Вінницька агенція журналістських розслідувань
Главная » Новини » Що вінничани знають про бюджет громадських ініціатив? (відео)

Що вінничани знають про бюджет громадських ініціатив? (відео)

Журналісти Агенції поговорили з перехожими  на вулицях міста про те, що таке бюджет участі, як працює цей інструмент  локальної (місцевої) демократії, для чого він, та найголовніше, чи використовували його вінничани  у повсякденному житті. Опитування проводилось у рамках проекту «Впливаймо на владу разом» за фінансової підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Програми Партнерства в галузі мас-медіа в Україні (UMPP) 

 

Бюджет участіщо це?

Це інструмент прямої демократії, за допомогою якого мешканці громади залучаються до розподілу частини міського бюджету для поліпшення життя міста.  Обсяг цього бюджету  визначається щорічно згідно з рішенням міської ради про міський бюджет на поточний рік.

Регламентується Законодавством України та «Положенням про Бюджет громадських ініціатив м.Вінниці». Автором проекту Бюджету громадських ініціатив може стати фізична особа, віком від 16 років яка є громадянином України. Для подачі  Проект має отримати підтримку не менше десяти  осіб – мешканців міста Вінниці (крім автора), що засвідчується відповідними підписами. Подані для фінансування за рахунок коштів Бюджету громадських ініціатив проекти повинні бути спрямовані, зокрема, на поліпшення комфорту проживання мешканців та естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності. Конкурс проектів відбувається у Вінниці раз на рік. Проекти, які отримають найбільшу підтримку громади , будуть реалізовані за кошти  бюджету міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *