новий Генеральний план Вінницької міської ОТГ, відійти від практики хаотичних забудов; розробити нову дієву програму підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей і сімей загиблих; відновити фінансування програм лікування хворих з рідкісними захворюваннями; розробити програму захисту населення від загрози епідемій; розробити програму впровадження інноваційних і цифрових методик навчання; розробити програму соціальних послуг; створити денні центри для дітей з інвалідністю і клуби для людей старшого віку в кожному районі міста; продовжити реалізацію програми розвитку пасажирського громадського транспорту так, щоб розвантажити місто від заторів, створити парковки, облаштувати зелені зони відпочинку; зробити Вишенське озеро комфортним місцем дозвілля з безпечним пляжем; розробити нову програму розвитку спорту; розробити програму супроводу інвесторів; розробити туристичний бренд міста і перевести роботу музеїв на новий рівень зі створенням 3D турів; впровадити дієву систему менеджменту на комунальних підприємствах.

За методологією, розробленою Мережею Центрів громадського контролю «Дій!», ми перевірили чи є в передвиборній  програмі партії пункти , які не є в повноваженнях депутата міської ради (відповідно до Законів України “Про статус депутатів місцевих рад” та “Про місцеве самоврядування в Україні”), чи немає  потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів, зробили загальний огляд пропозицій по різних  сферах: економіка, екологія, безпека, соціальна сфера, місцеве самоврядування, інфраструктура, культура, молодь і спорт.

Передвиборна програма «Слуги народу»  не містить  пунктів , які не є в повноваженнях депутатів місцевої  ради.

У програмі немає потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів.

У програмі зроблено акцент, що партія «Слуга Народу» йде на місцеві вибори, щоб привести до міської ради чесних, порядних, професійних людей, які працюватимуть на розвиток громади.

Місцеве самоврядування

У програмі йдеться про те, що будуть впроваджені зміни, які подолають прірву між владою і громадою: “Вінницька об’єднана територіальна громада – це не тільки Вінниця, а й Вінницькі Хутори, Великі Крушлинці, Гавришівка, Десна, Малі Крушлинці, Писарівка, Щітки та Стадниця. Наше завдання – забезпечити рівні умови життя для всіх мешканців громади, незалежно від того, де вони проживають». Також у програмі зазначено, що розподіл земельних ділянок буде відкритим і прозорим”.

Здоров’я

У програмі йдеться, що якісна і доступна медицина є пріоритетом: «Будемо підвищувати комфорт та якість медичних послуг у міських лікарнях… Відновимо фінансування програм лікування хворих з рідкісними захворюваннями. Розробимо програму захисту населення від загрози епідемій»

Освіта

У програмі прописано, що якісна освіта вимагає створення нових умов – без «благодійних» внесків від батьків та з якісним харчуванням для дітей: «Розробимо програму впровадження інноваційних і цифрових методик навчання щоб забезпечити доступ до високоякісної освіти кожного учня».

Соціальні послуги

В програмі обіцяють розробити нову дієву програму підтримки учасників АТО/ООС, членів їх сімей і сімей загиблих. Крім того, розробити програму соціальних послуг: «Ми повинні перейти від надання державних виплат з державного бюджету до створення соціальних послуг для мешканців. Створимо денні центри для дітей з інвалідністю і клуби для людей старшого віку в кожному районі міста».

Екологія

У програмі йдеться про те, що буде передбачено облаштування зелених зон відпочинку: громадські простори, тематичні сквери, парки, пішохідні вулиці.

Крім того обіцяють вирішувати питання з питною водою в кранах та реконструкцією очисних споруд.

Економіка

У програмі обіцяють відновити чесні стосунки з бізнесом без корупції, «схем» та «відкатів». «Розробимо програму супроводу інвесторів. Потрібно створювати робочі місця. Співпраця з великим та малим бізнесом повинна стати пріоритетом у щоденній діяльності міської влади». Крім того йдеться про те, що у Вінницькій міській ОТГ 41 комунальне підприємство, четверта частина яких є збитковими. Обіцяють впровадити на них дієву систему менеджменту.

Інфраструктура

У програмі обіцяють із залученням громади розробити новий Генеральний план Вінницької міської ОТГ, щоб встановити та  контролювати дотримання вимог щодо просторового розвитку, відійти від практики хаотичних забудов, зробити Вишенське озеро комфортним місцем дозвілля з безпечним пляжем. Крім того йдеться про продовження реалізації програми розвитку пасажирського громадського транспорту. «Місто потрібно розвантажити від заторів, створити парковки і зробити зручним для автомобілістів, велосипедистів, пішоходів».

Культура та спорт

У програмі обіцяють розробити нову програму розвитку спорту, розробити  туристичний бренд міста і перевести роботу музеїв на новий рівень зі створенням 3D турів.  Також йдеться про те, що потрібно зберегти історичний центр міста, його самобутність та пам’ятки архітектури.

Щодо наступних напрямків таких як безпека, робота з молоддю у програмі інформації немає.

СГ

 

Із програмою партії “Слуга народу” можна ознайомитися за посиланням.

Із офіційними програмами політичних сил, які балотуються на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року можна ознайомитися на сайті ЦВК.

ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» продовжує аналізувати програми політичних партій, які за результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг»  протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці, долають 4 відсотковий бар’єр  – «Українська стратегія», «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Партія Вінничан».

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *