Ініціативна група громадських організацій, яка подала проект рішення про зменшення земельного податку у Вінниці, вирішила зібрати коментарі міських депутатів. Питали про те: чи сплачують вони земельний податок, чи будуть голосувати за його зменшення?
Журналістка: Чи сплачуєте ви земельний податок? Приходила платіжка з новою сумою?
Депутат: Ні
Журналістка: Чи вважаєте ви доцільним піднімати ставку податку у десять разів?
Депутат: Потрібно розбиратись у цьому питанні фахово. Поспілкуватись з експертами по землі, економістами, юристами. Я піду до мера з цим питанням, ми створимо робочу групу і будемо ці питання вирішувати.
Журналістка: Чи не вбачаєте ви у рішенні про підняття податку на землю можливу схему для перерозподілу землі. Наприклад, пенсіонер має 20 соток біля дому. На десять з них має пільгу, а за іншу частину у нього немає чим сплачувати податок. Цю землю у нього можуть забрати за податковий борг.
Депутат: Ні, не думаю. Скоріш за все, міська рада, приймавши це рішення, елементарно хотіла збільшити видатки міста, ось і все. Як бачимо на практиці, коли є велике збільшення сплати податків, більшість мешканців відповідно це обурює. Тут потрібно захищати їхні інтереси. А ще потрібно вивчати формули, по яким вираховується цей податок. Я готовий спілкуватись з міським головою, головою земельної комісії на цю тему, і розбиратись у цій ситуації.
Читайте ще:
Вінницький депутат Юрій Максименко за зниження земельного податку та грантові інвестиції у бюджет
Вінницька депутатка Людмила Кондратюк голосуватиме за зменшення земельного податку
Вінницький депутат Віктор Мартинюк вважає, що підняття податку на землю було не зовсім логічним
Вінницький депутат Олександр Колісник вважає, що підняття податку на землю було не на часі
Цей матеріал підготовлено у рамках проекту «ДІЙ!-Вінниця», що реалізується за фінансової підтримки міжнародної Чеської неурядової організації People in Need та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки
Фото: Анастасія Дем’янчук