Концертні зали у Вінниці – це та тема, про яку краще не згадувати, адже тут немає навіть про що говорити. На даний момент всі концертні програми проводять лише у міському театрі, тому що більше ніде. Але ця проблема виникла не від того, що у Вінниці ніколи не було подібних споруд, а від того – що місцева влада не зберегла існуючі концертні зали, такі як, наприклад, ККЗ “Райдуга” в Центральному міському парку ім. Леонтовича, про який піде мова у нашому розслідуванні.
Синхронізуємо по роках:
1950-60-і
“Райдугу” побудували не на пустому місці. Після Другої світової війни тут був Літній театр, який відобразили на мапі 1960-их років. Цікаво, що на тому місці, де сьогодні Пам’ятний знак жертвам тоталітарного режиму, в ті роки піонери палили багаття.
Збереглося чимало фотографій Літнього театру.
1970-і
Тодішня місцева влада вирішила накрити дахом цю літню площадку, щоб можна було влаштовувати концерти в різну погоду в теплу пору року. Сьогодні це були б легкі металоконструкції, але в ті часи це міг бути лише бетонний каркас.
2014
ККЗ “Райдуга” офіційно закрили через аварійний стан. Спеціалісти виявили п’ятий ступінь аварійності, 75% зносу несучих конструкцій.
2015
Кандидат на крісло вінницького міського голови Сергій Моргунов у своїй передвиборчій програмі обіцяв реставрувати даний комплекс.
2016
Був проведений тендер на реконструкцію ККЗ “Райдуга”, відповідно до котрого будівлю за майже 3 мільйона гривень повинно було реконструювати підприємство ТОВ “Олеріт”. Але щось не склалося , і на п’ять років про ККЗ “Райдуга” забули.
2021
Провели топогеодезичні зйомки.
2022
Наприкінці цього року був укладений договір між КП “Дирекція парків та дозвілля територіальної громади” (балансоутримувач ККЗ “Райдуга”) та ТОВ “Нова проектна група” на виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції концертного залу майже за півтора мільйона гривень. Термін виконання робіт – кінець червня 2023 року.
На момент підписання договору з ТОВ “Нова проектна група” цьому підприємству було трохи більше року з часу заснування та й в аукціонах фірма не приймала участь. Постає питання: “Чому обрали саме це підприємство?”. В отриманій відповіді на наш запит, директор КП “Дирекція парків та дозвілля територіальної громади” Олександр Мельник запевнив, що службові особи ТОВ “Нова проектна група” запропонували найменшу вартість виконання робіт, тому уклали договір саме з цією компанією.
2023
Одноосібний власник ТОВ “Нова проектна група” – Петро Тарапкін. Саме з ним, як з ФОПом, а не як з бенефіціаром ТОВ “Нова проектна група”, КП “Дирекція парків та дозвілля територіальної громади” 3 березня 2023 року уклала договір на виконання інженерно-геодезичного вишукування по об’єкту ККЗ “Райдуга”.
Виникає знов питання: “Чи немає тут конфлікту інтересів?”
-
Конфлікт інтересів може буде в наступних випадках. По-перше, особа, що проводить закупівлі або може вплинути на їхній результат, або має свій приватний інтерес. По-друге, проведення закупівлі може або вже викликає суперечності між приватним інтересом та службовими чи представницькими повноваженнями такої особи. По-третє,така ситуація впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час проведення закупівлі службовою особою.Проаналізувавши тендерні закупівлі виявлено, що предмет договору у згаданих закупівлях є різним, закупівля була без використання електронної системи закупівлі. Доказів існування домовленостей між представником замовника та виконавців не бачу, отже відсутні ознаки конфлікту інтересів, – каже юрист ГО “Платформа прав людини” Євгеній Воробйов
Оцінивши ККЗ “Райдуга” в 57,4 мільйона гривень Вінницька міська рада в квітні поточного року надала дозвіл на проектування реконструкції будівлі й на тому все.
Чи все ж таки планують розпочати реконструкцію концертного залу, ми запитали у міськради у офіційному запиті щодо доступу до публічної інформації. Нас запевнили, що ремонтні роботи плануються в 2024 – 2025 році.
Чи доцільно взагалі проводити реконструкцію ККЗ “Райдуга”?
Потрібно зносити бетонні конструкції, які тримають 240 тон даху споруди. Кіноконцертний зал планують зробити всесезонним, а це додатково треба будувати стіни, робити утеплення всієї споруди та облаштувати систему опалення. Простіше, мабуть, будувати з нуля концертний зал, ніж реставрувати “Райдугу”. Якщо й почнуть реставрацію цієї споруди, то це затягнеться на довгі роки. Але поживемо-побачимо.
Літній театр
Наостанок пригадаємо про інший літній театр, який десятки років вже як занедбаний. Про цю будівлю журналісти нашої Агенції робили окреме історичне розслідування чи включили цю споруду до якось програми реставрації, чи на ній вже остаточно “поставили хрест”?
Надіславши запит до Вінницької міської ради, ми отримали прогнозовану відповідь:
Головне фото: Зорій Файн
Проект реалізується за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine. Зміст публікації не обов’язково збігається з їхньою позицією.