24 березня рішенням виконкому затверджено проект рішення сесії Вінницької міської ради «Про затвердження переліків об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації». Це питання секретаріат має подати для включення у порядок денний наступної сесії. Лише коли за цей перелік проголосують міські обранці, чиновники зможуть почати продавати комунальне майно.
Продадуть на аукціоні 26 об’єктів
В перелік приватизації способом аукціону (приміщення будуть виставляти на торги) потрапило 26 об’єктів, які поки що перебувають у комунальній власності. При цьому на наш інформаційний запит про перелік вільних приміщень, які можуть бути пристосовані чи переобладнані під притулок для безхатьків, надали відповідь, що їх немає.
У рішенні виконкому зазначено, що у разі подання заяви на участь в аукціоні від одного покупця, департамент комунального майна (за погодженням аукціонної комісії) може приймати рішення про приватизацію такого об’єкта шляхом викупу за запропонованою ним ціною, але не нижче стартової.
До переліку знову потрапила адміністративна будівля з підвалом по вулиці Монастирська,1, яку в минулому році не змогли продати на аукціоні з стартовою ціною чотири мільйони гривень.
Коли ціна впала до двох мільйонів, і про це почали писати місцеві ЗМІ, будівлю зняли з аукціону. Крім того, у підвалі будівлі знайшли 13-метровий підземний хід, який може бути частиною старовинних ходів, що ведуть від середньовічного комплексу єзуїтського монастиря, який нині займає Держархів Вінницької області, який є пам’яткою архітектури національного значення. Будівля розташована напроти цього комплексу.
Журналісти знайшли документ, який вказував, що ця будівля була внесена до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини станом на 2007 рік. Як з’ясувалось, чиновники не затвердили його належним чином, а тому об’єкт не отримав статус та охоронний номер. Це де-юре, але де-факто будівля через це не стала менш цінною для громади. А в переліку було 43 таких будівлі.
Журналісти написали заяву до поліції по будівлі на Монастирській,1 з доказовою базою у вигляді матеріалів, які ми оприлюднювали протягом двох років. Ми вбачаємо у діях посадовців міської ради злочин, що має каратись за статтею 298 КК України, а саме умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження пам’яток- об’єктів культурної спадщини. Наші матеріали вказують на те, що будівлю навмисне роками доводили до руйнації, приховуючи наявність під нею підземних ходів.
Отримали підтвердження, що копії матеріалів, які вона надала у вигляді доказової бази того, що посадові особи Вінницької міської ради знищують культурну спадщину міста, долучили до існуючого кримінального провадження.
Журналісти також надсилали до міськради звернення, у якому просили створити у будівлі по Монастирській,1 музей «Підземна Вінниця», залучивши на це кошти від міжнародних донорів. Але чиновники відповіли, що «пропозицію взято до уваги та врахування в роботі».
У переліку приватизації нині Монастирську,1 зазначили як таку, що буде продаватись «з умовами». Про які саме умови йдеться у рішенні не вказано.
Також до переліку потрапило підвальне приміщення за адресою Соборна, 79. Навпроти нього стоїть примітка, що це пам’ятка архітектури місцевого значення.
Фото: uk.wikipedia.org/wiki
«Свої» люди викуплять 13 об’єктів
Ще 13 об’єктів, які належать до комунальної власності буде віддано на приватизацію без аукціону шляхом викупу. Існує така схема, за якою об’єкти комунальної власності передають в оренду, потім орендарі здійснюють невід’ємні поліпшення орендованого комунального майна, які потім в судовому порядку визнаються такими, що призвели до створення нової речі. Ґрунтуючись на цьому, орендарі визнають за собою право власності на частку у відповідному комунальному майні. Ми написали запит на доступ до публічної інформації, для того, щоб по кожному об’єкту нам надали підстави, на яких їх продаватимуть без аукціону.
Наприклад, ТОВ «ТОДЕС» має за переліком право на викуп вбудованих приміщень за адресою 600-річчя,80 площею 604,8 метрів квадратних. Але невід’ємних поліпшень вони не могли здійснити там фізично, оскільки дозвіл на це виконком затвердив лише 19 березня 2020 року. Тобто за пять днів, як об’єкт потрапив у перелік приватизації.
Як повідомляє vlasno.info ТОВ “ТОДЕС” належить Андрію Супруну (30 %) та Костянтину Куцому(70%). Власник більшої частини акцій компанії Костянтин Куций був уповноважений політичної партії “Українська стратегія Гройсмана” по ОВК №12, який охоплює частину міста Вінниця. Так само він був уповноваженою особою мажоритарника від партії Гройсмана з цього округу Леоніда Марцинковського.
А одноповерхова прибудова площею 16 метрів по вул. Соборна, 53, яку за рішенням може розпочати приватизувати ФОП Бояльська після затвердження угоди щодо здійснених невід’ємних поліпшень в рахунок приватизації, є ніщо інше як «самобуд», який підприємиця збудувала на комунальній землі в самому центрі міста В оренду це приміщення під магазин віддали ще до того, як воно було побудоване.
Про це читайте у матеріалі: На комунальній землі впритул до будівлі у центрі Вінниці біля смітників будують магазин
Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки
Головне фото: www.volynnews.com