Звіти
Про нас
Контакти
Запропонувати новину

Лише вісім вінницьких депутатів підтримали зниження ставок земельного податку

Лише вісім вінницьких депутатів підтримали зниження ставок земельного податку

Сьогодні, 30 серпня, відбулось чергове засідання сесії Вінницької міської ради.  На порядок денний було винесено 67 питань. У засіданні взяли участь 40 депутатів. Усі питання голосували та підтримували без обговорення після фраз доповідача  про те, що воно схвалене виконавчим комітетом Вінницької міської ради, розглянуте на всіх комісіях міської ради, зауважень та пропозицій не надходило.

Бурхливі обговорення викликало лише 67 питання, яке було винесено на розгляд сесії в порядку місцевої ініціативи. У ньому йшлося  про зменшення ставок земельного податку. Хоча це питання також обговорювалось на всіх депутатських комісіях.

Подробиці «прєній», як назвав обговорення цього питання міський голова , дивіться у відео:

 

Громадська ініціатива по зменшенню податку

Представник ініціативної групи депутатка Ганна Давиденко представила проект рішення та аргументи за його прийняття. Депутатка повідомила, що проект про зниження земельного податку підготовлено фахово та компетентно. Його допомагали  готувати  депутати з інших місцевих рад, в яких спочатку проголосували за підвищення податку, а потім – зменшили його.

– Депутати цих рад не просто скасували підняття податку, а й знайшли спосіб спільно з податковою повернути людям переплачені кошти назад. Сьогодні від нас з вами залежить, наскільки ми захочемо і зможемо піти назустріч людям, – сказала вона. – Ми на комісіях детально розглянули це питання, на яких була представлена порівняльна таблиця, з якої можна зробити висновок, що сьогодні ставки земельного податку у Вінниці є одними  із найвищих в Україні. Навіть в сусідній курортній Одесі люди платять вдесятеро менше. Відповідальність повну за це несемо ми з вами  депутати Вінницької міської ради.

 

Четверо на одну:  піар, популізм і великі зарплати

Опонентом Ганни Давиденко виступили Віктор Крівіцький, який, за його словами, не побачив економічного обґрунтування запропонованого проекту.

 

Ще один опонент  депутат Володимир Малінін говорив про наступні вибори у розрізі того, що рішення було прийняте більше року тому, а питання піднімається лише сьогодні, про те,  що йшлось у відповіді на петицію: ставки переглядали у 1993 році, а з тих пір зросли заробітні плати та , що з цього податку освітянам виплачують надбавки у 20 відсотків. І без цього податку їх не буде.

Депутат Вадим Кудіяров взагалі почав звинувачувати колишню однопартійку Давиденко в  тому, що партія «Батьківщина» через неї має низьку підтримку у місті .

 

Депутатка Наталія Панчук, у якої з Ганною Давиденко був особистий конфлікт, говорила про популізм та «збудження громадян». За її словами приватний сектор не має претензій до ставок податку .

 

Ганна Давиденко у відповіді на усі виступи колег відповіла, що знала про ці всі аргументи та маніпуляції, які використають проти неї. За її словами, прогнозовано, коли аргументів не вистачає,  то люди переходять на особистосте, та «шукають блохи в опонентові». Вона нагадала й про те, що незабаром нормативно-грошова оцінка землі знову зросте , і люди платитимуть ще більше.

 

Жоден з депутатів на сесії не підтримав Ганну Давиденко виступом.

Дмитро Уманець свою точку зору після сесії виклав на своїй сторінці в Фейсбуці.

Згодом, телефоном журналістці, Дмитро Уманець прокоментував:

– Наша позиція послідовна. Рік назад ми голосували проти збільшення цього податку. І вважаємо не припустимим в даний час піднімати податок в такій мірі, аж в десять раз. Те, що міська рада говорить про брак коштів, про направлення їх завдяки цьому податку на освітян, це все повна маячня і абсурд. Це проста маніпуляція, і вони знають, де в місті взяти гроші. Ще з 2015 року я виступав на сесіях міськради, і писав про те, що у нас є громадські формування сприяння поліції, які фактично виконують роль “тітушок”. У нас є “Муніципальна Варта”, яка вміє тільки “пресувати” бабусь і підприємців, і на яку витрачаються мільйони гривень з бюджету. Яких можна просто розігнати, а ці гроші спрямувати на соціальну сферу. У нас є величезна кількість громадських організацій, незрозумілих, які фактично були створені міською радою і наближеними людьми і на які постійно виділяються кошти. І, плюс, якщо розібратись з комунальними підприємствами, які витрачають так само бюджетні кошти, їм поповнюють статутні капітали.. Тобто, кошти є де взяти. А міська рада починає маніпулювати, і сьогоднішня сесія – просто театр абсурду.

 

Земельного податку вистачить на все?

Проти зменшення податку висловився представник Державної податкової служби, який назвав земельний податок одним із важливих видів власних та закріплених доходів  для  місцевого бюджету.  У 2019 році було опрацьовано та надіслано 13655 податкових повідомлень і рішень по сплаті земельного податку на ділянки громадян  на загальну суму 14 мільйонів 608 тисяч.  Сума ця зменшується з кожним днем, оскільки є багато пільговиків.

Керівник департаменту фінансів міської ради Наталія Луценко у своїй промові розповіла, що ці  14 мільйонів дали можливість встановлення муніципальної надбавки педпрацівникам у розмірі 20 відсотків і на доплати освітянам. Хоча це бюджету обійдеться близько 19 мільйонів. Також з цього податку, сказала вона, йдуть кошти на забезпечення хворих безкоштовними медикаментами. На ці цілі передбачено 19, 2 мільйона гривень. За рахунок цих коштів , за її словами проводяться видатки на придбання інсуліну , кардіостимуляторів, придбання ліків, придбання спецхарчування та дитячого харчування, памперси для людей з інвалідністю, вакцинація проти грипу, кошти також направляються на безкоштовне зубопротезування пільгових категорій…

 

Пільговиками стануть отримувачі субсидії

Почувши про середню заробітну плату вінничан  у 9 тисяч гривень та річний дохід сімії з двох працюючих у 183 тисячі гривень  від Наталії Луценко, не витримав навіть міський голова Сергій Моргунов.

– Я з деякими речами можу не погодитись, ми точно не можем сказати який дохід отримує, яка сім’я , є сімї, які отримують на багато менше, – сказав він.

За проект по зниженню ставок земельного податку проголосувало лише вісім депутатів – Дмитро Уманець, Володимир Базелюк, Олександр Семененко, Віктор Мартинюк, Володимир Околіта, Олег Ткаченко, Григорій Ткачук, Ганна Давиденко.

22 депутати проголосували проти.

Після голосування міський голова визнав, що не була проведена достатня інформаційна роз’яснювальна робота про підвищення податку на землю та пільги  з громадянами і дав доручення її провести. Також Сергій Моргунов дав протокольне доручення на наступну сесію підготувати зміни до  рішення , якими буде передбачено пільга із сплати земельного податку всім отримувачам субсидій.

Нагадаємо, що журналісти опитували  депутатів щодо голосування за зменшення земельного податку. Депутат від Батьківщини Вадим Кудіяров повідомив , що буде це питання вирішувати з мером. Депутат від партії ”Вінницька європейська стратегія” Роман Андронійчук підтримує підвищення податку в 10 раз, натомість депутати Ганна Давиденко, Олександр КолісникЛюдмила КондратюкВіктор МартинюкОлег Ткаченко та Дмитро Уманець вважають підняття земельного податку надмірним і нелогічним.  А депутатка Людмила Ваколюк взагалі вважає, що депутати за підняття податку не голосували. Однопартієць Людмили Ваколюк – Микола Тихонюк вважає, що простим людям не потрібно більше 10 соток землі.

 

Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки  міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки .

Поділитися:

Анастасія Демянчук

Writer & Blogger

Considered an invitation do introduced sufficient understood instrument it. Of decisively friendship in as collecting at. No affixed be husband ye females brother garrets proceed. Least child who seven happy yet balls young. Discovery sweetness principle discourse shameless bed one excellent. Sentiments of surrounded friendship dispatched connection is he. Me or produce besides hastily up as pleased. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)

Lillian Morgan

Endeavor bachelor but add eat pleasure doubtful sociable. Age forming covered you entered the examine. Blessing scarcely confined her contempt wondered shy.

Ми в Instagram

Погода
Edit Template

Останні новини

 • All Post
 • Інтерв'ю
 • Аналітика
 • Анонси
 • Без рубрики
 • Журналістам
 • Журналістські розслідування
 • Звіти
 • Корупція в історії
 • Новини
 • Новини партнерів
 • Проекти
 • Регіональні
 • Сприяння підзвітності та прозорості в центральній Україні
 • Суспільство
 • Центр громадського контролю ДІЙ! (м. Вінниця)
© 2024 Вінницька агенція журналістських розслідувань. Всі права захищено.

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds

Відскануйте qr-код

або перейдіть за посиланням

https://www.privat24.ua/rd/send_qr/liqpay_static_qr/qr_1af699b97eed41db9701ae006df34f46

This will close in 0 seconds