Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Ольга Гандурська: «І журналісти, і депутати мають бути незалежними від влади і олігархів»

Ольга Гандурська: «І журналісти, і депутати мають бути незалежними від влади і олігархів»

Журналісти мають працювати на випередження, – так вважає вінницька підприємниця власниця ПП “Укрвінінтур” та громадська активістка Ольга Гандурська. Про незалежну журналістику і соціально відповідальний бізнес Агенція спілкувалась в рамках проекту “Впливаймо на владу разом”.

Чи вірите Ви в незалежну журналістику у Вінниці?

Вірю. Є люди порядні, які займаються журналістикою, а не тільки пропагандою.

Чи відчуваєте Ви тиск на свій бізнес з боку влади чи політичних партій?

Ні. Не відчуваю.

Чи писали на Вас чи Ваш бізнес замовні матеріали?

На мене писали. Оскільки я інформую людей про те, що відбувається у вінницькій міській раді, куди витрачаються кошти, я стикнулась з тим, що на мене писали абсолютно замовні брехливі матеріали.

Звідки дізнаєтесь про події в місті?

З інтернету, фейсбуку, з вінницьких міських сайтів.

Чи є улюблений журналіст-сайт-телеканал-друковане видання-You Tube-канал, блог, сторінки в соцмережах?

Ваше видання я постійно моніторю, відслідковую у фейсбуці і поширюю ваші публікації. У вас цікава інформація. Також подобаєтьсяґ 33 канал, Власно.інфо. Мені цікава і Вежа. За її публікаціями я відслідковую і друзів, і ворогів. З журналістів подобається Тетяна Редько. Я з нею не завжди погоджуюсь, але знаю її позицію і поважаю.

Ваше видання і Власно.інфо мені подобається тим, що ви не є пропагандистськими ЗМІ. Ви показуєте ті події, які не покаже жодне інше ЗМІ, події, які хочуть приховати від громади. Мені подобається те, що ви не робите свої висновки, а інформуєте, що відбувається, щоб людина сама робила висновки.

Якій тематиці надаєте перевагу?

Інформації про місто, країну, політиці. В принципі, цікавить все. Мене може не цікавити шоу-бізнес, одяг, а те, що стосується життєдіяльності міста, цікавить все.

Якої інформації про місто Вам не вистачає?

Інформації про ті події і рішення, які приймає Вінницька міська рада. Про них можна прочитати лише в їх рішеннях. А в більшості про прийняті владою рішення доводиться дізнаватися як постфактум, коли вже є негативна реакція на це. Тому добре коли журналісти працюють на випередження, інформуючи про проекти рішень, які планують прийняти.

Чи можуть журналісти вплинути на вирішення важливих для життя міста питань? Яким чином?

Можуть, якщо будуть висвітлювати ці події до того, як вони сталися. Як приміром, сталось із Соцьким озером, яке хотіли забрати у громади. Коли журналісти підняли це питання до того, як депутати мали прийняти рішення під час сесії міської ради. Завдяки резонансу після публікації та втручанню громади питання з обговорення зняли.

Чи звертались ви до журналістів з проханням поширити чи написати матеріали?

Так. Звертались. Зокрема, ми запрошували журналістів на судові засідання щодо дитячого санаторію на Старому місті. Ваші журналісти приходили. Було багато публікацій.

Чи знаєте Ви про діяльність Вінницької агенції журналістських розслідувань?

Так. Знаю, слідкую, читаю, цікавлюся і дуже подобається ваша робота.

На вашу думку, чи потрібно проводити журналістські розслідування у Вінниці. Якщо так, то на які теми?

Так. Потрібно. Є дуже багато тем. Приміром, розслідування щодо комунального майна, яке розбазарюється у величезній кількості.

Чи готові ви підтримувати (фінансово, експертно, у якості партнера чи якимось іншим чином) діяльність незалежних журналістів?

Щоб журналісти і депутати були фінансово незалежні, їх мають підтримувати не влада, і не олігархи, а громадяни, за свій рахунок. Тоді вони будуть розуміти, що працюють на громаду, а не на владу чи олігархів.

Чи вважаєте Ви роботу незалежних журналістів суспільно важливою?

Так, вважаю. В багатьох випадках в цивілізованих країнах правоохоронні органи спираються на журналістські розслідування, виявляючи злочини чиновників. Тому це дуже важливо.

Інтерв’ю проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *