Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Журналістські розслідування » Звідки взялися "вовчі" тарифи на опалення та електроенергію?

Звідки взялися “вовчі” тарифи на опалення та електроенергію?

vovk-na-kvartiri

У березні 2016 Нацкомісія змінила формулу ціни на вугілля, яке держава закуповує для опалення. Нова формула отримує назву “Роттердам + доставка”, йдеться у розслідуванні Мар’яни Мотрунич для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Згідно планам Нацкомісії, вугілля українських виробників купується за ціною палива у нідерландському порті Роттердам ( Південноафриканське або американське вугілля, транспортоване морем до порту). Більше того, до ціни докинули ще й уявну вартість перевезення з Роттердаму до України та перевалку такого вугілля в порту.Нова методика “Роттердам + доставка” лягла в основу всіх інших розрахунків для встановлення тарифів. Експерт Андрій Герус зазначає, що “та ціна із завищенням вона закладена в наш тариф електроенергії і це є власна одна з причин того, чому тарифи ростуть. І якщо та формула не буде змінена, то вони будуть продовжувати рости”.

Авторство нової формули журналісти приписують  голові Нацкомісії регулювання енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) Дмитру Вовку.   За місяць до її введення, його співмешканка купила будинок в селі Іванковичі під Києвом. Вартість маєтку ріелтори оцінюють у 1,5-2 мільйони доларів США.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *